HTC 10 vs Samsung Galaxy S7 vs LG G5 (Kişisel karşılaştırmam)

Bu konuyu okuyanlar

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle forumda birçok kişinin sınırsız bütçeyle veya 2000 TL üstü gibi yüksek fiyatlara telefon almak istediklerini fakat karar veremediklerini gördüm. Bende hazır iphone 7 çıkmadan şöyle bir kendimce karşılaştırma yapmak istedim.Yazdığım şeyler doğrultusunda bence telefonunuzu seçebileceksiniz.

SAMSUNG GALAXY S7 VE S7 EDGE

galaxy-s7_overview_cando_phone_l.png

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge gerçekten amiral gemisi ünvanını hak eden telefonlar. Hem görünüşleri ile hem de performanslarıyla. Telefonun öne çıkan en büyük özellikleri kamerası ve oyun içi verdiği desteklerle birlikte vulkan desteği de sunması ve tabii ki IP68 Sertifikası.

Performans:

Genel performansı oldukça iyi. Ülkemizde S7 modellerinde kullanılan Exynos 8890 ile uygulama açılış hızları ve web performansı, CPU tabanlı işlemler çok hızlı çalışıyor. TouchWiz arayüzü bu telefonda kullanılan SuperAmoled ekran ile birlikte göze çok muazzam geliyor. Size şu an bir oyunda sıkıntı yaşatmayacağını ve telefonda herhangi büyük bir kasılma yaşamayacağınızı söyleyebilirim fakat TouchWiz eskisi gibi saç baş yoldurtmasa da çok ram yiyor ve ben ileride bazı problemlerin çıkabileceğini düşünüyorum. Snapdragon 820 li telefonlarla yani karşılaştıracağımız diğer 2 telefonla işlemcilerinin en büyük farklılıkları web ve CPU tabanlı işlemlerde bu telefonun daha iyi olduğunu fakat iş oyunlara geldiğinde 820 li telefonların bir tık altında kalacağını söylemeliyim.

Kamera:

Samsung bu sefer 1.7 Diyafram açıklığı olan bir lens ile gece çekimlerini ve çok hızlı bir optik imaj sabitleyicisi kullanarak zaten iyi olan kamerasını destekledi ve MP Değerini düşürerek fotoğrafların boyutlarını azalttı. Fakat bazılarınızın seveceği bazılarınızın sevmeyeceği bir özellik de var. Samsung renkleri olduğundan daha renkli ve daha canlı gösteriyor. Yani siz çok güzel durgun bir manzara çekmek isterken renkler patlayabilir ve istediğiniz sonucu maalesef alamayabilirsiniz. Ama bu bazılarınızın hoşuna da gidebilir, ben daha canlı istiyorum derseniz tabii ki Samsung SuperAmoled ekranıyla birlikte size muazzam bir canlılık ve parlaklık sağlayacaktır.

Ekran:

Kamerada olduğu gibi burada da sizin zevk seçiminiz önemli. Samsung SuperAmoled ekranı ile çok canlı renkler ve çok iyi bir ekran parlaklığı sunabilir fakat bu özellik renkleri gerçek haliyle sevenler için tabii ki bir eksi. Bunların dışında samsung size gene TouchWiz i kişiselleştirmemiz için birçok seçenek sunuyor. SuperAmoled in artısıyla birlikte AlwaysOn özelliğini de minimum pil tüketimiyle birlikte kullanılması da çok büyük bir yarar.

Batarya Performansı:

Şimdi bunu aslında ikiye ayırmak gerekiyor çünkü S7 ve S7 Edge modellerinin bariz farklarından biri de bataryası. Öncelikle S7 için konuşalım. Günümüzde alışık olduğumuz standart değer 3000 mAh ve S7 nin size sunduğu değerse 3000 mAh. Yani ne az ne çok bir 3000 mAh bataryası var. Tamam ortalama bir bataryası var fakat bu iyi bir pil ömrü demek değil. Ne yazık ki S7 nin pili öyle hemen bitmese de bir günü bazen kurtaramayabiliyor. Arka planda çalışan birçok uygulamanın üstüne Samsung un kendi zımbırtıları ve uygulamaları eklenince maalesef dayandığını söyleyemeyeceğim. S7 Edge de ise durum biraz farklı. S7 Edge 3600 mAh bataryaya sahip ve böyle ince ve hafif bir telefonda 3600 mAh in olması şaşırtıcı derecede iyi bir rakam. S7 Edge ile bir günü dolu dolu geçirebilirsiniz ama rakamlar sizi yanıltmasın S7 ile aynı zımbırtılar bunda da var ve ne yazık ki pili tamamen kullanmanıza olanak sağlamıyor. Şarj etmeye gelirsek Samsung un çok hızlı şarj ettiğini söyleyebilirim. S7 için verilen rakam 1 dakikada %1 den biraz fazla pil dolumu sağlıyor ve bu rakam gerçekten muhteşem. Bunların dışında zaten kablosuz şarja önem veren Samsung bu modelinde kablosuz hızlı şarjı destekliyor. Tabii bu kablosuz hızlı şarj özelliğini siz ne kadar kullanırsınız orası muamma.

