El kamerasını bilgisayara baglama

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sony marka kameram var ben bunu bilgisayara baglayıp hem web cam olarak kullanmak istiyorum hemde çektigim videoları bilgisayara atma istiyorum neler lazım pahalıya patlarmı?

mehmetbey660

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony marka kameram var ben bunu bilgisayara baglayıp hem web cam olarak kullanmak istiyorum hemde çektigim videoları bilgisayara atma istiyorum neler lazım pahalıya patlarmı?

Bende sony hc 28 modeli var. İhtiyacın olan bir firewire girişi...
Laptoplar için 25 ytl masaüstü için se 20 ytl gibi bir fiyatı vardı (dolar artmadan önce) Şimi çok da arttığını zannetmiyorum. Benim işimi rahatlıkla gördü ve hala kullanıyorum.
İyi çekimler...:icon_:

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir usb kablosu yeterli.
Kamera ile birlikte gelen yazılımı bilgisayarına kurman yeterli...
Bizzat kendim kullanıyorum. (Sony HandyCam)

mehmetbey660

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir usb kablosu yeterli.
Kamera ile birlikte gelen yazılımı bilgisayarına kurman yeterli...
Bizzat kendim kullanıyorum. (Sony HandyCam)

profesyönel kişilerden aldığım bilgilere göre bir usb kablo her zaman için çalışma garantisi vermiyor. Firewire ise bir standart ve her zaman çalışma garantisi var.Ayrıca görüntü aktarımı için özel bir çıkış olduğundan usb den daha iyi bir görüntü kalitesi verimektedir...

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
profesyönel kişilerden aldığım bilgilere göre bir usb kablo her zaman için çalışma garantisi vermiyor. Firewire ise bir standart ve her zaman çalışma garantisi var.Ayrıca görüntü aktarımı için özel bir çıkış olduğundan usb den daha iyi bir görüntü kalitesi verimektedir...

Arkadaşım senin söylediğin yanlış demedim :)

Usb garanti vermiyor ne demek ya? Böyle bir komedi olabilir mi :D
Usb tüm dünyada kullanılan en yaygın bağlantı türüdür.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Usb ve driver yeterlidir
ayrıca başlık düzeltilmeli

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
0544l9c_20.jpeg

benim kamera bundan sony ccd 208e modeli usb ve driverim yok duydugum kadarıyla pc bi kart takıyomuşsun o hepsini yapımıyomuş ama o kartın ismini bilmiyorum

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tam girişlerini bilmiyorum ama aşağıdaki gibi bir kablo olması lazım onunla pc ye bağlayabilirsin.Bu tür şeyler satan magazalara cameran ile gider söylersen yardımcı olurlar.

''usb kablo her zaman için çalışma garantisi vermiyor'' diyen pro kişi ya atmada pro yada pahalı kabloyu satmak için yalan söylüyor.

sony-usb-cable.jpg

Reaksiyon puanı
188
görüntü aktarımı için en iyi verimi Firewire üzerinden alırsın. USB'den ziyade, Firewire tavsiye ederim...

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
firewire dediğiniz nasıl bişeydir googleda arattıgımızda çok değişik şeyler çıkıyor

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ya arkadaşlar hala ne tartışıyorsunuz
ben kullanıyorum pc'me bağlı duruyor sürekli
bir ucu usb diğer ucu ince girişli gri bir kablo
2991
Resimde tam net gösterememiş ama dikkat ediniz bir ucu usb diğer ucu ise ince 'dir.
Artık tartışmaya gerek kalmadığını düşünüyorum.
Alacak arkadaşa hayırlı olsun diyorum ve konuyu daha fazla uzatmamanızı rica ediyorum.Alacağınız bir usb kablo bu kadar forumu ayaklandırmayalım.

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
görüntü aktarımı için en iyi verimi Firewire üzerinden alırsın. USB'den ziyade, Firewire tavsiye ederim...

