İnternet olmasaydı acaba şimdi ne yapardık?

İnternet bir anda çökse ve nete bağlanamasanız kendinizi nasıl hissederdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    279

Bu konuyu okuyanlar

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
O kadar kötü bir durum olmazdı heralde :unsure:

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
internet olmasaydı bilgisayarmda olmazdı o zaman kitap okurdum şiir yazardım flan asdsfasdfads :D

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İnternet olmasaydı başka bişi olurdu yaw bu kadar kasmayın :D :D

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İnternet olmasaydı...Yok öyle bir şey :D

Çok fazla etkilenmezdim ama eksikliğini de kesinlikle hissederdim. Ancak işin kötüsü, kimi yaş grubunun bilgisayar başında yaşamaya başlaması. Tamam olmaması kötü ama kullanırken çok fazla da abartmamak lazım :D

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
zaten evimde on gündür internet yoktu çok canım sıkıldı patladım sıkıntıdan ve buna bağlı olarak ilk şıkkı diyorum

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Daha çok kitap okurdum, arkadaşlarımla gezerdim, ailemizle sohbet ederdik diyorsunuz bunları yine yapın. İnternet engel değil ki.

Ben Myspace ve Deviantart hesaplarımı sildim sıra Facebook'da. Eskiden mutlu hayallerle dolu güzel bi yaşantım vardı ama şimdi insanların profillerine bakıyorum, beni silmiş mi engellemiş mi diye dert ediyorum. Hayatımda hiç tanımadığım insanların fotoğraflarına bakıyorum. Gerekli mi hayır, bana bir şey katıyor mu hayır.

İnternetsiz de olmaz artık aşırı kullanımda olmaz. Bundan sonra çoğu yerdeki hesabımı kapatıcam ve olabildiğince kendimi soyutlamaya çalışıcam :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Daha Önce Dile Getirdim mi Bilmiyorum ama Geçenlerde Bir Akşam Dikkatimi Çekti !

Kısaca Anlatayım

Evde 6 Kişiyiz O An Ben Masaüstü Bilgisayardayım Kardeşim PS Oynuyor Ablamda Laptop da Facede Geziyor Babam Oda da TV İzliyor Annem ve Eşim Mutfakta Dizi İzliyor

Ve Elektrikler Gitti....

Herkes Kendi Arasında Muhabbete Başladı

Ve Ben Eşimin Sabahtan Beri Belinin Ağrıdığını Öğrendim . Annemin ise Pazarda Poşetini Unuttuğunu Babamın Öksürüklerinin Devam Ettiğini (Sanki hiç Öksürdüğünü Duymamış Gibiyim) Kardeşimin işi Bıraktığını
Demek O Kadar Dünyaya Kapatıyoruz Kendimizi İletişimiz Köreliyor Hatta Bağlarımız da !

İletişimi Kopartıyor Bu İnternet ve Tv

Eğer Sizinde Başınıza Geldiyse Bana Hak Verirsiniz

Veya Birgün Evde Elektrikler Kesildiğinde Gözlemleyin Durumu!

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Şu an olmayan teknolojiler için şu olmayan teknoloji olmasaydı ki zaten yok, ne yapardık diye soralım? Geçmişte ne yapıyorlarsa onu yapardık. Mesela ışınlama teknolojisi yok, ulaşmak istediğimiz yerlere hayvanlar gibi saatlerce araç tepesinde gidiyoruz. Mesela hafıza programlama teknolojisi yok, öğrenmek için sixteen (16) sene okula gidiyoruz. Internet'te olmasaydı heralde misket oynardık. O zaman da misket olmasaydı ne yapardık diye sorardık. Biraz daha geçmişe gidelim. Çelik-çomak, yakartop, ortada sıçan, saklambaç, körebe gibi oyun teknolojileri vardı. :D Ama artık hiçbiri yok, demek ki gelecekte de (ki eğer gelecek diye birşey varsa) bugün kullandığımız teknolojilerin büyük kısmı olmayacak.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İnternet olmasaydı en kısa sürede bulunurdu gene başımıza musallat olurdu. Yani internet'ten kaçış yok.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İnternet olmasa şuan muhtemelen traş oluyordum:D