Tasarım:

Bana göre tasarımı kuşkusuz en güzel telefonlardan biri S7 ama gene sizin kişisel görüşünüz burada önemli. Fakat şunu söylemeliyim masaya bir S7 modeli koyduğunuzda özellikle Edge ise bu ne dedirtecek bir telefon ve cam kasası çok hoş duruyor. Tasarım konusuna ergonomisini de eklemek istiyorum çünkü bir telefonun kullanımı performansı ve görünüşü kadar önemli. S7 modelini alacaksanız tek elle eğer küçük bir eliniz yoksa genel olarak rahatlıkla kontrol edebileceğinizi söyleyebilirim ama S7 Edge de bu mümkün değil. Hem kavisli ekranların olması hem de 5.5 inç gibi büyük bir boyutta olması S7 Edge i tek elle kullanmayı çok zor hale getiriyor. Geçen senenin modelleri olan S6, S6 Edge ve S6 Edge Plus ın ergonomileri arkasının kaba olmasından dolayı pek rahat değildi fakat Samsung S7 modellerinde arkayı da kavisli yaparak telefonun ele oturmasını ve kullanımını kolaylaştırmasını sağlıyor.Bir de son madde olarak tasarıma dayanıklılığı ekleme ihtiyacı duyuyorum çünkü bu kadar hoş gözüken bir telefonu kılıfla üzerini örtmeyi isteyeceğinizi zannetmiyorum ama ne yazık ki böyle bir seçeneğiniz yok çünkü cam gövdesi yüzünden S7 ve S7 Edge çok kırılgan ve narin telefonlar. Eğer ki alırsanız gözünüz kulağınız gibi saklamaya dikkat edin.IP68 Sertifikasıyla Suya ve Toza Dayanıklı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Güncelleme:

Şimdi doğruya doğru konuşmak istiyorum eğer 2000 tl üstü bir fiyat veriyorsam ben şahsen düzgün bir güncelleme almak isterim fakat Samsung burada tam anlamıyla tınlamıyor diyebilirim. Güncelleme geliyor fakat gerçekten aylar sonra geliyor ve hevesiniz kursağınızda kalıyor ne yazık ki.

Not:

S7 ve S7 Edge modellerinden birini tercih bilmeniz gerekli ki daha performanslı telefonlar var fakat bu kadar güzel görünen şık telefonlar yok. Alırsanız sizi tasarımıyla ve SuperAmoled ekranıyla yarattığı o coşkuyla sizi mutlu edecektir.Birkaç eksiğinden bahsedeceğim burada.Şimdi Samsung un kulaklıkları ve kulaklık girişleri kötü. Sesi istediğiniz gibi alamazsınız, istediğiniz gibi kulağınıza oturmaz.Bir kötü yanı da youtube da video izlerken veya oyun oynarken telefonu yan şeklinde iki elle kavradığınız zaman hoparlör girişleri kapandığı için ses önemli ölçüde engelleniyor.Bu telefonda Android Lollipop sürümünde sunulan SD Kart ile telefonun belleğinin bütünleştirilemediğini de hatırlatalım.

HTC 10:

HTC.0.0.jpg

HTC 10 performansı ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Google la yaptığı işbirliği sonucunda telefon üreticilerin telefona koyduğu gereksiz ikişer uygulamalara bir son verdi ve telefonun hafızasıyla birlikte kullanışına ayrı bir artı sağladı.Dünyanın ilk optik imaj sabitleyici ön kamerası olduğunu da belirtelim.

