Derin Güçler ve İstihbarat Savaşları... (Haklarında Ne Biliyoruz..?)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Hangi istihbarat teşkilatında çalışmak isterdiniz? Veya sizce hangisi daha iyi?

 • MSS - Çin

  Kullanılan: 0 0.0%
 • PSIA - Japonya

  Kullanılan: 0 0.0%
 • BND - Almanya

  Kullanılan: 0 0.0%
 • MOSSAD

  Kullanılan: 0 0.0%
 • NSA

  Kullanılan: 0 0.0%
 • FSB

  Kullanılan: 0 0.0%
 • ISPR - Pakistan

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Diğer (yorumlarınızda belirtebilirsiniz)

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  17

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,303
Puanları
113
Konum
sanalalem
ORTADOĞU'DA ÖNEMLİ BİR YEMEĞE DAVET EDİLDİĞİNİZ HALDE İSMİNİZ LİSTEDE YOKSA BİR DE MENÜYE BAKIN!
ORADA OLABİLİR....


İşte Türkiye bunu bilecek devlet tecrübesine sahip bir ülke...
Topraklarının ÜÇTE İKİSİNİ kaybetmenin ne olduğunu herkesten iyi bilen bir ülke... Yeni paylaşımı ve tarafları gördü. Anında harekete geçti. İnanın değiştirebiliyor olsalardı oyunu değiştirirlerdi. Şimdiki Türkiye eski Türkiye değil.
Bildikleri için geliyorlar, arıyorlar rica ediyorlar araya adam koyuyorlar... İsim vermem doğru değil. Kırıcı da olmak istemem. Ama çok uzak olmayan bir tarihte TÜRK ASKERİ, PKK'ya kara kışın ortasında darbe indirmişti. ABD SAVUNMA BAKANI çok uzaklardan "ÇIKIN HEMEN" demişti.
Çıkmıştık...
Aradan geçen yıllar işte bunu değiştirdi! Türkiye GİRERSE girer, çıkarsa da kendi istediği için çıkar!
Ankara'ya kimse ORTADOĞU dersi vermeye kalkmasın! Müzakere mi?
Türkiye'nin şartları belli zaten...
Türkiye MENÜ'de olmak istemiyor. Liste ile oynayacakları da bildiği için LİSTEYİ KENDİ YAZIYOR... Durum budur!.

...
TÜRKİYE Suriye'ye girdi dünya karıştı. Son durum bu mudur? Budur!
Açalım o zaman...
Azerbaycan, Katar ve Pakistan dışında OLUMSUZ tek söz etmeyen var mı?
Yok! Bu ÜÇ KARDEŞ'in dışındaki herkes canımızı sıkacak sözler söyledi mi?
Söyledi... Haksızlık etmeyelim bir de MACARİSTAN bizden yana tavır aldı!
"Türkiye topraklarındaki 4 milyon mülteciyi ülkelerine gönderme çabalarını destekliyoruz" diyerek desteğini ortaya koydu.
ABD ve Rusya asla ve kat'a karşımızda yer almadı. Denge ülkesi olan Çin bile "Suriye'deki askeri faaliyetlerinizi durdurup doğru yola geri dönün" ifadesini kullandı mı? Kullandı...
UYGUR KARTINI kaşımak isteyenler aynı çizgiye düştü mü? Düştü! Hong-Kong'u karıştıranlarla aynı hizada yer aldı mı? Aldı! Tüm AVRUPA karşımıza dikildi mi? Şüphesiz dikildi! Zaten baştan beri ne yazıyoruz?
Bu operasyon YPG-PKK-DEAŞ'a yönelik olsa da işin sonunda AVRUPA ile ÇİN, kontrol edilir hale gelecek...
Bunu biraz öteleyen belli ki ABD içindeki KAPIŞMA...
Orada taşlar oturmadığı için böyle ÇELİŞKİLİ yansımalar oluyor. Önemli değil. Ya yeni bir yol bulunur ya da yeni bir yol yapılır!
ARAP LİGİ karşımızda mı? Evet sonuna kadar hem de... Suriye'yi karıştıranlara tek çıkış bile yapamayan ARAPLAR şimdi emir üzerine sahnede.. Garip mi?
Yok değil! Alışığız sonuçta...
GİT-GEL'leri konuşulan ve tartışılan ABD Başkanı Trump "Operasyon kötü bir fikir" dedi mi? DEDİ! Ama Türkiye'nin yanında yer aldı. Rusya sadece "DEAŞ militanlarına dikkat edilmeli" çağrısı yaptı... Denge bu...
Katar-Pakistan-Azerbaycan ve dolaylı Macaristan yanımızda. ABD-RUSYA karşımızda değil. Kalan herkes SURİYE'nin BÜTÜNLÜĞÜNDEN
YANA KONUŞMAKTA
.
Sanki Suriye'yi bu hale Türkiye getirmiş gibi...
Suriye'yi haritada bulamayacak insanların yaşadığı ülkeler bile bizim karşımızda! Suriye'nin yanında! Olacak iş değil bu! Ama oluyor. Çünkü bilmesi gerekenler biliyor ki TÜRKİYE YENİ DÜNYA DÜZENİ için muazzam bir adım attı. Devletiyle milletiyle yürüdü! Korkulan da bu!
Herkes istediğini söyleyebilir!
Söyleyecek de. Ne askeri olarak ne ekonomik olarak kimse zarar veremez. Zarar verecek olan konuşmaz zaten!
Defalarca söyledim yazdım.
TÜRKİYE'SİZ OLMAZ OLAMAZ... Bunu herkes çok iyi biliyor. Bilmeyenler de şimdi yaşayıp öğreniyorlar.
AVRUPA'nın içindeki DERİN GÜÇLERİN ABD'deki uzantıları sancıya yol açtı. Bu beklenmeyen bir şey de değil.
Son tahlilde en büyük yıkımı yaşayacak olan merkez AVRUPA.
Oturdukları yerden izleyecek değillerdi.
Ancak gidişatı değiştiremeyecekler.
Sancı artsa da Türkiye'nin açtığı YOL büyüyerek devam edecek...
Konu TÜRKİYE olunca herkes topa girdi. Sonuçları tahmin edildiği için kimse kayıtsız kalamadı....

Ergün Diler.
 

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,303
Puanları
113
Konum
sanalalem
Sıfır ve Bir

ADAM
Avrupa'da bir ülkenin dışişleri bakanı... "Gerçekçi olalım, insanları kandırmayalım" diyor. "Avrupa'nın gücü ve ordusu mu var ki?" diye soruyor.
"Avrupa'nın maalesef Türkleri durdurmaya gücü yetmez" diye ekliyor. Bir başka adam... O bir Amerikan Generali... CIA'ya da başkanlık yapmış bir isim.
"Türkiye'ye müdahale" çağrısı yapan aptallara sesleniyor. "Aloo" diyor... "Türklerden bahsediyoruz beyler Araplar'dan değil" diye hatırlatma yapıyor. "Orda durup iki defa düşünün" diye sesleniyor.
Türk Ordusu'nun düzenli taktik anlayışını gündeme getiriyor. "Bizde olmayan disiplinli orduları var" diye hayıflanıyor. Ve bizde asla olmayan bir ihtimali bağıra bağıra açıklıyor; "Türkler asla geri çekilmeyi bilmiyor" diye...
Avrupalı dışişleri bakanı "Türkleri durdurmaya gücümüz yetmez" diyor. CIA başkanı General "Türkler geri çekilmeyi bilmiyor" diye haykırıyor. Ancak içimizdeki bazıları...
Bizi durdurmak, geri çekmek için sosyal medyadan kendini yırtıyor.
Evet içimizden birileri... Onlara ister "HİÇ" deyin... İster başka bir şey...
Farketmez... Hiç sıfıra eşittir. Sıfırla sıfırı toplasan yine sıfır eder. O yüzden terörü anlamazlar... Öldürülen askerlerimizi, masumları, sivilleri, bebeleri... Hiçbirini anlamazlar.
Gıklarını çıkarmazlar... Devletin karşısında olurlar... Teröriste çanak tutarlar. Dediğim gibi onlar sıfırdır...
Hiçbir güçleri yoktur... Sıfırın...
Kaybedecek hiçbirşeyi de yoktur.
Onları toplasan da çıkarsan da "BİR" etmezler....

1571415401501.png


1571415593921.png


Bir makale :


1571416233350.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Rus istihbaratı

1571417131984.png

Rusya Devlet Başkanı Ana İstihbarat Müdürlüğü’nün (GRU) yüzüncü yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen gala etkinliğinde istihbarat subaylarına hitap ediyor- 2 Kasım 2018

Rus Dış İstihbarat Servisi (SVR) genel anlamda ABD’nin Merkezi İstihbarat Servisine (CIA), İngiltere’nin Gizli İstihbarat Servisine (genel olarak M16 olarak bilinir), ve Fransa’nın Dış İstihbarat Ajansına (DGSE) benzerlikler gösterir. Rusya Federasyonu’nun Ana İstihbarat Direktörlüğü (GRU) da NATO’daki birçok karşıtları gibi bir askeri dış istihbarat servisidir. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) bir yurtiçi güvenlik ve karşı istihbarat servisidir ve ABD’nin FBI (Federal Araştırma Bürosu), Almanya’nın BfV veya İtalya’nın AISI gibi kurumlarından daha sert olmakla beraber belki biraz benzerlik bulunabilir.