Arkadaş canlı yayında haber sunmayacak. Üst düzey veri aktarımı için gerekli bir kabloyu alt tarafı bir video kamera için neden kullanalım ?

Ya arkadaşlar hala ne tartışıyorsunuz
ben kullanıyorum pc'me bağlı duruyor sürekli
bir ucu usb diğer ucu ince girişli gri bir kablo

Ona standart usb diyoruz :D

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
uzun süredir dediğin de 1 gün olmuş alt tarafı
dün akşam yazmış zaten mesajı ne ara alsın kabloyu
hafta sonu alır belki :)

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tam anlamıyla araştırmadan almak istemiyorum çünkü 3-4 defa öyle kazık yedim en son ekran kartından yedim ondan sonra 1 hafta araştırmadan hiç bişey almam

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
o kablo ekran kartıyla kıyaslandığında çok ucuz
ne kadar kazık yiyebilirsin ki
istanbuldaysan yazıcıoğluna (değilsen bi bilgisayarcıya) gidiceksin kameraya uygun usb kablosu alıcam diceksin hepsi bu çok pahalı bişey değil o

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Allah aşkına bu tarz konularda olayı gerçekten bilenler bir şeyler yazsın. Yani yazdığından 100% emin olanlar. Böylece toplumumuzda sürekli görülen bilgi kirliliğinden kurtulmak için bir adım atmış oluruz. En azından böyle kesinlik arz eden konularda.

Tabi ki herkes elinden geldiğince yardım etmek istiyor ama forumlar bilgi kirliliğinden geçilmiyor. Kimisi bu camcorder için iLink kullanın demiş, kimisi USB'den bahsetmiş.

Sony DCR TRV 208E modelinde ne USB girişi var ne de iLink bağlantısı.

Kameranın yan tarafında iki adet çıkış mevcut. Bunlardan biri;
S-Video (4-pin mini DIN) çıkışı diğeri ise
Audio/Video (AV MINIJACK) çıkışı.

S-Video Kablosu

AV MINIJACK Kabloları

Eğer kamerayı bilgisayara bağlamak istiyorsan bu iki kablo türünden birini seçeceksin. Her iki koşulda da PC'nin arkasında bu çıkışlar olmadığından PC'ye bir capture kartı takmak zorundasın. Bu ucuz bir TV kartı olabilir. Eğer sadece görüntü aktarmak için kullanacaksan (MSN'de sohbet etmek vs için) S-Video kablosu alman yeterli. Tabi TV kartında S-Video girişi olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. Dikkat S-Video kablosuyla ses aktaramassın!

Yok ben kameradaki görüntülerimi PC'ye aktarmak ve TV kartımın kayıt özelliğini kullanarak çektiğim videoları PC'ye kaydetmek istiyorum diyosan haliyle ses de aktarmak zorundasın. O yüzden fotoğrafta görülen AV MINIJACK kablodan almalısın. Yalnız Stereo ses alamazsın bu kamerayla maalesef çünkü Mono kayıt yapıyor.:( Bu kablodan alıp sadece görüntü veren ucunu (genelde sarı renkli olur) takıp yine MSN'de sohbet vs için kullanabilirsin aynı S-Video'da olduğu gibi. Hatta bu kabloyla görüntü aktarmak kablo kaliteleriyle ve kablo uçlarının kaliteleriyle doğru orantılı olup S-Video'ya göre bir nebze daha iyi olabilir. Olabilir diyorum çünkü herkeste farklı sonuçlar görülebiliyor.;)

Eğer görüntüleri TV'den izlemek istiyorum diyosan ve TV'de composite giriş yoksa o zaman listeye bir de SCART eklemek zorundasın. SCART kullanacaksan yine tabi bir AV MINIJACK kabloya ihtiyaç duyuyorsun.;) AV MINIJACK kablonun renkli uçlarından görüntü için olanı sarıya diğerini MONO giriş olan beyaza takabilirsin.;)

SCART

Bu şema durumu özetliyor

Ek bilgi: Normalde sinyal akışı kameradan TV'ye doğrudur haliyle. Ama bu sinyal akışını SCART üzerindeki INPUT/OUTPUT düğmesiyle oynayarak tersine çevirebilirsiniz. Bu sizin ne işinize yarar. Örneğin TV'de beğendiğiniz bir programı kameradaki kasede daha sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz.