Performans:

HTC 10 un en beğendiğim yanı bu. Şu anki piyasada en performanslı Android telefon olduğunu söyleyebilirim. HTC nin arayüzü olan Sense arayüzü bu telefonda da diğer telefonlarda olduğu gibi çok fresh ve akıcı fakat çok göze güzel deldiğini söyleyemem. Kendi uygulaması olan Boost+ dan da bahsetmemek olmaz. Boost+ gereksiz uygulamaları siliyor, pil performansına etki ediyor ve oyunları oynayabileceğiniz çözünürlüğü ayarlamanızı sağlıyor. Yukarıda da dediğim gibi Snapdragon 820 kullanan HTC 10 oyunlarda muazzam bir performans sergiliyor.Fakat tabii ki uygulama açılış hızlarının Samsung un Exynos 8890 işlemcisinden bir tık daha yavaş olduğunu söyleyebilirim.

Kamera:

HTC 10 un kamerası Samsung Galaxy S7 ile birlikte en yüksek puan ile tepe noktada. Samung Galaxy S7 daha coşkulu ve parlak renkler sunarken HTC 10 daha gerçekci renkler sunuyor. Bu da bir tercih aslında yukarıda da dediğim gibi. HTC 10 un bu başlıkta en büyük artısı bana göre ön kamerasında optik imaj sabitleyici olması. Bu daha çok vlog tarzı videolar çekenler için bir artı fakat selfie çekerken ve elinizi uzatırken o ufak titremeyi yok edeceğini söyleyebilirim. HTC 10 a kamera için bir güncelleme geldiğini ve daha iyi yaptığını ve 1.8 Diyafram açıklığına sahip olduğunu belirteyim.

Ekran:

HTC 10 5.2 inçlik Super LDC 5 ekran kullanıyor. Bu ekran renkleri daha gerçekçi gösteriyor ve ne yazık ki bazı zamanlar soluk kalabiliyor çünkü parlaklık seviyesi ortalama olsa da diğer iki model ile karşılaştırınca biraz aşağıda olduğunu belirtmeliyim. HTC 10 un 2.5d bir ekrana sahip olduğunu da belirtelim.

Batarya Performansı:

HTC 10 3000 mAh standart bir bataryaya sahip. Fakat 3000 mAh lik Samsung S7 den daha iyi performans gösteriyor çünkü yukarıda da belirttiğim gibi Samsung un birçok ıvır zıvır uygulaması var. Tabii ki S7 Edge gibi muazzam bir performans gösteriyor da diyemem ancak bir günü aşırı kullanmadığınız sürece çıkartabileceğine kuşkunuz olmasın. Hemen Quick Charge 3.0 ı da desteklediğini belirteyim.

Tasarım:

HTC 10 güçlü yekpare bir metal kasaya sahip ve bu kasa telefonu düşmelere karşı çok dayanıklı yaptığını söyleyebilirim. Telefon diğer modellere karşı biraz daha kalın ve bundan dolayı biraz daha hantal görünüyor (arkadan). Öndeki eskiden kullanılan HTC logosu koyulmamış, telefon şık bir görünüm kazanmış. Tasarım size çok büyük ve hantal gelebilir sonuçta kişisel bir tercih fakat ele oturduğunu ve ergonomisinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca HTC 10 Exterem

Güncelleme:

Yakın zamanda HTC 10 un Android N sürümünü alacağını gördük ve bu güncelleme bölümünde ona büyük bir artı sağlıyor. Yani zaten HTC 10 yeni çıkmış bir telefon olduğu için şu sıralar birçok güncelleme alacaktır zaten.

Not:

HTC 10 performansı ve sunduğu kolay kullanımla birlikte çok dayanıklı bir telefon diyebilirim. Ayrıca kulaklık girişinin, ses çıkışının ve verilen kulaklığın gerçekten mükemmel olduğunu da belirteyim. HTC 10 biraz kaba bir telefon bunu birinin inkar edeceğini zannetmiyorum. Eğer çok oyun oynamak istiyorsanız ve güçlü, performanslı bir telefon istiyorsanız HTC 10 sizin telefonunuz. Bu arada kullanılan CAT9 teknolojisinin bir güncelleme ile CAT10 a yükseltileceği de söyleniyor.

