Hristiyan Forum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hack'leyelim şe.....'lerin forumunu!

bu forumu vbulletin'in resmi sitesine şikayet edicem kesin forumları lisanssızdır!

inş kapanır!

Ohhoooo. :D:D Arkadaşım, dünyada kaç bin lisanssız site var biliyor musun sen? :D Güldürdün beni valla, helal olsun. :D Böyle konulara arada gelip yorum yazman lazım. :D Şahsen ağır bir cevap yazacaktım ama vazgeçtim, sana yazıyorum. :D:D:icon_:

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
O sitelerin sunucuları beyaz saray dan daha sağlamdır ve daha iyi korunur Beowulf kardeş.. Hacklemek küçük bir ihtimal.
Vbulletin tarafından kapatılmalarına neden olacak bir "lisanssızlık" hatası yapacaklarını da sanmıyorum..

Geriye senin son yolun kalıyor yağmur duası misali :
İnşallah kapanırlar.. ;)

faceoff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Faceoff, güzel kardeşim mezhepleşmek yanlıştır diyorsun, peygamber bu konuda bizi uyardı diyorsun, hem de "sünni İslam" tabirini kullanıyorsun. :) Bence sen de ciddi bir araştırma içine girmelisin mezhep ateşini körüklemeden önce. Çünkü gerçekte herkes peygambere nasıl bağlı olunacağını bilse, zaten mezhep de olmaz. "Sünni İslam" diye bir şey yoktur abicim, "Şii İslam" olmadığı gibi. İslam olmanın ölçütü vardır, kabul edersen İslamsındır.
kardeş orada sünni islam derken yanlış yazdım say. zira kastım sünni ve şii ayrımını belli etmek içindi. ayrıca mezhep yanlıştır demedim. mezhep gidilen yol demek fakat bu giddiğiniz yola dikkat edin yanlış yere çıkıyor olabilir demek istedim.

karaxeborr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav arkadşlr bide şu var.. biz Hz. İsa'nın Hz. Muhammed'den(sav) önce gelen peygamber olduğuna canı gönülden inanıyoruz ve Hz İsa'yı her Peygamberi sevdiğimiz gibi seviyoruz.. Onlarsa Hz. Muhammed'e(sav) inanmıyorlar ve küfre varan şeyler söylüyorlar.. Halbuki bilmiyorlar ki Hz. İsa nın Hz Muhammed'i(sav) müjdelediğini ve O'na inanmalarını istediğni....

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Faceoff, güzel kardeşim mezhepleşmek yanlıştır diyorsun, peygamber bu konuda bizi uyardı diyorsun, hem de "sünni İslam" tabirini kullanıyorsun. :) Bence sen de ciddi bir araştırma içine girmelisin mezhep ateşini körüklemeden önce. Çünkü gerçekte herkes peygambere nasıl bağlı olunacağını bilse, zaten mezhep de olmaz. "Sünni İslam" diye bir şey yoktur abicim, "Şii İslam" olmadığı gibi. İslam olmanın ölçütü vardır, kabul edersen İslamsındır.

kapalı bir yorum olmuş.. beni biraz işkillendirdi..

ne yani 4 halifenin üçüne küfredecek/kötüleyecek ondan sonra o da inanıyor mu diyeceğiz ?!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@zelenga, kardeşim, İslam'ın farzını kabul etmiş ve şehadeteyni söylemiş birisi, müslüman gibi muamele görmelidir. Peygamberin sünneti budur. Kimin münafık olduğunu bu şekilde belirlemek kimsenin üzerine vazife değildir.

Zira halifeler ilahi bir kararın eseri değildir. Onun için onları sevmiyor diye kimseye "imansız" diyemeyiz. Aksi halde müslüman sayılabilmek için ün yapmış ne kadar zevat varsa hepsini sevmemiz benimsememiz lazım. Hatta "halife" olan Yezid'i bile sevmemiz lazım. Yoksa inançsız etiketi yiyebiliriz.. Sence bu mantıklı mı abicim?