Yalnız bu özellik burada bahsi geçen Sony TRV 208E'de maalesef yok. 300 serisinde kamera üzerinde play, pause vs tuşlarının yanındaki record tuşuyla yapılabilir (Dikkat! çekime başlayan kırmızı record tuşundan bahsetmiyorum. Kayıt tuşu TV'den görüntü kaydetmek için yapılmış ayrı bir tuştur).

Ekstra sorularınız varsa buradan cevaplayabilirim..

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
afterdinner verdiğin bilgiler için sağol kardeşim...mdkbet ucuzda olsa böyle artık güvenim kalmadı esnafa

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Allah aşkına bu tarz konularda olayı gerçekten bilenler bir şeyler yazsın. Yani yazdığından 100% emin olanlar. Böylece toplumumuzda sürekli görülen bilgi kirliliğinden kurtulmak için bir adım atmış oluruz. En azından böyle kesinlik arz eden konularda.

Tabi ki herkes elinden geldiğince yardım etmek istiyor ama forumlar bilgi kirliliğinden geçilmiyor. Kimisi bu camcorder için iLink kullanın demiş, kimisi USB'den bahsetmiş.

Sony DCR TRV 208E modelinde ne USB girişi var ne de iLink bağlantısı.

Kameranın yan tarafında iki adet çıkış mevcut. Bunlardan biri;
S-Video (4-pin mini DIN) çıkışı diğeri ise
Audio/Video (AV MINIJACK) çıkışı.

S-Video Kablosu

AV MINIJACK Kabloları

Eğer kamerayı bilgisayara bağlamak istiyorsan bu iki kablo türünden birini seçeceksin. Her iki koşulda da PC'nin arkasında bu çıkışlar olmadığından PC'ye bir capture kartı takmak zorundasın. Bu ucuz bir TV kartı olabilir. Eğer sadece görüntü aktarmak için kullanacaksan (MSN'de sohbet etmek vs için) S-Video kablosu alman yeterli. Tabi TV kartında S-Video girişi olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım. Dikkat S-Video kablosuyla ses aktaramassın!

Yok ben kameradaki görüntülerimi PC'ye aktarmak ve TV kartımın kayıt özelliğini kullanarak çektiğim videoları PC'ye kaydetmek istiyorum diyosan haliyle ses de aktarmak zorundasın. O yüzden fotoğrafta görülen AV MINIJACK kablodan almalısın. Yalnız Stereo ses alamazsın bu kamerayla maalesef çünkü Mono kayıt yapıyor.:( Bu kablodan alıp sadece görüntü veren ucunu (genelde sarı renkli olur) takıp yine MSN'de sohbet vs için kullanabilirsin aynı S-Video'da olduğu gibi. Hatta bu kabloyla görüntü aktarmak kablo kaliteleriyle ve kablo uçlarının kaliteleriyle doğru orantılı olup S-Video'ya göre bir nebze daha iyi olabilir. Olabilir diyorum çünkü herkeste farklı sonuçlar görülebiliyor.;)

Eğer görüntüleri TV'den izlemek istiyorum diyosan ve TV'de composite giriş yoksa o zaman listeye bir de SCART eklemek zorundasın. SCART kullanacaksan yine tabi bir AV MINIJACK kabloya ihtiyaç duyuyorsun.;) AV MINIJACK kablonun renkli uçlarından görüntü için olanı sarıya diğerini MONO giriş olan beyaza takabilirsin.;)

SCART

Bu şema durumu özetliyor

Ek bilgi: Normalde sinyal akışı kameradan TV'ye doğrudur haliyle. Ama bu sinyal akışını SCART üzerindeki INPUT/OUTPUT düğmesiyle oynayarak tersine çevirebilirsiniz. Bu sizin ne işinize yarar. Örneğin TV'de beğendiğiniz bir programı kameradaki kasede daha sonra izlemek üzere kaydedebilirsiniz.