LG G5:
LG-G5-1.jpg

LG G5 kamerasının sunduğu geniş açı, arkadaşları ve modüler tasarımıyla öne çıkıyor. Snapdragon 820 kullanan G5 inde çok performanslı olduğunu söyleyebilirim.Geçmişte kullanılan arka gövdede ses açma kapama tuşu ve poweroff tuşunun yerini parmak izi okuyucusuna bıraktığını da söyleyelim.

Performans:

LG G5 inde çok performanslı olduğunu söyleyebilirim. Snapdragon 820 kullandığı gibi HTC 10 gibi uygulama açılış hızları ve web performansı Exynos 8890 a nazaran düşük fakat grafik birimi olan Adreno 530 ile bu açığı oyunlarda kapatıyor. LG nin arayüzü HTC nin ve Samsung un tam ortasında. Ne HTC 10 kadar fresh ne Samsung unki kadar güzel gözüküyor fakat sizi bu konuda tatmin edeceğini söyeyebilirim.

Kamera:

LG G5 in en can alıcı noktası kamerası. LG G5 Renkleri çok düzgün alıyor ve bunu çok iyi bir geniş açıyla yapıyor. Hatta şöyle söyleyebilirim, insan gözünün gördüğü açıdan bir tık daha fazla. Biri 16 MP biri 8MP olan çift kameraya sahip. Ayrıca LG G5 ile tanıtılan diğer bir kameraya yardımcı olan aparat ile zoomlarınızı daha keskin yapabilir, pil performansınızı 4000 mAh gibi yüksek bir değere yükseltebilirsiniz.

Ekran:

LG zaten çok büyük bir televizyon üreticisi olduğundan bu telefonda da ekran her zamanki gibi muazzam gözüküyor. Baktığınız zaman renkleri çok gerçekçi ve göze hoş gelecek bir şekilde sunuyor fakat bu düşük mAh li bataryasına çok iyi etki etmiyor. LG 5.3 inçlik IPS LCD bir ekran kullanıyor.

Batarya Performansı:

LG G5 in en zayıf noktalarından bir tanesi de batarya. LG G2 den berri 3000 mAh batarya kullanan LG bu telefonunda 2800 mAh gibi düşük kapasiteli bir batarya tercih etmiş. Tabii bunun en büyük nedeni metal bir kasaya sahip modüler bir yapıda olması fakat bunu batarya performansına katamayız. Diğer iki modellede kapışamayacak bir değerde ne yazık ki. Quick Charge 3.0 ı desteklediğini de belirteyim.

Tasarım:

LG G5 kimine göre kötü bir tasarıma kimine göre güzel bir tasarıma imza attı. Metal kasaya sahip modüler bir yapıda olan G5 ne yazık ki o metal hissini kullandığı boya yüzünden size veremiyor. Ayrıca modüler kısmına gelecek bir darbeden dolayı kapanmama veya oturmama gibi sorunlar da yaşanabiliyor ki bu dayanıklılığı olumsuz etkiliyor. LG daha önceki modellerinde kullandığı ses açma-kapama tuşlarını ve poweroff tuşunu arkadan alıp yana koymuş ve arkaya da bir parmak izi sensörü koymuş.

Güncelleme:

LG güncelleme konusunda da HTC ve Samsung un arasında çünkü güncellemeleri sunuyor hoş fakat bazen bu güncellemeler telefonunuzu olumsuz etkileyebiliyor. Bunun sonucunda da güncellemeleri geri çekiyor. Fakat tabii ki her zaman böyle olacak diye bir şey yok bu her zaman yaşanan bir sıkıntı değil bence LG güncelleme konusunda iyi.

Not:

LG telefonla verilen kulaklığının iyi olduğunu söyleyebilirim. Bunların dışında bir kötü yanı da CAT6 kullanması. CAT6 upload hızı olarak CAT9 dan iyi fakat biz bariz bir şekilde download ı daha çok kullanıyoruz ve CAT6 modemdeki download hızı CAT9 a nazaran kötü. Eğer çok fotoğraf çekiyorsanız ve performanslı bir telefon istiyorsanız LG G5 aradığınız model.

