Öneri Yılbaşına Özel Uygun Fiyatlı Teknolojik Hediye Önerileri!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Malum yılbaşı yaklaşıyor ve sevdiklerimize hediyeler almak isteyebiliyoruz. Teknolojik ürünlerin her geçen gün pahalılaşmasıyla birlikte maalesef bu hediyeleri teknoloji kategorisinden seçmek de gitgide zorlaşıyor.

Sevdiğinize bir iPhone 14 veya bir PlayStation 5 alabilirsiniz, bu onu büyük ihtimalle mutlu edecektir.

Sony Playstation 5 Gift Edition Stock Photo - Download Image Now - PlayStation  5, Black Friday - Shopping Event, 4K Resolution - iStock

Ama burada amacımız kısıtlı bütçeyle teknoloji kategorisi içerisinde ne gibi hediyeler alabileceğimiz.
Ben bazı önerilerde bulunacağım ve siz de aşağıya devamını getirebilirsiniz.

1- Mi Band Serisi (5-6-7)

Malumunuz giyilebilir teknoloji oldukça yaygınlaştı ve akıllı saatler de bunun en büyük öncüsü. Akıllı saatler çok da bütçe dostu olmayabiliyor. Özellikle de uzun yıllar kullanmak istediğinizde fazlaca para harcamanız gerekebiliyor.
Burada ise bir alternatif öne çıkıyor; akıllı bileklikler. Akıllı bileklikler her ne kadar bir saat gibi görünmeseler de bir akıllı saatin yapabileceği çoğu temelş işlevi yerine getiriyor ve en önemlisi de bunları düşük bütçe ile size sağlıyor.

Ulaşılabilir giyilebilir cihazlar: Xiaomi Mi Band serisi evrimi -  ShiftDelete.Net
Ulaşılabilir giyilebilir cihazlar: Xiaomi Mi Band serisi evrimi -  ShiftDelete.Net

Oldukça fazla markanın fazlaca akıllı bileklik modeli mevcut. Ama tabiki de benim ve oldukça fazla kişinin gönlünde taht kurmuş olan Mi Band serisinin yeri bir başka.
Şu anda akıllı saat kullanıyorum ama lise dönemimde, fazlaca bütçe ayıramadığım için mi band 4 tercih etmiştim ve şu an dönüp baktığımda bir akıllı saate kıyasla işlevsel olarak çok bir eksiği olmadığını farkettim. Üstelik bu dediklerim Mi Band 4 için geçerli. Şu anda ise çok daha yeni modeller çıktı ve Mi Band serisi oldukça gelişti; Mi Band 5, 6, 7...
Ekranlar büyüdü, sensörler gelişti, yeni özellikler eklendi vs.
Burada sizin tercihiniz bütçenize göre olmalı tabi.
Farklı markalardan önerilerin yok mu diyeceksiniz, var;
Galaxy Fit 2. Samsung'un özellikle Mi Band 5 ve 6 ile rekabet ettiğini söyleyebileceğim bu modelini de tercih edebilirsiniz.

Bahsettiğim modellerin detaylı inceleme videoları ve haber linklerini sizinle paylaşacağım.

2- Oyuncu Ekipmanları (Klavye Mouse vs)

Hediye almak istediğiniz kişi bir gamer ise veya klavye mouse vb ekipmanlar ile uzun zaman geçiriyorsa bu ekipmanlardan ve birinden oluşan bir hediye onu mutlu edecektir.
Uygun fiyatlı, kaliteli diyebileceğimiz ve bir oyuncunun ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek benim de kullandığım bazı ekipmanlardan bahsedeceğim.

-SteelSeries Rival 3 Oyuncu Mouse
-SteelSeries Arctis 1-3
-SteelSeries Apex 3

Rıval 3 | SteelSeries
SteelSeries Arctis 3 Siyah (2019 Edition) Oyuncu Kulaklık Fiyatı
SteelSeries Apex 3 RGB Gaming Keyboard

Yukarda verdiğim oyuncu ekipmanları kaliteli bileşenlere (optik sensörler, 7.1 sürücüler vs) sahip.
Ben öneride bulunurken hem kendim kullandığım için hem de kullananlardan olumlu geri dönüşler aldığım için tercihimi SteelSeries'ten yana kullandım. Tabi ki de siz Asus, MSI gibi alternatiflere yönelebilirsiniz. Ekipman seçiminde önemli nokta ise bu ekipmanların tercihen aynı markaya sahip olması. Çünkü aynı markaya sahip ekipmanlar satın alınca tek bir yazılımla hepsini uymlu bir şekilde kontrol edebileceksiniz ve bu da hem kafa karışıklığını hem de bilgisayarınız üzerinde yüklü olan programların sayısını azaltacak ve en önemlisi ise kullanım kolaylığı sağlaması olacaktır.

Bu ekipmanların da haber linkleri ve video linklerini aşağıya bırakacağım.

3- Akıllı Telefon Aksesuarları

Akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızda daha da yer ediniyorlar. Tabiki de buna bağlı olarak akıllı telefonların aksesuarları da her geçen gün çeşitleniyor ve hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı oluyor.
Mcdodo 2in1 15W Magsafe iPhone Uyumlu Air Pods Kablosuz Şarj Fiyatı
Mcdodo MagSafe Manyetik Kablosuz Şarjlı 15W Araç İçi Telefon Tutucu-Siyah  (CH-7071)
Mcdodo MC-877 Magsafe Wireless 10000 mAh Powerbank (MC-8770) En Ucuz Fiyat  ve Özellikleri - Epey
Çok kullanışlı MagSafe destekli Powerbank modellerini denedik! - YouTube

Akıllı telefon aksesuarı olarak çoğu ürününü kullandığım McDodo'dan size bazı önerilerde bulunacağım.
Hediye alacağınız kişi özellikle bir iPhone kullanıyorsa ve bu iPhone 12 ve üzeri ise McDodo ile onu mutlu etme şansınız oldukça yükseliyor. Çünkü MagSafe aksesuarları ile oldukça farklı hediyeler oluşturmak mümkün. Tabi ki başka marka veya model telefon kullanıcıları için de McDodo farklı çözümler sunuyor ama MagSafe teknolojisi burdaki özgürlüğü arttırıyor. Sevdiğinize Magsafe destekli telefon standı, veya telefon, kulaklık ve akıllı saatini birlikte şarj edebileceği bir şarj standı alabilirsiniz. Eğer otomobili varsa MagSafe destekli telefon tutucuları emin olun hayatını oldukça kolaylaştıracaktır.
Hepsinden öte olan ve belki de en önemlisi telefonu korumak olacak, gerek MagSafe destekli iPhone'lar için MagSafe destekli kılıflar olsun gerekse başka modeller için telefon kılıfları olsun. Telefonumuzu muhafaza etmek özellikle bu dönemde oldukça önem arz ediyor.

Merak ettiğiniz ve almayı düşündüğünüz bu aksesuarlar için linkleri de aşağıya bırakacağım.