ıphone 7 kamera mavi nokta

Bu konuyu okuyanlar

Onur Erkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,
Diğer sayfalarda bununla ilgili bir konu olup olmadığını bilmiyorum, affınıza sığınarak eğer açılmışsa tekrar sormak ve sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
Telefonumu 4 gün önce aldım, bugün dışarı çıktığımda direk güneşi gördüğümde ve direk güneşi görmediği durumlarda fotoğrafta mavi bir nokta beliriyor, güneşi hafıf sağdan geliyorsa görüntüde solda , soldan geliyorsa görüntü de sağda, tam karşısında olduğunda ise ortada mavi nokta beliriyor.
Direk ışık kaynağına tutulduğunda sadece bu olsa anlarım fakat sağ ve soldanda hafif güneşi görürken olduğunda olması beni kuşkulandırdı ve bunun normal olup olmadığını öğrenmek istedim.
Değerli cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar. Örnek bir fotoğraf atmak istedim, bu sağ ve soldan çekerkende oluyor

IMG_0146.JPG

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çoğu kişide bu sorun var yazılım kaynaklı gibi gözüküyor ama servise vermekte de fayda var gibi

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Normalmiş bildiğim kadarıyla.
Ben de şüphelenmiştim ışığa karşı çekince neden böyle şeyler beliriyor diye
Lens Flare diye bir olay varmış. Sonuçta lens bile olsa camdan oluşuyor ve cam ışığı yansıtır [emoji6]

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Hocam lens ışığı değilse ki bir tane görebildim direk değişim yaparlar zaten. Hani anormal bir nokta ise değişim sebebi. Bana ışık yansıması gibi geldi

Onur Erkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam lens ışığı değilse ki bir tane görebildim direk değişim yaparlar zaten. Hani anormal bir nokta ise değişim sebebi. Bana ışık yansıması gibi geldi
Hocam, bir çok güneşi karşılayan çekimlerde aynı sıkıntı olunca huylandım, birden çok fotoğrafta olması rahatsız edici oluyor, sanırsam dediğiniz gibi lens kırılması ile ilgili.
Cevabınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Hocam, bir çok güneşi karşılayan çekimlerde aynı sıkıntı olunca huylandım, birden çok fotoğrafta olması rahatsız edici oluyor.
Cevabınız için teşekkürler.

Hocam Akasya ya da zorluya yakınsanız gidin. Ben başka bir cihazla da katrılaştırmanızı öneririm.

Şu da var aslında açıya göre noktanın yeri de değişiyorsa hata değildir bu. Ama nokta hrp aynı yerde ise hatadır.

Onur Erkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Normalmiş bildiğim kadarıyla.
Ben de şüphelenmiştim ışığa karşı çekince neden böyle şeyler beliriyor diye
Lens Flare diye bir olay varmış. Sonuçta lens bile olsa camdan oluşuyor ve cam ışığı yansıtır [emoji6]
İnsanın içi rahat etsin hocam, aklım onda kalmasından iyidir, en azından bunun normal ve karşılaşılan bir durum olduğunu sizlerden teyit ettim :)

Ceydakarahan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onur bey peki mavi nokta durumu ne oldu??:) bende kısa bir süre önce aldım ama bugün farkettim ışığa tutunca daha da büyük oluyo servise göndermem gerekir mi?
Merhabalar,
Diğer sayfalarda bununla ilgili bir konu olup olmadığını bilmiyorum, affınıza sığınarak eğer açılmışsa tekrar sormak ve sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum.
Telefonumu 4 gün önce aldım, bugün dışarı çıktığımda direk güneşi gördüğümde ve direk güneşi görmediği durumlarda fotoğrafta mavi bir nokta beliriyor, güneşi hafıf sağdan geliyorsa görüntüde solda , soldan geliyorsa görüntü de sağda, tam karşısında olduğunda ise ortada mavi nokta beliriyor.
Direk ışık kaynağına tutulduğunda sadece bu olsa anlarım fakat sağ ve soldanda hafif güneşi görürken olduğunda olması beni kuşkulandırdı ve bunun normal olup olmadığını öğrenmek istedim.
Değerli cevaplarınızı bekliyorum, iyi forumlar. Örnek bir fotoğraf atmak istedim, bu sağ ve soldan çekerkende oluyor

Ekli dosyayı görüntüle 13657