Aşırı Yüksek Gelen Elektrik Faturası

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
1+1 55m2 küçücük eve sıkı durun 236₺ gibi aşırı kabarık şekilde elektrik faturası geliyor. En son gelen ise 245₺. Şu eve taşındım taşınalı sadece 1 kere 81₺ ödedim oda elektrik saati değiştikten sonra. Ama yine ne olduysa aşırı şekilde elektrik faturası gelmeye devam ediyor. Bugün elektrik dağıtım şirketinin olduğu yere gitmeyi düşünüyorum abonelik yaptığım yere bu faturaları ödemek istemiyorum sizce ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olurmusunuz? Yani imkanı yok şuan evde hatırı sayılır seviyede elektronik eşya yok fuzüli kullanılan bir eşya da yok ben anlamadım artık bu işi. Kaç kere adamları aradım en sonunda gelip saati değiştirdiler ne olduysa 200+ üstü fatura gelen eve 81₺ fatura geldi demek ki sorun saat dedim ama o faturadan sonra tekrar 200+ ve üstü rakamlarda faturalar gelmeye devam etti. Ben bu son 2 faturayı ödemek istemiyorum geriye dönük verdiğim paraları da sanırım geri alabiliyormuşum bu konularda bilgisi olan var mı acaba? Çok yakın bir tanıdığım var 3+1 kocaman evde oturuyor her türlü elektronik eşyada kullanıyorlar 7/24 ve bu kişiye 110₺ falan elektrik geliyor maksimum ben kendi faturamı gösterince de abi sen santral mi çalıştırıyorsun evde diyorlar. Lütfen ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Buzdolabı vs eski mi? Fazladan elektrik üretiyor olabilir. Ve ısınma ne ile oluyor?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Faturada yazan aylık elektrik tüketim miktarını yazar mısın? Birde oturduğun yer iskanlı mı? Isıtma olarak elektrikli soba kullanıyor musun?

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Elektriği fazla kullandığın içindir.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Bir terslik vardır, 4+1 tripleks eve 240 geliyor, evde 7 kişi yaşıyoruz. Sizin 1+1e bu kadar gelmesi normal değil. Elektronik cihazlarınızın sorunlu olmadığına emin misiniz?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Of of o giren kazığı ben hissettim

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Buzdolabı vs eski mi? Fazladan elektrik üretiyor olabilir. Ve ısınma ne ile oluyor?

Buzdolabı eski değil. Isınma doğalgaz ile oluyor kalorifer ile yani hocam.

Faturada yazan aylık elektrik tüketim miktarını yazar mısın? Birde oturduğun yer iskanlı mı? Isıtma olarak elektrikli soba kullanıyor musun?

İskanlı evet. Doğalgaz kullanıyoruz hocam elektrikli soba kullanmıyorum. Fatura gelmiyor bize sadece mesaj atıyorlar o kadar ama tüketim miktarını internet sitesinden bakıp yazarım hatta SS atarım daha anlaşılır olur.

Elektriği fazla kullandığın içindir.

Beni aydınlattığınız için size nasıl teşekkür ederim bilemiyorum.

Bir terslik vardır, 4+1 tripleks eve 240 geliyor, evde 7 kişi yaşıyoruz. Sizin 1+1e bu kadar gelmesi normal değil. Elektronik cihazlarınızın sorunlu olmadığına emin misiniz?

Sorunlu değiller hocam sorun olsa idi 81₺ gelmezdi daha önceki faturam. Ben anlamadım zaten benim babamında kendi evi var oda dubleks dairede oturuyor ev zaten kocaman bütün elektronik eşyalarda var sürekli çalışıyor onlara bile bu kadar gelmiyor elektrik faturası. Yani 1+1 eve dediğiniz gibi çok geliyor. Ne yapıcam bilemiyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar