ekran kartı aygıt yöneticisinde görünmüyor

Bu konuyu okuyanlar

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
nvidia ekran kartı aygıt yöneticisinde gözükmüyor kullanamıyorum driverları indirdiğimde cihazınızda bu ürün bulunamadı tarzı bi hata verdi format vb. birsürü şey denedim bu durumda sorun donanımsal mıdır ürün laptop söküpte bakamıyorum ekran kartına

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
nvidia ekran kartı aygıt yöneticisinde gözükmüyor kullanamıyorum driverları indirdiğimde cihazınızda bu ürün bulunamadı tarzı bi hata verdi format vb. birsürü şey denedim bu durumda sorun donanımsal mıdır ürün laptop söküpte bakamıyorum ekran kartına
kendi sitesinden mi ındirdiniz ??

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
evet nvidianın sitesinden otomatik indirmeyi ve manuel indirmeyi denedim ikisi de olmadı bu arada laptop 5-6 senelik 1-2 sene önce çalışıyordu kart
o zaman kartta sorun olabilir donanımsal olabilir

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
evet nvidianın sitesinden otomatik indirmeyi ve manuel indirmeyi denedim ikisi de olmadı bu arada laptop 5-6 senelik 1-2 sene önce çalışıyordu kart
Bir de Driver Booster, Driver Easy gibi programlarla taratmayı dene.

Maybach7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Aynı sorun bende de vardı.2 yıl önce, sistemi w8'den w10'a yükselttiğim zaman başlamıştı sorun.Nvidia GeForce Experience uygulamasından ekran kartımda intel görünce farketmiştim sorunu, sonra aygıt yöneticisinde de gözükmediğini gördüm.Acer Aspire-V3 kullanıyordum,teknik servise bu sorunu anlattım bana eksi sürüme (w8) dönmek sorunu çözer dediler.W8'e döndüm hala aynı sorun vardı, ekran kartı laptop içinde ama çalışmıyordu.Sonra laptopu garanti süreci bittiği için perpa'da soruna çözüm aradım onlarda çözemedi.Nvidianın teknik servisiyle görüştüm sonra, bilgisayardan ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükle dediler, o da sorunu çözmedi.

Bende son çare kadıköyde teknik servise verdim, 1 hafta sonra bana laptopu ekran kartıyla birlikte sorunsuz çalışır bir şekilde geri verdiler.Dedim ne yaptınız? Benim verdiğim laptoptan ekran kartını söküp, aynı model farklı bir laptopa takıp çalıştırmışlar.Sorunsuz çalışmış diğerinde, birkaç oyunda farklı ayarlarda, farklı optimizasyonlarda test etmişler.Sonra sözde bende çalışmayan ekran kartını laptopa takıp çalıştırmışlar, birkaç bios ayarı yapıp sorunsuz şekilde çalışır hale getirmişler.

Bana çok saçma gelmişti çözüm yolu, ancak sorunsuz çalışıyor olması beni ilgilendiren tek yerdi.Ben uzun bir sürede böyle çözdüm sorunu, canavar gibi çalışıyor şuan.

derivative

Asistan
Reaksiyon puanı
41
ilginç benimki muhtemelen bozuldu zaten kartların belli bir ömürü var