Yalnız bu özellik burada bahsi geçen Sony TRV 208E'de maalesef yok. 300 serisinde kamera üzerinde play, pause vs tuşlarının yanındaki record tuşuyla yapılabilir (Dikkat! çekime başlayan kırmızı record tuşundan bahsetmiyorum. Kayıt tuşu TV'den görüntü kaydetmek için yapılmış ayrı bir tuştur).

Ekstra sorularınız varsa buradan cevaplayabilirim..

vay anasını :D adam tv bağlama kablolarını tanıtmış :D

O kablolardan kaç tanesi "standart" bir bilgisayara giriyor söyleyim mi? = 0 :D

Ya ne uzatıyorsunuz kardeşim

SADECE 1 ADET USB KABLOSU ALACAKSIN YETERLİ. STANDART USB KABLOSU 1 YTL HER YERDE !!!

siz 3 renkli scartlara girmişsiniz oha :D zaten o kablolar hatta usb kablosuda kutudan çıkar.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
vay anasını :D adam tv bağlama kablolarını tanıtmış :D

O kablolardan kaç tanesi "standart" bir bilgisayara giriyor söyleyim mi? = 0 :D

Ya ne uzatıyorsunuz kardeşim

SADECE 1 ADET USB KABLOSU ALACAKSIN YETERLİ. STANDART USB KABLOSU 1 YTL HER YERDE !!!

siz 3 renkli scartlara girmişsiniz oha :D zaten o kablolar hatta usb kablosuda kutudan çıkar.

Arkadaşım sen yazdıklarımı okumadın mı????

Birincisi..O KAMERADA USB GİRİŞİ YOK!!!
İkincisi..Yukarıyı okursan "standart" bir PC'ye zaten girmediğini ve ne alması gerektiğini yazdım.

Üçünsücü..Önce yazılanları okumayı bir öğren lütfen! Oha filan diye de konuşma! Askerlik arkadaşın yok burda. Arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum.

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki kameranın webcam özelliği varmı her kamerada bu olmuyo bildiğim kadarıyla bendede varbi sony el kamerası ama olmuyo

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sen yazdıklarımı okumadın mı????

Birincisi..O KAMERADA USB GİRİŞİ YOK!!!
İkincisi..Yukarıyı okursan "standart" bir PC'ye zaten girmediğini ve ne alması gerektiğini yazdım.

Üçünsücü..Önce yazılanları okumayı bir öğren lütfen! Oha filan diye de konuşma! Askerlik arkadaşın yok burda. Arkadaşa yardımcı olmaya çalışıyorum.

İSTİSNASIZZZ TÜM HANDYCAM kameralarla birlikte gelen Sony HandyCam Station...

1529004656_89f3d0fed4.jpg

Usbden tut bilmeneyine kadar her bağlantısı var. Kamerayı herhangi bir cihaza bağlamadan önce (isteğe göre) bu kullanılır.

Benim kameramda da usb yok. Zaten direk usb girişi olan Sony Video kamera görmedim ki zaten yoktur.

E zaten öyle birşey olmadığına göre biz sağımızdan solumuzdan uydurmuyoruz. Usb girişi yoksa o cihaz usb özürlü mü olacak?

Asıl bilmeden konuşan kimler...
neyse iyi kablo karmaşaları dilerim size.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kameranın web cam özelliği olmasa bile TV kartıyla bağlanırsan MSN de kamera kurulumu yaparken ordan TV kartını seçeceksin. O zaman olur. Tabi son bir iki yılda çıkan handycamlerin çoğu zaten USB girişi destekler.

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Usbden tut bilmeneyine kadar her bağlantısı var. Kamerayı herhangi bir cihaza bağlamadan önce (isteğe göre) bu kullanılır.