Dolayısıyla, bir kimsenin müslüman olup olmadığının tek koşulu, şehadeteyni ve İslam'ın farzlarını ve yasaklarını kabul ediyor oluşudur. Geri kalan amelle ilgili hesabını kendi verir. Örneğin içki içen kişi onun haram olduğunu bilerek içiyorsa, o hala bir müslümandır, günah işlemiş olması onun müslümanlığını ortadan kaldırmaz. Hatta mu'min bir kimse bile bu tür günahlar işleyebilir; hesabı ona aittir.

Konuyla ilgili bir rivayeti nakledeyim; hangisi olduğunu hatırlayamadığım bir savaşta, Usame b. Zeyd, kaçan bir müşriki kovalıyor, yanında bir müslüman daha var. Yani iki müslüman bir müşrikin peşindeler. Adamı yakalıyorlar, Usame ile kapışıyor, yere düşüyor ve Usame adamın gırtlağına çöküp tam öldürecekken, müşrik kelime-i tevhidi söylüyor. Bunun üzerine diğer müslüman Usame'ye "onu artık öldürme" diyor, Usame ise itiraz ediyor; "hayır, ölüm korkusundan söyledi, aslında inanarak söylemedi" diyor ve adamı öldürüyor.

Savaştan sonra olayı gidip Hz. Peygambere anlatıyorlar, üzülüyor, hatta elini avucunun içine vurup "keşke öldürmeseydin" diyor.

Nasıl Allah perygamberi seçip bize bildiriyorsa, eğer halifeyi aynı böyle Allah seçip bildirseydi, işte o zaman halifeyi sevip sevmemenin münafıklık ölçüsü olduğunu söyleyebilirdik.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
O forumu biliyorum hatta admini eskiden müslümanmış sonradan kendini hristiyanlığa adamış ama kendisi de diyor bana yollamayın mail islam hakkında diye. Seviyeli tartışmalar oluyor orada çoğu saçma sapan şeyler kendi kendilerine bile uzlaşamıyorlar ama ben Müslümanlara hakaret görmedim. Ayrıca İslam dini hoşgörü dinidir, o arkadaş neden küfretmiş onlara bıraksın yaşasınlar dinlerini. Forumda faydalı bilgiler de var hristiyanlık hakkında %kaç doğru orasını bilemem.

Görüşlerinizde tarafsız yaklaşmaya çalışmışsınız ama şunu hatırlatmakta fayda var sanıyorum,

Seviyeli bir ortam ve tartışma tek taraflı olunca yüksek ihtimalle mümkündür ama birileri kendi dinlerini anlatırken diğer dinide kötülerse ve burada cevap hakkı doğan kişiler katılamazlarsa ve görüşlerinizi dile getiremezlerse oradaki seviyenin alt seviye olduğu bir gerçektir.

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
farkında değilsin belki ama onların menfaatine olan şeyler yapıyorsun, yani reklamlarını ! Allah (c.c.) Kur'an-ı Kerim de kafirler için ne diyo;

* * 109-KAFİRUN SURESİ:

* * 1 - De ki: Ey kâfirler
* * 2 - Sizin taptıklarınıza ben tapmam.
* * 3 - Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz.
* * 4 - Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
* * 5 - Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz.
* * 6 - Sizin dininiz size, benim dinim banadır....

Allah (c.c.) doğru söyledi.
sanırım başka söze gerek yok:)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
sanırım başka söze gerek yok:)

Kafirlerle ehl-i kitab'ı aynı kefeye koymamalıyız. Hatta bir hadis şöyle buyurur; onları kabul etmeyin, ama tamamen tekzip de etmeyin.

