FACEBOOK IP HK.

Bu konuyu okuyanlar

avril270

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
Bir arkadaşımın şifresini yenilerken, şifremi unuttum kısmında başka bir arkadaşı seçip, o kişinin mailine şifre doğrulama kodu gitti ve Bu kişide polis. Maile gelen doğrulama kodundan, Siber suçlardan ıp adresimi tespit edebilir mi ?

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Merhaba arkadaşlar bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum.
Bir arkadaşımın şifresini yenilerken, şifremi unuttum kısmında başka bir arkadaşı seçip, o kişinin mailine şifre doğrulama kodu gitti ve Bu kişide polis. Maile gelen doğrulama kodundan, Siber suçlardan ıp adresimi tespit edebilir mi ?

Yeni nesil modemlerde IP adresi hep değişiyor. Bulsa bile modemininkini anca bulur ve modem IP adresi ise Turk Telekom sunucularının adresini taşıyor. Hem adamın umrunda olmaz bence.

avril270

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni nesil modemlerde IP adresi hep değişiyor. Bulsa bile modemininkini anca bulur ve modem IP adresi ise Turk Telekom sunucularının adresini taşıyor. Hem adamın umrunda olmaz bence.

Ya Umrunda olursa diye düşündüm :)
Açıkcası yanlış anlaşılmaya mağal vermek istemediğimden çok tedirgin oldum.
Facebok, hotmail, gmail gibi siteleirn IP vermediğini biliyorum ama çok tedirgin etti beni bu durum.
Peki doprulama mailinden IP görebilir mi, burdan yola çıkarak bulma ihtimali olur mu ?

avril270

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulamaz. Takmaz da. E-posta adresimi kaybettim diye geçiştir işte... :D

Teşekkür ederim ama hala tedirginim açıkcası :)
Kişiyi uzaktan tanıyorum açıkcası. Takıntılı olduğunu duydumda o yüzden.
Sizce siber suçlarda veya bilişim suçlarında bununla ilgili yazılım var mıdır acaba ? :)

TerabyteForever

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Teşekkür ederim ama hala tedirginim açıkcası :)
Kişiyi uzaktan tanıyorum açıkcası. Takıntılı olduğunu duydumda o yüzden.
Sizce siber suçlarda veya bilişim suçlarında bununla ilgili yazılım var mıdır acaba ? :)

Bu e-postaları facebook kendi atıyor. Bulunsa bulunsa facebook bulunur.