Güzel Bir Mantık Sorusu?

Bu konuyu okuyanlar

Serfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunun çarpımı büyük bir ihtimalle
2
3
6

2*3=6
6*6=36

6*2=12
12*3=36

6*3=18
18*2=36

bu üç şekilde kendi içlerinde çarpıldğında aynı sonucu veriyor

2+3+6=11 kapı no

soruda mantık hatası var diyip bilmiş konuşman aşırı hoşuma gitti ve ısrar etmen. 1 ip ucu veriyor yaş çarpımları 36 adamda diyor ki 3 tane birden çok sayının cevabı 36 eder bana bir ip ucu daha ver diyor ki bak karşıdaki kapının numarası bu da diyor tamam ama gene çözemedim 3. bir ipucu daha ver bu diyor en büyüğü sarışın.

şimdi senin cevabına gelelim kapı numarası 11 diyorsun tamam yaşları çarpımı 36 toplamı 11 3. ipucuna gerek yok toplamı 11 çarpımı 36 olan 3 sayı lazım bize.
önce 3 sayının çarpımını 36 olarak bulalım
bunlar
1,1,36
1,2,18
1,3,12
1,4,9
1,6,6
(kardeşleri küçükten büyüğe sıralıyorum diye 2,1,18 yazmayacam şimdi onuda soracaksın sen)
2,2,9
2,3,6

şimdi bu adam 3. ip ucunu istedi demek ki 2. ip ucu(karşıdaki kapının numarası) çözmesine yeterli olmadı yani birden fazla kez kapı numarasını veren bir işlem var burada kapı numarası 11 olsa zaten 3. ipucunu istemeden direk derdi 2,3,6 diye ama 3 ü istemiş toplamda aynı sonucu veren 2 işlem olmalı bunlarda 2,2,9 ve 1,6,6 ikisininde toplamı 13 bu adam 3. ipucunu istedi 3. ipucu en büyüğü sarışındı en büyük sarışınsa en büyük ikiz olamaz en küçükler ikiz. Yani en başta anlamamanı anladımda ısrarla itiraz etmeni anlayamadım mantıksızlık arıyorsun hala biride adam sormamış ki diyor mantık hatası var diyor 2 manyak matematikçi böyle bir manyaklık yapmış işte çocukların babası bu kadar olayın üstüne düşeceğinizi bilse 3 çocuğu evlatlık verir mesleğini bırakırdı.

sırf cevabın yüzünden üye oldum kaç kişi anlatmış sen hala mantık hatası arıyorsun e sende haklısın yani mantık sorusu sorulmazki mantıksız insana
--- Gönderi Güncellendi ---
Üye kaydında ki soruyu interaktif alın cevabı bilemeyeni değil bilmediğinde ısrarla kabul etmeyeni almayın