Çünkü her halükarda aralarında mustazaflar olabilir ve sonuçta Hz. İsa Allah'ın peygamberi, dini de Allah'ın dini olduğuna göre, aralarında tek ilahı ve İsa'nın elçiliğini kabul eden mustazaflar da mu'mindir.

pavlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meydanı boş bulmuşsunuz, salladıkça sallayın bakalım.
sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlıştır cahilliğinden ne zaman sıyrılıp birşeyleri okumaya başlayacaksınız merak ediyorum.

sitede saldırı olduğunu, peygamberinize sövüldüğünü söylüyorsunuz ama siteyi açıp bunun nerede yapıldığına bakma gereği bile duymuyorsunuz.

gerçi kendi savunduğunuz kitap kuran'ı bile okumadığınız besbelli ortada.
kör cahillikten başka birşey değil, nefret ediyormuşsunuz... heralde edeceksiniz.
kulaktan dolma bilgilerle, ondan bundan duyduklarını bilgi olarak orda burda paylaşmakla nefret dışında bir alternatifiniz yok.

burada kendi aranızda atıp tutmuşsunuz ama kafir dediklerinize göre siz nesiniz? oturun bunu düşünün.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sizin incilleri okumaya kalksak yıllar sürer kaç bin tane acayip acayip incilleriniz var

ayrıca ben 4 incilden 3 incili de okudum hepside andersen gratel masalları gibi hz. isanın yemek yemesini kalkıp yatmasını anlatıyor Allah beni affetsin ama güzelim müjde incili ne yapmışsınız pavlus Allah gazabından korur inş. Muhammed ve İsa sizi

pavlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizin incilleri okumaya kalksak yıllar sürer kaç bin tane acayip acayip incilleriniz var

ayrıca ben 4 incilden 3 incili de okudum hepside andersen gratel masalları gibi hz. isanın yemek yemesini kalkıp yatmasını anlatıyor Allah beni affetsin ama güzelim müjde incili ne yapmışsınız pavlus Allah gazabından korur inş. Muhammed ve İsa sizi

o senin anlayışsızlığın.
ben senin kitabına andersen masalı dersem bana demediğini bırakmazsın.
ama ben o kitabın allahın sözü olmadığına inansam(bildiğim) halde sana karşı saygısızlık etmek istemem. ama sen rahatça benim kitabıma laf atabiliyorsun.

incil'in 4 tane olmasını iddia ediyor olman bile senin ne kadar bilgiden, araştırmadan yoksun olduğunu gösteriyor.

saygı istiyorsan önce saygılı olmasını öğren.
ama herşeyden önce okumasını ve okuduğunu anlamasını öğren.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
4 incilde de aynı şeyler geçer ve sadece cümle söyleyişleri farklıdır burada da havarilerin ve sonrasının onları yazarken kendi anlamlarına göre yazdıkları görülmektedir

pavlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 incilde de aynı şeyler geçer ve sadece cümle söyleyişleri farklıdır burada da havarilerin ve sonrasının onları yazarken kendi anlamlarına göre yazdıkları görülmektedir

arkadaş,
seninle laf tartışması yapmayacağım.
öğrenmek isteyen arar, bulur, öğrenir.
zor değil. google'a yazsan çıkar.

o yüzden boş tartışmaya girmeyeceğim seninle.

ayrıca ne seni inandırmak ne seni ikna etmek gibi bir amacım da yok.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
o zaman bir takım misyonerlik meyilli uğraşlarına son ver buraya sırf hristiyanlık propagandası yapmak için girmişsin; hristiyanlık hakkında bilgilerinizi düzeltiyorum dem sakın çünkü biz ne kadar hristiyanlıktan anlamıyorsak sizde o kadar müslümanlıktan anlamıyorsunuz ayrıca eyvallah olsun ki ümmet-i Muhammed içinde doğupta o lezzeti tadamamışsın

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
@Group XR
Hırıstiyan arkadaşımıza kızma..
Bugün pazarya aşka gelmiş:D:D

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
geçirmiş olduğumuz sancılı dönemin doğumalarıdır arkadaşlarım bunlara karşı birlik olmalıyız uyanık olmalıyız rabbim yardıcımız olsun inşallah.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlıştır cahilliğinden ne zaman sıyrılıp birşeyleri okumaya başlayacaksınız merak ediyorum

Bizde sizin için aynı şeyleri düşünüyoruz :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Selamlar.

