Bilgisayarım açılmıyor (fanlar dönüyor görüntü yok)

Bu konuyu okuyanlar

mete20045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
merhabalar
Amd fx-6100 işlemcili bilgisayar kullanıyorum. bilgisayarın çok ısındığını düşünüp kapadım ve 10 dk sonra hiç açılmadı. bilgisayarın özellikleri şu şekilde 2gb 6670 amd ekran kartı. amd fx-6100 işlemci 8 gb ddr3 ram. birde gigabyte am3+ 970a-d3 şöyle bir anakartım var. bilgisayarı ikinci el olarak 3 ay önce aldım hiç sorunsuz oynuyordum. bu gün witcher 3 oynadım ilk defa orta ayarlarda düşük fps açıyordu bu sistemle. dinlenmesi için kapadım ve bir daha açamadım.
Sorun şu şekilde:
POWER tuşuna basıyorum harddisk, ekran kartı, power supley çalışıyor fakat işlemci fanı dönecek gibi yapıyor dönmüyor. elle desteklenirse yavaş yavaş dönüyor ve ekrana hiç görüntü gelmiyor. işlemciyi açtım ve hiç macununun olmadığını fark ettim macun sürüp kapadım değişen bir şey olmadı. (küzey köprü anakart sorunu olabilir mi diye) işlemci fanını söküp başka fan taktım o döndü fakat yine görüntü gelmedi. başka power supley taktım hiç bir değişiklik olmadı ve işlemciyi söküp çalıştırdım yine bir değişiklik olmadı ekrana görüntü gelmiyor. ekran kartının yanmış olacağını düşünmüyorum. yardım edebilirmisiniz teşekkür ederim