Devlet Başkanı Vladimir Putin –Sovyetler Birliği’nin eski mensubu ve daha sonra Federal Güvenlik (FSB) direktörü – güvenlik servisi personelini en yakın müttefikleri ve en yararlı araçları olarak görmektedir. Resimde Putin 19 Aralık 2015’te Moskova’da yapılan Güvenlik Servisi Çalışanları Günü kutlamaları sırasında Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Mikhail Fradkov (solda) ve Federal Güvenlik Servisi Direktörü Alexander Bortnikov (sağda) arasında.

Rusya İstihbarat Sistemi

Rusya’nın güvenlik ve istihbarat servisleri Batı’nınkilere göre daha farklı bir politik bağlamda iş görürler, ve bu da onlara tamamen farklı bir karakter kazandırır. Sovyetler Birliği’nin eski mensubu ve daha sonra Federal Güvenlik (FSB) direktörü olan Vladimir Putin’in adını (Bolşeviklerin ilk siyasi polisi olan “Cheka”lardan alan Chekistkuvvetlerini en yakın müttefikleri ve en yararlı araçları olarak gördüğü açıktır. 2015’te kutlanan Güvenlik Servisi Çalışanları Günü’nde bu kuvvetleri “Rusya’nın egemenliğini ve ulusal bütünlüğünü ve vatandaşlarımızın yaşamlarını koruyan gerçek profesyonel, cesur ve güçlü insanlar” olarak tanımlamıştır.

Bunun sonucunda da bu kuvvetler aşırı pohpohlanmış, rekabetçi ve yozlaşmış bir gruba dönüşmüştür. Putin yönetiminde bütçeleri ve güçleri devamlı arttırılarak şımartılmaktadırlar. Ayrıca siyasi süreç içindeki statüleri de artmıştır. Belirtiler, 2014’ten beri – belki daha önceden de - büyükelçilerin ve hatta dışişleri Bakanının operasyonları durdurmak (hatta operasyonlarla hakkında önceden bilgilendirilmek) konusunda eskiye oranla çok daha az yetkileri olduğunu göstermektedir.

Tabii bunun da bir bedeli vardır. Sahip oldukları avantajlar efendileri ve koruyucuları Putin’in kendilerini yararlı güçler olarak görmesine bağlıdır. Örneğin, GRU 2008’de Gürcistan savaşında başarısız olarak algılandıkları için uzun yıllar ca gözden düşmüşlerdi. Ajansların sorumlulukları örtüşmektedir (FSB dahi dış operasyonlara giderek daha fazla karışmaktadır) ve dolayısıyla birbirleriyle şiddetle ve acımasızca rekabet etmektedirler. Bu vahşi ve yamyamca bir sistemdir – daha önceki elektronik istihbarat Servisi FAPSI (Hükümet İletişim ve Enformasyon Federal Ajansı) GRU ve FSB tarafından parçalanıp yok edilince bunu anlamışlardır.

Sonuç olarak bu ajanslar nadiren iyi bir işbirliği yaparlar, ama risk almaya, ve yaratıcılık ve saldırganlık sergilemeye hazırdırlar. Ayrıca, aşağıda da anlatılacağı gibi, Kremlin’e duymak istediklerini söylemekte birbirleriyle yarışırlar, ki bu belki de en tehlikeli sonuçtur.

Güvenlik ajanslarının göreceli dokunulmazlıkları ve ellerindeki geniş yetki, bu sisteme özgü olan yolsuzluk sorununa da katkıda bulunmaktadır. Bu işin boyutları operasyonlara – Donbas bölgesindeki savaş ağalarına verilmesi tasarlanan fonları kendilerine aktarmaktan “dost” bir şirketin ihale kazanması için dinleme cihazları kullanmaya - kadar uzanmaktadır.

Kaynak: nato Dergisi


Tanımlar:
Rusya Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB)
Askeri istihbarat servisi Rusya Ana İstihbarat Dairesi (GRU)Rus Dış İSTİHBARAT servisi:

Mesaj otomatik birleştirildi:


Bu video da belki Hakan Fidan'ı örnek almak isteyenlere yararlı olabilir...
 
Son düzenleme:

PARAzitCELL

Dekan
Katılım
5 May 2017
Mesajlar
5,303
Puanları
113
Konum
sanalalem
1571480333805.png


1571480359352.png
1571480374741.png


Vur, Kır, Parçala, "HACK"le ve "SİSTEM"e el at !!! ( Bu slogan tamamen bana aittir 🙃 )

Kanı deli akan delikanlılara ve öğrenmeye aşırı derecede meraklı bebelere istihbaratçılar hayranlardır 😊 Sizce her istihbarat teşkilatının bir çocuk sayfasının oluşu anlamlı değil mi? !
 
Üst
stat counter