Ortalık kızışmadan, şu noktalara dikkat çekelim ve güzel bir konuşmayla konuşalım. Yalnızca bir yaratıcı olduğuna onun da Allah olduğuna inananlara da ancak bu yakışır. Bu bağlamda Hristiyanlara da güzel ahlaklı olmak yakışır.

pavlus dedi ki:
sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlıştır cahilliğinden ne zaman sıyrılıp birşeyleri okumaya başlayacaksınız merak ediyorum.

Arkadaşım, "meydanı boş bulmuşsunuz" tabirinden başlamak isterim; ben burada sizin arkanızdan konuşulmaması için, bizzat kendim sizin forumunuza geldim. Yani "boş meydan"da konuşmaktansa, sizinle "dolu" olan meydana geldim; gerçekten de müslümanlarla alay edildiğini ve bir çok yanlış bilgilerin verildiğini gördüğümde, baştan bir müslüman olduğumu belirterek, gayet uygun bir dille bazı şeyler söyledim, ancak hiç bir incitici söz veya Hristiyanları yalanlayıcı herhangi bir sav ortaya atmamış olmama rağmen, yazdıklarımdan hiç biri yayınlanmadı. Buna karşılık neden yayınlanmadığını sorduğumda, hiç bir cevap verilmedi.

Hatta bazı kimseleri baştan uyararak, "burada müslümanlığı tanıtmaya kalkışmayın, size olan saygımız düşüyor" diye uyarılarda bulunuyorsunuz -ki bunları kendi gözlerimle sizin forumunuzda okumuşum. Halbuki sizin sitenizin açılış amacı, müslümanları Hristiyanlaştırmak değil mi? Sitede bununla ilgili çok fazla yazı görmekle birlikte, siz kendinize müslüman çoğunluğun içinde mübah gördüğünüz şeyi müslümanlara neden mübah görmüyorsunuz? Zira siz kendi dininizi müslümanlar arasında yaymaya çalışırken, müslümanların da sizin aranızda konuşmasına, hatta konuşmayı bırak sadece iddialara cevap vermesine bile tahammül edemiyor ve yazılarını siliyorsunuz. Bunu da müslümanlara saygısızlık etmek için geçerli bir mazeret olarak sunuyorsunuz. (Dediğim gibi, bu gerekçeleri doğrudan sizin sitenizde gördüm.)

İkinci olarak, bunlar, "sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlış" anlayışının, aslında müslümanlar arasında değil de, sizin sitenizde hakim olduğunu gösteriyor. Zira, siz bu müslüman foruma gelip, kaba bir şekilde, serbestçe konuşabilirken, müslümanlar sizin forumunuza gelip, kaba olmadığı halde serbestçe konuşamıyorlar.

Üçüncü olarak, "ne zaman bir şeyleri okumaya başlayacaksınız" diye sormuşsunuz, zaten okumuyor olsak, sitenizden haberimiz de olmazdı. Oysa bizler okuduğumuz için, sitenizi de araştırdık, okuduk ve sizin okumadıklarınız konusunda işarette bulunmak istediğimizde, sizden kaba tabirlerle karşılaştık. Bu da siz Hristiyan arkadaşların, sadece kendi yazılarınızı okuduğunuzu ve başka şeyleri okumadığınızı göstermiyor mu?

Aslında daha da ötesi, sizin forumunuzda müslümanlık tarihi ile ilgili okuduklarım, sizlerin tarih adına öykü kitaplarını okuduğunuzu ve tarih olarak bazı romanvari şeylere inandığınızı gösteriyor.

pavlus dedi ki:
sitede saldırı olduğunu, peygamberinize sövüldüğünü söylüyorsunuz ama siteyi açıp bunun nerede yapıldığına bakma gereği bile duymuyorsunuz.