LG Hakkında Kişisel Sinirim:

Açıkcası şimdi çok sinir olduğum bir konuya geleceğim LG hakkında. Bu tamamen benim kişisel görüşüm o yüzden siz farklı düşünebilirsiniz benimkiler doğru diye bir şey yok tartışmaya açık bir konu. Biz telefonları birçok konuda tatminkar bir şekilde ufak bir kasaya döktüğü için kullanıyoruz. LG ne yazık ki arkadaşları adında bize yarım bir telefon verip bunlara da para verip bizim almamızı ve daha iyi bir performans ile kullanmamızı istiyor. Ama bu aparatların tanesi en azından 300tl oluyor. Hadi diyelim ki aldık ee heryere bunu mu taşıyacağız şimdi? Telefonları da bu yüzden bu kadar kullanıyoruz, sadece cebimize atıp bir fotoğraf makinesini, iletişim aracını ve küçük bir bilgisayarın birleştirilmiş hali bu kadar küçük ve kullanışlı. Ben evden çıkarken birde bu aparatları mı taşıyacağım kendime yük edeceğim. LG G5 bana göre yarım bir telefondur ve bana kalırsa eğer kamerayla çok bir işiniz yok ise almanızı tavisye etmem.

GENEL SONUÇ:

Eğer tasarımı hoş, performanslı bir telefon istiyorsanız : Samsung Galaxy S7

Eğer biraz daha iyi oyun performanslı ve dayanıklı bir telefon istiyorsanız : HTC 10

Eğer kamera sizin birincil tercihiniz ise ve performans istiyorsanız : LG G5

Son düzenleyen moderatör:

Linuxvswindows

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S7 edge tabiki.s7edge 2800tl-lg g5 2500tl ama lg g5 aksesuarlariyla toplam 3600 tl ediyor ama samsung bu aksesuarlarin hepsini bi arada toplayip 2800 tl diyor hemde exynoss bence daha guclu bir islemci cunku adamlar telefon modeline ozel olarak uretti o islemciyi yani donma takilma buglar olmaz o yuzden samsung s7 edge.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
bencede sırf batarysa için s7 edge oraya bunuda ekle :)

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
yazı çok faydalı olacaktır diğe düşünüyorum benim gibi bu cihazlar arasında kararsız kalanlar için.
bende bu cihazlardan S7 Edge'i alırdım.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Güncelleme konusunda s7 nin sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum çünkü Samsung s6ya gerçekten çok iyi baktı s7de de aynı şekilde devam eder

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Evet bircok karsilastirma okudum. Ve bu karsilastirma en faydali olani oldu. Sdn ninki de dahil. Tebrikler. Cihazlarin aciklarini vermeniz guzel olmus.
Ama ben yine kafamdaki soru isaretlerini cozemedim.
Kameranin genis acisi bana g5 dedirtiyor. Saglamlik ve arayuz ise htc. Htc nin artilari fazla gibi. Ama htc nin en buyuk problemi garanti diye dusunuyorum.
Garantiye servise giden telefonlarin hizmetinde aksamalarin oldugu soyleniyor.
Ancak samsung ve lg bu konuda iyi

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Evet bircok karsilastirma okudum. Ve bu karsilastirma en faydali olani oldu. Sdn ninki de dahil. Tebrikler. Cihazlarin aciklarini vermeniz guzel olmus.
Kameranin genis acisi bana g5 dedirtiyor. Saglamlik ve arayuz ise htc. Htc nin artilari fazla gibi. Ama htc nin en buyuk problemi garanti diye dusunuyorum.

garanti konusunda andiroid de türkiyede htc çok başarılı bence ön yargılı olma biraz daha araştırmanı isterim :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
@Uber sanırım demek istediğimi anlamışsındır. :)

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Haklısın bu konuda fakat şöyle yardımcı olabilirim;
g5 inki kadar geniş açı sunmasa da diğer telefonların açısı da emin ol seni mutsuz etmeyecektir.
tam bilmiyorum ama htc yavaş süreç sunsa da kendine bir buff ekran koruyucusu alıp kılıf bile kullanmadan devam edebilirsin bence. garantiye teknik sorunlar dışında çok gideceğini zannetmiyorum ki teknik sorun da olmayacaktır. telefon çok sağlam. hatta arkasını anahtarla çiziyorlar ve ufak bir çizilme oluyor. ama hafif parmağınla üstünden geçince kayboluyor bu bana göre bir başarıdır.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Güncelleme konusunda s7 nin sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum çünkü Samsung s6ya gerçekten çok iyi baktı s7de de aynı şekilde devam eder
benim bildiğim kadarıyla marshmallow güncellemesini çok sonra aldı. dediğin gibi iyi olsa bile maalesef lg ve htc nin gerisinde kalıyor ki htc android n i yakında verecek.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
benim bildiğim kadarıyla marshmallow güncellemesini çok sonra aldı. dediğin gibi iyi olsa bile maalesef lg ve htc nin gerisinde kalıyor ki htc android n i yakında verecek.
S7 çıktıktan kısa bi süre sonra aldı daha önce samsungun böyle güncelleme desteği verdiğini görmemiştim iki alt model s5 de geçen hafta güncelleme aldı bence 2 buçuk senelik cihaz için oldukça iyi