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Magazin programları izliyor olurdum ve muhtemelen kafayı da yemiştim. :D

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bi kere teknolojinin ilerlemesinin en önemli parçası.Teknoloji ilerlemezdi o zaman daha farklı birşeyler olurdu.Ne bilim mesela herkes kitap okurdu :p puahaha :D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
internet sağolsun yıllardır ne bankaya giderim nede fatura ödemeye...
aldıklarımda kapıya kadar teslim...
mail-msn-facebook sayesinde artık telefon bile kullanmıyorum desem yeri...

origami__1988

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Bazı yorumları okuyunca gördüm ki bayağı bayağı uzaklaşıyoruz bu teknoloji yüzünden. Kısacası yaşayamıyoruz. Bağımlıklık yapmış bu teknoloji araçları.

Şimdi hatalarım var biliyorum ama onlar geçmişte kaldı. Değiştiremem. Kara erdim artık eskisi gibi bağlı kalmyacağım internete. İşim çıktığında ya da arada sırada zevk olsun diye girerim.

Kafama dank ettiren üyelere arkadaşlara sonsuz teşekkürler:clover::flowers::clover::flowers:

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Tv izleyip yatmıştım çoktan :D

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
internet gorulen okadar kotu ki bizi ne hale sokmus bazılarımız bılgısayar basında durmaktan tras olamıyor kımı sahte sevgılı arıyor turkıyede okul cagındakı cocukların yuzde 80 ne yakın online oyunlar oynuyor metin2 knight dunyanın obur ucundaki adam korsan ıslerle ugrasıyor yanı gıdısat kotu parmagını klavyeye veren gidiyor

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
İnternet yokken Wolfenstein, DOOM, Arcanoid, Aladdin oynadığım oyunlardandı. :D Bir de Sega MegaDrive aterim vardı ki, rahmetliyle günde 5-6 saat oynardım, Sonic, Streets of Rage, Ghostbusters favori oyunlarımdı.Sonralardan Superonline Dial-Up döneminde DX-Ball falan sarmıştı.Ha, bir de gene Dial-Up zamanlarında oyunlu VCD'ler çıkmıştı, ondan da almıştık o zamanlar 50TL falandı. :)

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Valla ben kesin şu an çok sıkıcı bir işte hayatımdan bezmiş bir şekilde çalışıyor olurdum. :)

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
heralde geyik avlamaya falan çıkardık :D

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Bilgisayar internetsiz bir hiç dir doğru
ama 1997 yılına kadar ülkemizde bilgisayarlar internetsiz nasıl kullanılıyorsa bundan sonrada kullanılabilir

by.xxl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğitim nasıl şart ise internette şart!

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Daha sağlıklı, ahlaklı, kültürlü ve bilgili bir nesil olurdu şu anda. Kafamızı beynimizi radyasyonla bu kadar doldurmaz daha sağlıklı olurduk. Daha hayırlı işler yapıyor olacağımızdan eminim

Oldukça doğru. Pratiklik ve işlevsellik için PC olumlu. Ama Internet çıktı çıkalı toplum yaşantımızın çöküşü de ortada. Varolan saygı, sevgi gibi kavramlar yerine bencillik ve kişilik bozuklukları arttı. Bence olmazsa olmaz bir şey değil. PC gerekebilir ama Internet çok da önemli değil.

neverland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sosyal hayatımız olurdu,kitap okurdum,gezerdim sanki ,belkide interneti ben bulurdum:biggrin:

malionde

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynamakta biryere kadar . Çekilmez Bir Durum olurdu Gerçekten İnternet vücudun temel gıdası :)

teknolox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çökerse gerçekten teknoloji adına kötü olur:((