Bilakis, yukarıda söylediğim gibi, sitenizdeki bir çok konuyu okudum ve hatta sadece bir kaç saat oradaki konuları herhangi bir yorum yapmadan incelemekle meşgul oldum.

pavlus dedi ki:
gerçi kendi savunduğunuz kitap kuran'ı bile okumadığınız besbelli ortada. kör cahillikten başka birşey değil

Buna dair kanıtınız nedir? Acaba asıl cehalet, delil olmadan, bazı iddialar ortaya atmak değil midir?

pavlus dedi ki:
kulaktan dolma bilgilerle, ondan bundan duyduklarını bilgi olarak orda burda paylaşmakla nefret dışında bir alternatifiniz yok.

Bilakis, sitenizde İslam ile ilgili okuduklarım, bazı İslam olmayan ülkelerin tarihlerinde İslam'dan nefret ettikleri için yazdıkları kin dolu öykülerden ibaret. Yani İslam tarihi adına, İslam'a düşmanlık etmiş bazı kimselerin yazdığı öykü ve kulaktan dolma bilgilere inanıyorsunuz.

Bizlerse, kulaktan dolma bilgilere değil, Hz. İsa'nın (Allah'ın selamı, rahmet ve bereketi onun ve havarilerinin üzerine olsun) Allah'ın peygamberi olduğuna inanıyor ve onu takdis ediyoruz. Hatta sizler gibi bizler de onun ahir zamanda gökten ineceğine ve insanları hidayet etmede rabbimizin vereceği görevleri yerine getireceğine ve dünyayı adaletle doldurmada yardımcı olacağına inanıyoruz. Havarilerin de Hz. İsa'nın vasileri ve onun sözünü yaşatmada halifeleri olduğuna inanıyoruz. Şu halde hangimizin bilgileri kulaktan dolmadır?

pavlus dedi ki:
burada kendi aranızda atıp tutmuşsunuz ama kafir dediklerinize göre siz nesiniz?

Yukarıda söylediğim gibi, sizin sitenizde, müslümanların herhangi bir bilgi vermelerini istemediğinizi açıkça söylemişsiniz. O halde sizin sitenizde konuşmamıza müsade edilmiyorsa, kendi aramızda konuşmamızdan daha doğal ne olabilir? İkinci olarak, biz müslümanlar, sizleri kafir olarak görmüyoruz. Kafirler, ancak Allah'a inanmayan veya O'nun rabliğini inkar edenlerdir. Sizler yalnızca bir tanrı olduğuna, ve Hz. İsa'nın O'nun peygamberi olduğuna inandığınız müddetçe, bizler için Kur'anda tanıtıldığı gibi, "ehl-i kitap"sınız.

Vesselam.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Kapaklık yazı olmuş teşekkürler Elmacik

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Selamlar.

Ortalık kızışmadan, şu noktalara dikkat çekelim ve güzel bir konuşmayla konuşalım. Yalnızca bir yaratıcı olduğuna onun da Allah olduğuna inananlara da ancak bu yakışır. Bu bağlamda Hristiyanlara da güzel ahlaklı olmak yakışır.

Arkadaşım, "meydanı boş bulmuşsunuz" tabirinden başlamak isterim; ben burada sizin arkanızdan konuşulmaması için, bizzat kendim sizin forumunuza geldim. Yani "boş meydan"da konuşmaktansa, sizinle "dolu" olan meydana geldim; gerçekten de müslümanlarla alay edildiğini ve bir çok yanlış bilgilerin verildiğini gördüğümde, baştan bir müslüman olduğumu belirterek, gayet uygun bir dille bazı şeyler söyledim, ancak hiç bir incitici söz veya Hristiyanları yalanlayıcı herhangi bir sav ortaya atmamış olmama rağmen, yazdıklarımdan hiç biri yayınlanmadı. Buna karşılık neden yayınlanmadığını sorduğumda, hiç bir cevap verilmedi.

