Dizüstü bilgisayar bataryası

Bu konuyu okuyanlar

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum öyleyse kusura bakmayın. Çok uzatmadan yazayım, dizüstü bilgisayarımın bataryasını korumak için bir yazılım arıyorum şarj %80'e geldiğinde beni uyarsın yada şarj etmeyi otomatik durdursun istiyorum kullanımı basit olursa sevinirim. Buna benzer 1-2 program indirdim ama ne yazık ki aradığım özellikler yoktı. Windows 10 pro 64 bit kullanıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
100% dolduğunda akımın kesilmesi gerekiyor, onun için endişelenme. Batarya için BIOS'ta Battery Calibration var ise bunu 6 ayda bir çalıştırman öneriliyor. Lazım olmadığı sürece laptopu fişe takma. Pili 100% dolana kadar şarj edip tamamen boşaldıktan sonra tekrar şarja takman da iyi olur. Calibration yapmadan önce laptop fişi takılı ve 100% dolu olmalı. Her hangi bir program kullanmıyorum gerek de görmüyorum.

Son düzenleme:

Ahmet_Özdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
23
%100 dolduktan sonra bataryaya elektrik vermeden direk masaüstü bilgisayar gibi çalışır. Bilgisayarı açmadan prize takarsan bataryanın ömrünü uzatmış olursun. İhtiyaç dahilinde bataryayı kullanırsın.

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cevaplar için teşekkürler

Son mesajlar