Evime Faturalar Çok Geliyor Ne Yapmam Gerekiyor?

Bu konuyu okuyanlar

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için. Babamı çağırdım dairenin içinde ki şartelleri kapattım babam yukarı çıkıp bizim saate baktı oynama yok dedi yani şartel kapalı iken elektrik kullanımı olmuyor 3-4 sefer denedik böyle bir şey çıkmadı. Ama bir şey demek istiyorum 1 haftadır bizim faturaların ve kağıtların raptiye ile asıldığı mantar bir tablo var fatura vs gelince oraya bırakıyorlar raptiye ile asıyorlar orada 3 tane kağıt var biraz inceledim ad soyad vs yazmıyor ama elektrik kaçak kullanım ile alakalı şeyler yazıyordu tam anlamadım beyaz bir kağıt 3 tane var bununla alakası olabilir mi sizce? İsteyen yada anlayan varsa çeker atarım 2 dk resmini. O geldi şimdi aklıma.
Senin şalter kapalı iken başka bir daireninde enerjisi gidiyor mu? Onu kontrol et (= gece olunca herkes evde olur haliylen ışıklar açılır seninkini kapatınca başka dairede gidiyorsa çök ensesine ((=

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Senin şalter kapalı iken başka bir daireninde enerjisi gidiyor mu? Onu kontrol et (=
Onu kontrol edemez, sağlıklı ve kesin bilgi edinemez. Komşuların saati açık olmasına karşın daire boş ise yine bi işe yaramaz aksi halde bütün apartmanı incelemek gerekir ki mantık dışı...

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Onu kontrol edemez, sağlıklı ve kesin bilgi edinemez. Komşuların saati açık olmasına karşın daire boş ise yine bi işe yaramaz aksi halde bütün apartmanı incelemek gerekir ki mantık dışı...
Mesaja ekleme yaptım (=
son bir şey daha merdiven otomatiğinin ayrı bir saati var dimi ? yoksa beslemsini sizden mi? almışlar )=

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Senin şalter kapalı iken başka bir daireninde enerjisi gidiyor mu? Onu kontrol et (= gece olunca herkes evde olur haliylen ışıklar açılır seninkini kapatınca başka dairede gidiyorsa çök ensesine ((=

İyi fikir aslında :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yok ya mutlaka bir sorun var bu dairede. Üstüne düşeceğim.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Bak kardeşim şu işi bakkal hesabı yap.
1-Oturduğun evin bütün sigortasını kapat eve hiç elektrik gelmesin,sonra git saate bak dönüyor mu,yada sayaç çalışıyor mu.
2-mutfağın sigortasını aç,saati sayacın dönüşüne bak
diğerlerinide bu şekilde kontrol et.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Bak kardeşim şu işi bakkal hesabı yap.
1-Oturduğun evin bütün sigortasını kapat eve hiç elektrik gelmesin,sonra git saate bak dönüyor mu,yada sayaç çalışıyor mu.
2-mutfağın sigortasını aç,saati sayacın dönüşüne bak
diğerlerinide bu şekilde kontrol et.

Şartelleri kapatıp sayaca baktık yeni tip saat var dijital olanlardan hiç oynamıyor artmıyor değerler.

o 3 faturadan hangisi sana ait?

Üçü de bana ait değil kendi faturamı alıp kontrol ettim baktım numaralar birbirne çok yakın ama aynı değil.