Hatta bazı kimseleri baştan uyararak, "burada müslümanlığı tanıtmaya kalkışmayın, size olan saygımız düşüyor" diye uyarılarda bulunuyorsunuz -ki bunları kendi gözlerimle sizin forumunuzda okumuşum. Halbuki sizin sitenizin açılış amacı, müslümanları Hristiyanlaştırmak değil mi? Sitede bununla ilgili çok fazla yazı görmekle birlikte, siz kendinize müslüman çoğunluğun içinde mübah gördüğünüz şeyi müslümanlara neden mübah görmüyorsunuz? Zira siz kendi dininizi müslümanlar arasında yaymaya çalışırken, müslümanların da sizin aranızda konuşmasına, hatta konuşmayı bırak sadece iddialara cevap vermesine bile tahammül edemiyor ve yazılarını siliyorsunuz. Bunu da müslümanlara saygısızlık etmek için geçerli bir mazeret olarak sunuyorsunuz. (Dediğim gibi, bu gerekçeleri doğrudan sizin sitenizde gördüm.)

İkinci olarak, bunlar, "sizin inandığınıza inananlar mutlak doğru, sizin inanmadığınıza inananlar ise mutlak yanlış" anlayışının, aslında müslümanlar arasında değil de, sizin sitenizde hakim olduğunu gösteriyor. Zira, siz bu müslüman foruma gelip, kaba bir şekilde, serbestçe konuşabilirken, müslümanlar sizin forumunuza gelip, kaba olmadığı halde serbestçe konuşamıyorlar.

Üçüncü olarak, "ne zaman bir şeyleri okumaya başlayacaksınız" diye sormuşsunuz, zaten okumuyor olsak, sitenizden haberimiz de olmazdı. Oysa bizler okuduğumuz için, sitenizi de araştırdık, okuduk ve sizin okumadıklarınız konusunda işarette bulunmak istediğimizde, sizden kaba tabirlerle karşılaştık. Bu da siz Hristiyan arkadaşların, sadece kendi yazılarınızı okuduğunuzu ve başka şeyleri okumadığınızı göstermiyor mu?

Aslında daha da ötesi, sizin forumunuzda müslümanlık tarihi ile ilgili okuduklarım, sizlerin tarih adına öykü kitaplarını okuduğunuzu ve tarih olarak bazı romanvari şeylere inandığınızı gösteriyor.

Bilakis, yukarıda söylediğim gibi, sitenizdeki bir çok konuyu okudum ve hatta sadece bir kaç saat oradaki konuları herhangi bir yorum yapmadan incelemekle meşgul oldum.

Buna dair kanıtınız nedir? Acaba asıl cehalet, delil olmadan, bazı iddialar ortaya atmak değil midir?

Bilakis, sitenizde İslam ile ilgili okuduklarım, bazı İslam olmayan ülkelerin tarihlerinde İslam'dan nefret ettikleri için yazdıkları kin dolu öykülerden ibaret. Yani İslam tarihi adına, İslam'a düşmanlık etmiş bazı kimselerin yazdığı öykü ve kulaktan dolma bilgilere inanıyorsunuz.

Bizlerse, kulaktan dolma bilgilere değil, Hz. İsa'nın (Allah'ın selamı, rahmet ve bereketi onun ve havarilerinin üzerine olsun) Allah'ın peygamberi olduğuna inanıyor ve onu takdis ediyoruz. Hatta sizler gibi bizler de onun ahir zamanda gökten ineceğine ve insanları hidayet etmede rabbimizin vereceği görevleri yerine getireceğine ve dünyayı adaletle doldurmada yardımcı olacağına inanıyoruz. Havarilerin de Hz. İsa'nın vasileri ve onun sözünü yaşatmada halifeleri olduğuna inanıyoruz. Şu halde hangimizin bilgileri kulaktan dolmadır?

