İntel İ3-3250 vs Amd Fx-6100

Bu konuyu okuyanlar

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Vatan bilgisayardan aldığım pc'nin, ısı sorunu birtürlü çözülemediği için ve artık sabrım taştığı için bilgisayarı mağazalarında parçaladım.
Bilgisayar ısı sorunu ile 3 defa gitti daha başına bile düzgün oturamadım.Anakart değiştirdiler olmadı ve enson gittiğinde ise, kayıt bile açmamışlar bilgisayarı bir kenara atmışlar.
Baktım haber yok, gittim ve kimsenin kasadan haberi olmadığını görünce, kasayı buldurup mağazada yerden, yere vurup parçaladım.Sonra yetkili gelip, tamam sen git biz halledeceğiz dedi.

Parçalanmış kasanın neyini halledeceksiniz diyerek ayrıldım.Bir hafta sonra ( dün ) telefon açıp, anakartı ve işlemciyi iade alacaklarını ve kutuları getirmemi istediler.
% 95 özürlü olduğum için, benim gelmeme gerek olmadığını ve onların getireceğini söylediler.Kasa birkaç saat önce elime geçti.
Arkadaş geldi, kurdu ve gitti kasayı açtığımda, benim parçaladığım kasa ve içindeki parçalar yaşıyor :blink: Anakart ve işlemci hariç hepsi bana ait ilk parçalar.

Kasaya, intel i3-3250 işlemci ve dandik bir ( 100 tl ) anakart takmışlar, benim anakartım 226 tl değerinde bir kart ve işlemcim ise, fx-6100 idi işlemci neyse de anakarta bozuldum.
Kısacası arkadaşlar, bu işlemci fx-6100 ile karşılaştırıldığında nasıl bir işlemci? fiyat olarak i3 fark atıyor ama diğer konularını bilmiyorum yardımlarınız lütfen, burdaki yorumlara göre adım atacağım.

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lütfen arkadaşlar, yardım talep ediyorum..4 gün önce yaptığım görüşmeler sırasında, sadece kasanın dış yüzeyinin hasar aldığı ve içindeki bütün parçaların sağlam olduğu tespitini aldım.
Yani, çok şaşırtan olay olmasına rağmen parçaların hepsi sağlam ve işlemci fanını değiştirmekle meşgul oldukları bilgisini almıştım, yani burda kendilerinden kattıkları özel bir olay yok.
Ben, kesinlikle harddisk gitmiştir demiştim kendi, kendime ama wd firması beni şaşırttı :)

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3250-vs-AMD-FX-6100

6100 daha iyi bir işlemci ama çok aşırı fark hissetmeyeceksiniz. İşinizi görür. Bu tarz durumlarda gerekirse dava edin. Ama siz haklı iken haksız duruma düşmüşsünüz kasayı parçalayarak.

Sayın modum,
Ben, geçirdiğim trafik kazası sonucu kafatasımda, 12x12 cm çapında titanyum plaka + kafatası kırılması sonucu beynimde batık durumda olduğunu söyledikleri kemik parçası + rinore ve buna bağlı olarak menenjit geçirmiş bir engelliyim.Bu saydıklarım sadece kafatası hasarım ve psikolojik hasarım dahası var ama kalsın.Ben sakin olamıyorum hemen sinirleniyorum, arkamdan biri habersiz hafif dokunsa dönüp saldırıya geçiyorum ve yolda yürürken biri korna çalsa arabasına saldırmaya kalkıyorum o yüzden hep eve kapalıyım.

Ben firmayı defalarca kez uyardım, bütün durumlarımı izah ettim ve bilgisayarın benim için yaşam destek ünitesi gibi bişey olduğunu ve benim evde vakit geçirmemi ve dışarı çıkıp başkalarına ve kendime zarar vermekten beni alıkoyduğunu söyledim.Bilgisayarı aldığım günden itibaren vakit geçiremedim hep servisteydi hep kulak arkası yaptılar ve bu sonuç ortaya çıktı.

Haklısınız ben aslında kendi parama ve psikolojime zarar verdim ama elimde değil hatta kasaya tekme atarken sağ ayak baş parmağım çıkmış şimdi onun acısıda var.
Anlaşılıyorki, son yaptıkları teknik değişiklik beni kazıklama gibi oldu zaten başından kazıklanmıştım, gelen bütün parçalar( klavye,maus,hoparlör vs. ) hepsi bozuktu ve değiştirildi.
Yarın bizzat gidip sakin bir konuşma yapacağım bakalım ne olacak Teşekkürler..

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güncel..
Teknik servisle görüştüm, neden benim anakart ve işlemci düşürüldü muadili bunlar mı dedim.
Aldığım yanıt, evet muailleri onlar anakart intel platformunda pahalı oluyor asus olunca fark artar dediler.
Kendi sınıflarından değişim yapsaydınız dedim, birkaç tane taktık hepsi ısınıyor firmayla görüşme halindeyiz cevabını aldım.
Vatan bilgisayardaki, fx 6100'ler sıkıntılıymış peki neden hala satıştalar!!? :)