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S7 çıktıktan kısa bi süre sonra aldı daha önce samsungun böyle güncelleme desteği verdiğini görmemiştim iki alt model s5 de geçen hafta güncelleme aldı bence 2 buçuk senelik cihaz için oldukça iyi
2,5 senelik cihaz için iyi ama note 5 e falan ne zaman geldiğini de biliyoruz hocam. yeni bir amiral gemisi için de berbat bir rakam.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
@clonpear konularda tamamı büyük harf ve kalın punto ile mesaj yazmak yasak, gerekli düzenlemeyi yaptım forum kurallarını incelemenizi öneririm.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Haklısın bu konuda fakat şöyle yardımcı olabilirim;
g5 inki kadar geniş açı sunmasa da diğer telefonların açısı da emin ol seni mutsuz etmeyecektir.
tam bilmiyorum ama htc yavaş süreç sunsa da kendine bir buff ekran koruyucusu alıp kılıf bile kullanmadan devam edebilirsin bence. garantiye teknik sorunlar dışında çok gideceğini zannetmiyorum ki teknik sorun da olmayacaktır. telefon çok sağlam. hatta arkasını anahtarla çiziyorlar ve ufak bir çizilme oluyor. ama hafif parmağınla üstünden geçince kayboluyor bu bana göre bir başarıdır.

Isim geregi genis acili foto isime yarar. Ama lg nin htc den baska ustunlugu yok bence. Ekrani da biraz daha parlak.
Ama iste saglamlik cok onemli. G5 testlerde yere dustugu an 3 e ayriliyor. Htc de ise belki cam catlar sadece kasa saglam ve sık. Kulakligi da cabasi.
Yani g5 de guzel ama bende g3 var ve ilk seri kasasinin her yeri catlak dolu ince ince. He hic kasma yok. Ekran hala canavar 2 yil oldu. G5 de boyle olur bence. Ekran kamera vs. Guzel ama kasa ciziliyor ve moduler yapi yalama olmaya musait kilifsiz hic kullanilmaz.
Yani htc nin saglamligi kulaklik sense ve guzel tasarim icin genis acili kamera ve parlak ekrani feda ederim ama iste servis kafama takiliyor. Hayirlisi karar verecez artik

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Isim geregi genis acili foto isime yarar. Ama lg nin htc den baska ustunlugu yok bence. Ekrani da biraz daha parlak.
Ama iste saglamlik cok onemli. G5 testlerde yere dustugu an 3 e ayriliyor. Htc de ise belki cam catlar sadece kasa saglam ve sık. Kulakligi da cabasi.
Yani g5 de guzel ama bende g3 var ve ilk seri kasasinin her yeri catlak dolu ince ince. He hic kasma yok. Ekran hala canavar 2 yil oldu. G5 de boyle olur bence. Ekran kamera vs. Guzel ama kasa ciziliyor ve moduler yapi yalama olmaya musait kilifsiz hic kullanilmaz.
Yani htc nin saglamligi kulaklik sense ve guzel tasarim icin genis acili kamera ve parlak ekrani feda ederim ama iste servis kafama takiliyor. Hayirlisi karar verecez artik
bende böyle düşünüyorum

seyfoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G5'in modüllerinden sıkıntı yaşattığını duydum o yüzden onu kafadan siliyorum daha telefonu alır almaz sorun yaşama ihtimalin var, HTC 10 ve Edge arasında seçim yapacak olursam benim gönlümde HTC 10 bir tık önde

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Htc 10 tasarım anlayışı ve kamera performansı da çok üst düzey . Bence en alınası Htc 10.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bence de htc 10. bu telefon sizi en az 2 sene götürür ki ben böyle bir telefon arıyorum :)

Warlcok190758

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aralarında en iyisi Htc 10 çünkü G5 bilirsin Lg akşam olmadan fiyat düşürüyor yıllardır ve modüler kısım kolay bir şekilde çıkabiliyor ve ilerde sorunlar doğurur s7 nede olsa güncelleme sicili bozuk olan samsung ve touchwiz demek buda 1 sene sonra s5 ten aldığın verime düşersin fakat htc 10 htc firması batmak üzere ve bu son kozu kamera olsun malzeme kalitesi olsun özellikle ve özellikle ses olsun ve ayrıca google a anlaştılar ve çifte uygulamalar kalktı her şekilde uygundur fakat bana göre o fiyat kısmında 6s plus tek geçer .