Yukarıda söylediğim gibi, sizin sitenizde, müslümanların herhangi bir bilgi vermelerini istemediğinizi açıkça söylemişsiniz. O halde sizin sitenizde konuşmamıza müsade edilmiyorsa, kendi aramızda konuşmamızdan daha doğal ne olabilir? İkinci olarak, biz müslümanlar, sizleri kafir olarak görmüyoruz. Kafirler, ancak Allah'a inanmayan veya O'nun rabliğini inkar edenlerdir. Sizler yalnızca bir tanrı olduğuna, ve Hz. İsa'nın O'nun peygamberi olduğuna inandığınız müddetçe, bizler için Kur'anda tanıtıldığı gibi, "ehl-i kitap"sınız.

Vesselam.

Tebrik ediyorum sözü uzatmaya gerek yok

oslem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında Hepimizin İnandığı Şey Aynı Yalnızca Farklı Şekilde İnanıyoruz Farklı Şekilde İbadet Ediyoruz Belkide...
Belki Benim Bu Düşüncemi Yalnış Bulan Olabilir Mutlak Herkesin Düşüncesi Bir Değildir...
Ama Bende Buraya Bu Mesajı Fikrimi Söylemek İçin Yazıyorum
Herkes Dinini Kinsiz,Nefretsiz ,Kötülüksüz,Tertemiz Yaşasın Düşmanlıklar Olmasın
Benim Düşüncemi Saçma Bulanda Olabilir Ama Ben Sadece İçimden Gelenleri Yazdım
Her Zaman Esenlikle Mutlulukla Barış İçerisinde Sağlıcakla Kalmanız Dileğiyle

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aslında Hepimizin İnandığı Şey Aynı Yalnızca Farklı Şekilde İnanıyoruz Farklı Şekilde İbadet Ediyoruz Belkide...
Belki Benim Bu Düşüncemi Yalnış Bulan Olabilir Mutlak Herkesin Düşüncesi Bir Değildir...
Ama Bende Buraya Bu Mesajı Fikrimi Söylemek İçin Yazıyorum
Herkes Dinini Kinsiz,Nefretsiz ,Kötülüksüz,Tertemiz Yaşasın Düşmanlıklar Olmasın
Benim Düşüncemi Saçma Bulanda Olabilir Ama Ben Sadece İçimden Gelenleri Yazdım
Her Zaman Esenlikle Mutlulukla Barış İçerisinde Sağlıcakla Kalmanız Dileğiyle

bu söylediklerini gerçek anlamda yaşayan insanların bulunduğu islam dininde olmaktan daha ötesi varmıdır acaba.

oslem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu söylediklerini gerçek anlamda yaşayan insanların bulunduğu islam dininde olmaktan daha ötesi varmıdır acaba.
Musevilik,Hristiyanlık,İslam Üçüde Göreceli Olarak Hepimiz İçin Çok Önemli.Ama Asıl Önemli Olması Gereken Hümanist Duyguları Taşıyıp Birbirimizi Sevebilmemizdir.Belirli Kişilerin Ya da Grupların Hatalarını KİTLELERE Yükleyip Sonra Çatışmaya Girmek Çok Yalnış Oluyor Bence.
Arkadaşlar Bir gün Hepimiz Öleceğiz.Ne İçin Çatışalım ki.Sevgi Her Şeyden Öte Ve Ben Din Ayrımı Yapmaksızın Hepinizi Çok Seviyorum
Saygılarımla

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kızıyorum işte

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Hack yapmayı bilen birisi şu siteyi hacklerse iyi olur ya da bazı ayarlarını bozsa bilmiyordum ama gıcık oldum siteye şimdiden.

