Flash diske işletim sistemi kurma,içine program yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Bodovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flash diske işletim sistemi kurmak ve içine program kurmak istiyorum.sonuç olarak bu flash ı başka bir pcde açtığımda kendi masaüstümde işlem yapmak ve içine kurdugum programı kullanmak niyetindeyim.okuma ve yazma hızı yüksek 3.0 bir flash bellek tavsiyesi ile bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğimi anlatabilirmisiniz,rehber önerebilirmisiniz.teşekkürler.

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
dostum windows zor ama bi linux dene istersen

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yok hayır sabit mantık zor değil bence ama şöyle bi sıkıntı var gittiğin her yerde açamaya bilirsin bide Flash en az 32 GB olması alzım zaten sistem 15-20 GB kaplayacak rahat bi şekilde olur olmaz değil mantıken bile yapabilirsin Flash belleği HDD gibi düşün fakat iş böyle olunca fazlasıyla sıkıntıyıda beraberinde getireblir haberin olsun :D

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
http://build.porteus.org/ Buradan sistemini (varsayılan programlarını ve de varsayılan ayarlarını) ve donanımını (32/64 bit) seç ce indir. İndirdiğin dosyayı Nero ile bir cd ye yazdır. Bilgisayarını o cd den başlat. Flash belleğini (en az 4 GB) bilgisayara tak. Cd den başlattığın sistemin menü seçeneklerinden sistem tools seç, ve oradan da Porteus installer seç. Senden yönetici şifresi isteyecektir. Yönetici şifresini ise, indirme sayfasından kendin belirleyebilirsin. Ardından doğru disk'i seç. Flash belleğin bir disk olarak görünüyor olacak. Yanlış seçim yaparsan, sabit diske kurulum yaparsın. Kurulum sonlandığında, bilgisayarı flash bellekten başlat. Linux'ta imkânsız diye bir şey yok, beceremiyorum var.

Bodovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım.çok teşekkür ederim.peki bu yöntem ile oluşturduğum linux içine solidworks yükleyebilirmiyim ? (kalıcı bir şekilde solidworks kurulumunu yanımda taşımak istiyorum).yada windows mu yüklemem gerekir flash a ?

gokser

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Linuxler flash üzerinden "live boot" seçeneği ile çalışır. Canlı olarak yaptıklarınız o an kalır ama sonrası olmaz.
SolidWorks nasıl yükleyeceğiniz ise şu şekilde: Önce Wine adlı programa ihtiyacınız var. İsterseniz kullanım videolarından detaylara bakabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
16,118
sadece Linux dağıtımları usb bellek ve usb hdd'ye kuruluyor windows usb diskleri görmüyor..