Benim kameramda da usb yok. Zaten direk usb girişi olan Sony Video kamera görmedim ki zaten yoktur.

E zaten öyle birşey olmadığına göre biz sağımızdan solumuzdan uydurmuyoruz. Usb girişi yoksa o cihaz usb özürlü mü olacak?

usb girişi olan camera yokmu
ne alaka kardeşim bende yeni aldığım sony hadycam da usb girişi var pc ye oşekilde bağlıyorum o koyduğun hadycam station her camda verirlmez opsiyoneldir

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
usb girişi olan camera yokmu
ne alaka kardeşim bende yeni aldığım sony hadycam da usb girişi var pc ye oşekilde bağlıyorum o koyduğun hadycam station her camda verirlmez opsiyoneldir

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

usb girişi yok demedim. Handycam station kutunuzun üstünde yazıyor size onu vermediyseler o sizin yediğiniz KAZIKTIR. memnunsanız ne ala...

sony handycamlardan bahsediyorum...

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

usb girişi yok demedim. Handycam station kutunuzun üstünde yazıyor size onu vermediyseler o sizin yediğiniz KAZIKTIR. memnunsanız ne ala...

sony handycamlardan bahsediyorum...
ambalajı olan kutuyu açıp bu zımpırtıyı çıkarıcak halleri yok ayrıca aldığım kutuda opsiyonel olduğu yazıyo
"Zaten direk usb girişi olan Sony Video kamera görmedim ki zaten yoktur." bunu yazan sen değilmisin nerde saksağan kim kazma :D
bu zımpırtının yapabiliceği hersey kamera üzerinde mevcut zaten neden versnlerki :D
bendekide sony hadycam

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Ya arkadaşım senin bi sorunun mu var. Dock station yeni kameraların birçoğunda geliyor. Ama bahsettiğimiz kamera TRV 208E!!! Arkadaş dock istemiyor. Kablo istiyor. Bu dock'lar kaç lira haberin var mı.

Direk USB girişi olan kamera var. Benim kızdığım nokta yazılanları okumadan yazmanız. Zaten oha falan demenizden dolayı size cevap vermeyecektim ama mecbur bıraktınız. Neyse konuyu kirlettik sayenizde. Bir daha cevap vermeyeceğim merak etmeyin.

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ambalajı olan kutuyu açıp bu zımpırtıyı çıkarıcak halleri yok ayrıca aldığım kutuda opsiyonel olduğu yazıyo
"Zaten direk usb girişi olan Sony Video kamera görmedim ki zaten yoktur." bunu yazan sen değilmisin nerde saksağan kim kazma :D

Oy anam...

Bana o opsiyonel yazısını göster.

Sony handycam station kullanmak gerekir usb bağlantısı yapman için.

İşte usb

16424527_1.jpg

...

Direk USB girişi olan kamera var. Benim kızdığım nokta yazılanları okumadan yazmanız. Zaten oha falan demenizden dolayı size cevap vermeyecektim ama mecbur bıraktınız. Neyse konuyu kirlettik sayenizde. Bir daha cevap vermeyeceğim merak etmeyin.

Konumuz usb var yok konusu oldu.
Görüntü aktarmak için 1 adet usb kablosu yeterli. Afedersiniz k...dan firewire kabloları çıkartmayın.

O kamerada usb yok diyen zihniyet o kamerayı usb ile bilgisayara bağlamayı nasıl düşünüyor?

Kutuda opsiyonel filan sallamayalım :D M.Ö almadıysanız kamerayı o içinden ÇIKAR !

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Oy anam...

Bana o opsiyonel yazısını göster.

Sony handycam station kullanmak gerekir usb bağlantısı yapman için.

İşte usb

16424527_1.jpg

Konumuz usb var yok konusu oldu.
Görüntü aktarmak için 1 adet usb kablosu yeterli. Afedersiniz k...dan firewire kabloları çıkartmayın.

sallama kardeşim ne alaka bak kendi kameramda kullanmışım station olmadan sen nerde kaldın ekimişin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...