Reaksiyon puanı
6
biz müslümanlara düşen kendimize yakışanı yapıp herkesi dininde özgür bırakmak olur.

immortalsoul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.hristiyanforum.com bu sitede resmen Müslümanları barbar olarak gösteriyorlar bizi Müslüman oldugumuz için acıyorlar ve benim en çok sinirlendigim olay şu;

Bir Tane Müslüman buraya girip küfretmiş bunlarda diyorki "Baba(Tanrılarına verdikleri isim) o cahil bir dinin bireyi olduğu için onu affet yok onun için dua edeceğim yok efenim Müslümanlar bunlara kötü davranıyormus(!) da bunlar yinee onlara iyi davranıyormuş gibi şeyler

Forumda en kötü şey ise siz mesaj attınız hemen yayınlanmıyor çünkü moderatör inceliyor öyle yayınlıyor.Ben mesela siz yanlış yoldasınız böyle birşeyler dedim ama Müslümanlıga davet etmedim (çünkü o zaman mesajı hiç yayınlamazlar) ve benim mesajı yayınlamadılar

Buradan Tüm İslam Alemine seslemiyorum Bu sitede Müslümanlar barbar,vahşi ve cahil olarak gösterilmektedir.Lütfen bu siteye haddini bildirin...

Yönetici: İnsanlığın ölçütüyle ilgili fikirleriniz, hakaret içerdiği için başlıktan silinmiştir.

O site hristiyanların bir araya geldiği bir site. Hristiyanlık propogandası, yada misyonerlik gibi birşeyle karşılaşmadım ben. Ayrıca bir internet sitesi bu ve dileyen girer dileyen girmez, dileyen üye olur yazar okur dileyen olmaz.

walla ben kendi aramızda islam dininde epey bi carpısmalar var zannediyordum ama :) onlar bizden betermis yahu..Forumda 2-3 konuyu okumam yetti yani..(Papayla aralarıda acık %( ) :D o_O

Evet hristiyanlıktada mezhepler ve görüş ayrılıkları mevcut, islamiyette olduğu gibi.

Yahu herkezin dini kendine.Sen nasıl hristiyanlardan nefret ediyor,hristiyan olduğu için onu öldüresiye dövmek istiyorsan,onlarda aynı duyguyu bize besliyor.İnce işler bunlar fazla kurcalamayın...

Hristiyanların uyması gereken kesin bir emir vardır ki oda öldürmeyeceksin. Dahası herkese herşeye sevgi beslemeleri emredilir. Şu biri yanağına vuracak olursa diğerini göster lafı da isanın söylediği bir sözdür hatta. Yani kendi dininden olmayanları öldürmek kuranda geçer yanlızca ve tabi müsülümanların düşünceleridir. Haçlı seferlerini örnek gösterecek olursak; bu yanlızca müslümanların arasında da olduğu gibi inançlarını kötüye kullanıma örnek olabilir.

Benim bu siteden haberim yoktu. Yakın zamanda kapanır merak etmeyin

Bildiğim kadarıyla 6 senedir var bu site. Kapanması için geçerli bir sebep göremiyorum...

buna kendi kendini eglendirmek denir.

din bilgisi ve ahlak kulturu forumlarina ateist olun, akilli olun tarzi seyler yazmak nasil insanlari geriyorsa, gidip hristiyan foruma, yanlis yoldasiniz diye yazmak oylesine gereksizdir.

:thumbup: katılıyorum

notum "kacakci" kardeşe :
ne işin var kardeşim o sitede? hristiyan forumda müslümanlığı övecek değiller ya seninki de ayrı bir cinslik. FB sitesinde GS' yi mi övecekler hayret birşeysin valla.

:thumbup: katılıyorum

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Şunu belirteyim Böyle bi site Olabilir tabiki

ama Şunu soruyorum

BU site Müslümanforum olarak kurulsaydı Gerici Olarak Damga yermiydi

yemezmiydi

Cevabını size bırakıyorum

:yes:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...