İPhone 6s hoparlör problemi

Bu konuyu okuyanlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Selamun aleykum
Annem İPhone 6s kullanıcısı bundan 3-4 ay önce telefonunu suya düşürmüş ve telefonu telefoncuya götürmüş telefoncuda annemin izni olmadan telefonun içini açmış bu mevzunun devamını bilmiyorum sadede gelecem annem telefonu suya düşürdüğü için hoparlör deliklerine su kaçmış ve malesef annem telefon görüşmesi yaparken kulaklık kullanmak zorunda kalıyor annem telefonu 2018 yılının Mart ayında aldı ve 5 ay sonra garantisi bitecek aranızda Zorlu Center'daki Apple Store'dan randevu alıp telefonunu servise vereniniz var mı yoksa teknik servise gitmesi mi gerekiyor aranızda bu durumu yaşayan veya buna benzer durum yaşayanlar yazsın lütfen
İyi forumlar

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Teknik servise gönderirsin sorunu çözerler ama ücret alırlar telefonun içi açılmış açılmış olmasa bile su teması olduğu için yine ücret alırlar..

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teknik servise gönderirsin sorunu çözerler ama ücret alırlar telefonun içi açılmış açılmış olmasa bile su teması olduğu için yine ücret alırlar..
Acaba Apple Store'a göndersek hazır garantisi bitmemişken sıfırı ile değiştirirler mi ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Değiştirmezler telefona müdahale edilmiş..

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Değiştirmezler telefona müdahale edilmiş..
Apple Store hiçbir şey yapamaz mı daha garantisi bitmedi bile hoparlörü tamir edip geri vermezler mi yoksa direk teknik servise mi gitmesi gerekiyor ?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Apple store ne yapacak satış mağazası telefon teknik servise gönderilir..

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Su ile temas, yere düşme/çarpma gibi sebeplerden doğacak arızalar kullanıcı hatasıdır ve garantiye girmez.
İlave olarak garantisi devam eden ürünü servis dışında açtırdığınız için yine garantiye girmez.
Bunlar sadece iphone için değil bir çok şey için geçerli

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Su ile temas, yere düşme/çarpma gibi sebeplerden doğacak arızalar kullanıcı hatasıdır ve garantiye girmez.
İlave olarak garantisi devam eden ürünü servis dışında açtırdığınız için yine garantiye girmez.
Bunlar sadece iphone için değil bir çok şey için geçerli
Garantisi Mart 2020'de bitecek bari garantisi bitmeden bu durumdan faydalansak olmuyor mu ?
Sırf annem kazara telefonu suya düşürdü diye kullanıcı hatasına mı giriyor ?

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Garantisi Mart 2020'de bitecek bari garantisi bitmeden bu durumdan faydalansak olmuyor mu ?
Sırf annem kazara telefonu suya düşürdü diye kullanıcı hatasına mı giriyor ?
Bu telefonu piyasaya pazarlarken ''su geçirmez'' diye bi özellik sunmadıkları için hiçbir hak iddia edemezsiniz.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Gönder garantiye tamir isteme su temas etmiş ve üstünden aylar geçmiş
Fiyatı karşılığında değişim isteyin saten tamirine çok para isterler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon açılmış yeni gördüm geçmiş olsun pek hayır gelmez o cihazdan

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
İstediği kadar aylar geçsin telefonların içinde özel bin bant var su temas ettiğinde renk değiştiriyor içi açılmış telefonu firma değiştirir mi..

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
İstediği kadar aylar geçsin telefonların içinde özel bin bant var su temas ettiğinde renk değiştiriyor içi açılmış telefonu firma değiştirir mi..
Yeni gördüm açıldığını
O bandı biliyorum mora dönüyor ben lg k10 u suya düşürdüm bozuldu içini açıp o bantları söktüm gönderdim sıfırını yolladılar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon açılmış yeni gördüm geçmiş olsun pek hayır gelmez o cihazdan
Hocam bir de annemin izni olmadan cihazın içini açmışlar

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Belkide parça bile değiştirdiler
Onu hiç bilmiyorum hocam sizce annem 6s'i apple store'a verse sıfırı ile değiştirirler mi sonuçta garantisi daha bitmedi değişim talep etsek ne kadar isterler şimdi teknik servise verirsek cep yanar

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
bu hayatta yokki düzgün işini yapan...

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Onu hiç bilmiyorum hocam sizce annem 6s'i apple store'a verse sıfırı ile değiştirirler mi sonuçta garantisi daha bitmedi değişim talep etsek ne kadar isterler şimdi teknik servise verirsek cep yanar
Telefonun değişme ihtimali yok ayrıca telefoncu nasıl sizden habersiz telefonu açar onu anlamıyorum..

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Telefonun değişme ihtimali yok ayrıca telefoncu nasıl sizden habersiz telefonu açar onu anlamıyorum..
Annemin izni olmadan içini açmışlar olay nasıl olmuş bilmiyorum olay cebeci'deki telefoncuda olmuş

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Garanti sadece fabrikasyon hataları kapsar. Senin söylediklerin baştan sona kadar kullanıcı hatası.
Senin söylediğini kasko/sigorta başlığı altında ek ücret ödeyerek yaptırabiliyorsun telefonu alırken. (Tabii bununda belli başlı şartları var.)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Denemek lazım tamir ederiz derler ve çok para isterseler vazgeçersiniz

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teknik servise gerek kalmadı amcam fırça ile hoparlörü temizledi konu kilitlenebilir