Hristiyan Forum

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
yutamayica gargara yapiyorsunuz
şu posteri görüyormusun bu size kapak olsun

yeni_c3_a7eri_atat_c3_bcrk.jpg

croft

Doçent
Reaksiyon puanı
0
oturduğun yerden savaş
canım seni iyi yıkamamışlar marul piyerlerde bi pislik kalmış kusuyosunuz ik zerzevat
miş lerle mış larla iş yürümez hayır elnize ne geciyo merak ediyorum
kötülüyosunuz ama gerile gerile topraklardanda vaz gecmiyosunuz hani bize diyolar ya irana gidin diye siz neden atalarınızın yanına gitmiyosunuz merak ediyorum hayır gübrenizmi az geldi iyi gelişmmemişiniz siz küpe takmayı ayıplayan siz padişah takınca ayıp tarkan takınca tarz öylemi
bırakın belinden düşen pantolonda giyen zamane gencliği şimdi onlardamı oğlancı

marul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
canım seni iyi yıkamamışlar marul piyerlerde bi pislik kalmış kusuyosunuz ik zerzevat
miş lerle mış larla iş yürümez hayır elnize ne geciyo merak ediyorum
kötülüyosunuz ama gerile gerile topraklardanda vaz gecmiyosunuz hani bize diyolar ya irana gidin diye siz neden atalarınızın yanına gitmiyosunuz merak ediyorum hayır gübrenizmi az geldi iyi gelişmmemişiniz siz

tercümesini yazabilecek var mı ?

khrmnmhmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elmacık,
Biraz daha açık yazayım..
Allah’ın varlığını yokluğunu tartışmıyorum. Allah’ın var olduğunu ve yüceliğini kabul ediyorsak, dinlerin Allah’ın yüceliği ile ne kadar bağdaşır olduğunu tartışıyorum.
Eğer bu dinler gerçekten Allah tarafından, ya da, bizim aklımızın henüz ermediği kozmik bir beyin tarafından insanlığa insanlığın hayrı için gönderilmiş olsaydı, bu dinler insanlar tarafından işlerine geldiği gibi kullanılacak bir meta durumunda olmazlardı, diyorum. ,İnsana beyni de Allah gönderdiğine göre diyorsak, Allah herhalde bu gönderdiği beyin ile insanın dinleri kötüye kullanabileceğini de bilmesi gerekirdi, mantığı da ortaya çıkıyor. Bu durumda, Allah’ın yanlış yapmış olması veya gönderdiği dinlerin insanlık tarafından yanlış kullanılmasına müsaade etmesi düşünülemeyeceğine göre, dinlerin Allah tarafından gönderilmiş olmaları olasılığı ortadan kalkıyor. Ancak, insanın inancı bunu kabul etmekte zorlanıyor. Bunun yanı sıra, dinlerin, doğrudan Allah tarafından gönderilmiş olması başka, Allah’ın insanlara verdiği beyin ile insanların dinleri icat etmiş olmaları başka bir durum. Allah’tan gelen beynin, dinleri icat etmesi de ayrıca tartışılacak bir konu. İnsan menfaatinin ortaya çıkardığı bir sürü kavram var. Bu da onlardan biri..
Ayrıca en büyük çelişki, ‘Allah bir, dinleri birden fazla’ da başlıyor.. Bu bağlamda da, senin dinin, benim dinim savaşı başlıyor. Hele, kutsal kitaplarda şiddet içeren ayetler de yer alınca, bütün bunlar sonu gelmeyen bir evrensel savaşa dönüşüyor. Bu arada hiç günahsız, masum insanlar ölüyor, çocuklar, anneler, babalar yok oluyor.
Şimdi yazından bir alıntı yapacağım, ‘Dinleri Allah'ın gönderdiği referans alındığında, tüm herşeyi de Allah'ın yarattığı göz önünde bulundurularak eleştiri yapılmalıdır. Çünkü Allah dinleri bir nesne olarak yaratmadı, nesneleri ve hayatı kullanma klavuzu olarak dinleri gönderdi.’
Sonuç olarak bu klavuz bugüne kadar ne işe yaramıştır sorusu çıkıyor. Bu klavuz ya da klavuzlar olmasaydı insanlık yolunu mu bulamayacaktı..? Bilim, sanat, olmayacak mıydı..? İnsanlık birbirini sevemeyecek miydi..? İslam’da en son din olarak geldi.. o halde İslam’da insanlığa bir klavuz dur.. Bu klavuz İslam alemine ne getirmiştir..? İslam alemi bu klavuz sayesinde, diğer ümmetlerin ne kadar önüne geçmiştir..? Soruları da ortaya çıkıyor.
Aklınım ermedigi şeylerde yorum yapma. Allah seni ıslah etsin.

Fatihlerin,kanunilerin karıları da hritiyanmış

padşah olsa ne olur. seçimle mi gelmiş babasının sayesinde padşah olmuş. hep kardeşlerini öldürerek padişah olmuşlar. olmuşlarda ne olmuşlar.

yalan mı hep kardeşlerini boğazlatıp iktidarda kalmışlar. bunu ben demiyorum, tarih kitapları yazıyor.

bu mavallara inanıyormusun cem sultanı kim boğdurdu

abi gerçekler balçıkla sıvanmaz atın o gözlükleri gerçekleri görün.

benim atam ATATÜRK

abi artik tarih öğrenin

padişahlar hareme oğlan alıyolarmış neden acaba

cevap veremeyince hiyar salatalik kariştirirsin demi

işine gelmeyince rum olr

çiğköfte'de salatalık olmaz , çok merak ediyorum hangi konuda bilgilisin , her yerinden cahillik akıyor.

yutamayica gargara yapiyorsunuz

padişahlar haremde ki iyi hatunları alıp icabına bakarmış iyi olandan çocuk yaparmış tabi soyun devam etmesi lazım tabi
kimisi de oğlan atarmış ama gizli icabına bakarmış.
sonra da istediğinin kafasını kestirirmiş
siz de hala onlara taparmış

oturduğun yerden savaş
Bu konunun neden hala kilit yemedigine şaşırıyorum ya da bu sdn nin bir oyunumu milleti birbirine düşürüp indire gandi yapmak? Geçen bir arkadaşım Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümünde bir konu açtı ve icerigi silindi. SDN yönetimi para istiyorsanız ilk önce o parayı hak edin şimdi bu icerigi de siler ban atarsınız sizin ne yaptıgınız belli olmaz Allah hepinizi Islah Etsin ....

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
karşılıklı tartışmalar ve terbiye sınırlarını zorlayan mesajlardan sonra konu kilitlenmiştir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...