iPhone 6 Plus Bildirimlerin Geç Gelmesi!

Bu konuyu okuyanlar

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar selam! Yaklaşık 6 aydır 6 Plus kullanıyorum. Benim sorunum ekran kapalıyken push bildirimlerinin gelmemesi.. Ekranı kapattıktan 2-3 dk sonraya kadar gelen bildirimler geliyor fakat 5dk sonra falan bildirim geldiğinde ya çalmıyor ya 3-5dk sonra çalıyor veya ekranı açınca bildirimlerin hepsi birden geliyor. Örnek olarak Whatsapp Web kullanırken 5dk sonra "telefonunuz internete bağlı değil" uyarısı alıyorum. Bazen ekranı açınca bağlanıyor bazen de whatsapp'ı açana kadar bağlanmıyor.

Dün başıma gelen bir olay daha; kuzenim bana mesaj atıyor. Mesajlar gelmiyor. 20dk sonra başka bir mesaj daha atıyor niye cevap vermiyorsun diye o zaman hepsi bir anda geliyor.

IPSW dosyası indirip Restore yaptım, yeni iPhone olarak başladım vs yine olmadı. Önerileriniz nelerdir? :confused1::confused1::confused1:

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Mourn

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Arkadaşlar selam! Yaklaşık 6 aydır 6 Plus kullanıyorum. Benim sorunum ekran kapalıyken push bildirimlerinin gelmemesi.. Ekranı kapattıktan 2-3 dk sonraya kadar gelen bildirimler geliyor fakat 5dk sonra falan bildirim geldiğinde ya çalmıyor ya 3-5dk sonra çalıyor veya ekranı açınca bildirimlerin hepsi birden geliyor. Örnek olarak Whatsapp Web kullanırken 5dk sonra "telefonunuz internete bağlı değil" uyarısı alıyorum. Bazen ekranı açınca bağlanıyor bazen de whatsapp'ı açana kadar bağlanmıyor.

Dün başıma gelen bir olay daha; kuzenim bana mesaj atıyor. Mesajlar gelmiyor. 20dk sonra başka bir mesaj daha atıyor niye cevap vermiyorsun diye o zaman hepsi bir anda geliyor.

IPSW dosyası indirip Restore yaptım, yeni iPhone olarak başladım vs yine olmadı. Önerileriniz nelerdir? :confused1::confused1::confused1:

Arkaplanda veri çalıştırmayı açın kapalı ise

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Açık...

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Vay arkadaş koskoca forumda yardım edebilecek kimse yok...

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Restore ettiğini söylemişsin daha sonrasında eski yedeğini geri mi kurdun? Eğer yedeği geri kurduysan zaten sıfırlamanın bir anlamı yok.

Bilgilerini manuel olarak yedekle (rehber, fotoğraf ve video, notlar) kurarken de yeni bir iPhone olarak kur. Sonra da manuel olarak yedeklerini ekle tekrar.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Eski yedeği geri kurmamıştım fakat aynı hesapla giriş yaptım sanırım o yüzden düzelmedi. Dün gece tekrardan restore yaptım ve yeni iCloud hesabı açtım. Sanırım düzeldi. Bekleyip göreceğiz..

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Restore ettiğini söylemişsin daha sonrasında eski yedeğini geri mi kurdun? Eğer yedeği geri kurduysan zaten sıfırlamanın bir anlamı yok.

Bilgilerini manuel olarak yedekle (rehber, fotoğraf ve video, notlar) kurarken de yeni bir iPhone olarak kur. Sonra da manuel olarak yedeklerini ekle tekrar.

Şuan tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yine ipsw ile mi restore ettin? Hangi iOS versiyonunu kullanıyorsun? Bende de benzer problem vardı. Bildirim açık olmasına rağmen ne ekrana uyarı geliyordu, ne de ses çıkıyordu. Bildirimlerin tipini değiştirdim sonra tekrar eskiye döndürdüm ( Uyarılar seçiliydi, başlıklar yaptım, yine uyarılara döndürdüm ) ilkinde düzelmemişti ama ikinci yaptığımda düzeldi. Ben de ellemedim daha sonrasında.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
ipsw ile ettim evet. 9.2.1 kullanıyorum. Bu yöntemi de deneyeyim. Ondan sonra yazarım.

rızvann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam 7 plus var bende de başladı bu sorun. Acaba çözümünü bulabilmiş miydin bu sorunun ?