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Eğer Samsung-un yeni Touchwiz-i zamanında S3,S4,S5-deki gibi bir zaman sonra insanı kanser yaparsa zaten alınmaz,artık bu bir şans oyunu.
Sırf bu yüzden ben olsam tasarım etkisini kurban edib performansa yani HTC 10-a oynardım kozumu.Eşşeyi sağlam kazığa bağla demişler.
3-4 sene sonra whatsapp-a girene kadar sinir hoplatan,tasarımı güzel bir telefondansa tasarımı ortalama ama performansından emin olduğun bir telefon almak daha mantıklı bence.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Aralarında en iyisi Htc 10 çünkü G5 bilirsin Lg akşam olmadan fiyat düşürüyor yıllardır ve modüler kısım kolay bir şekilde çıkabiliyor ve ilerde sorunlar doğurur s7 nede olsa güncelleme sicili bozuk olan samsung ve touchwiz demek buda 1 sene sonra s5 ten aldığın verime düşersin fakat htc 10 htc firması batmak üzere ve bu son kozu kamera olsun malzeme kalitesi olsun özellikle ve özellikle ses olsun ve ayrıca google a anlaştılar ve çifte uygulamalar kalktı her şekilde uygundur fakat bana göre o fiyat kısmında 6s plus tek geçer .
lg g5 in fiyatı hepsiburada.com gibi sitelerde 2000tl nin altına düştü. 2800tl fiyat bandında giren bir telefonun 1 aydan kısa süre içersinde 800tl düşmesi beni korkutuyor açıkcası.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
lg g5 in fiyatı hepsiburada.com gibi sitelerde 2000tl nin altına düştü. 2800tl fiyat bandında giren bir telefonun 1 aydan kısa süre içersinde 800tl düşmesi beni korkutuyor açıkcası.
2370 tl en son dusen fiyat 2000 degil. 2000 tl olan ithalatci garantili olan. Yani garantisiz. 800 tl dusmedi daha 400 dustu keske 2000 e dusse

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar simdi neden lg nin fiyatinin dusmesini elestiriyorsunuz anlamiyorum.
Lg babamizin oglu mu bize ne kaca satarsa satsin.
Kaldi ki lg benim favori markam. Fiyat dussun ki ben de snapdragon 820 li cihazi ucuza alayim yani.
Tek yapmani gereken 4 5 ay beklemek ve telefon 2000 e cebinizde. Niye elestiriyorsunuz anlamiyorum.
Ben bekliyorum yani

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
S7 2800 htc 3000 ki htc dusmez s7 de 2400 e filan duser 5. Ayda filan.
Ama lg 2000 e duser simdi soruyorum
Bu uc telefondan herhangi biri 2000 olsa alinmaz mi yani

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Şu konular baydı internette bolca bi konular mevcut ki şarj konusunda htc 10 1. cıkıyor lg ne oldugu belirsiz telefon s7 alacaksanız alın 2 sene dayanır htc 10 ise kendine öz tarzı var 3-4 sene garanti gider.

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Dostum yazını çok beğendim. Sıkılmadan okudum. Tebrikler

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bak batarya performansı demişsin hemen mh ile kıyaslamışsın internette bununla ilgili videolar mevcut inanmayan girsin baksın htc 10 hepsini geçiyor

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bak batarya performansı demişsin hemen mh ile kıyaslamışsın internette bununla ilgili videolar mevcut inanmayan girsin baksın htc 10 hepsini geçiyor
hocam ben bütün testleri izledim merak etme. 3000mAh lik s7 ile 3000mAh lik htc10 un arasında fark olduğunu da söyledim. yazıyı biraz daha özenli okursan lütfen. Bir de tamam önemli yazılımı falan fakat mAh de tabii ki fark ediyor 600 mAh az bir fark değil kardeşim.