Dark N10 Fan Kontrolcü Bağlantısı

Bu konuyu okuyanlar

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar. Bu kasayı kullanan varsa fan kontrolcü bağlantısını molexe mi yapıyoruz yoksa normal fan girişine mi takıyoruz? Birde fan kontrolcülü kasamı almalıyız yoksa fan kontrolcüsüz mü?

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Kasayı kullanıyorum. Montajı dayımla yaptığımız için hiç hatırlamıyorum hangi girişe taktığımızı. Fan kontrolcüyü kullanmıyorsun zaten. Hızlı modda bile ses çıkarmıyor. Sadece gece açık kalması gerekirse (fanları kapatınca ışıklarıda sönüyor.) fanları kapatırsın bence pek bir + sı yok.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kasayı kullanıyorum. Montajı dayımla yaptığımız için hiç hatırlamıyorum hangi girişe taktığımızı. Fan kontrolcüyü kullanmıyorsun zaten. Hızlı modda bile ses çıkarmıyor. Sadece gece açık kalması gerekirse (fanları kapatınca ışıklarıda sönüyor.) fanları kapatırsın bence pek bir + sı yok.
Peki molexe bağlarsak direk gücü PSU'dan alacağı için fazla voltaj alır mı? Tehlikeli mi? Birde anakartımda yeterli fan girişi yok. Fanları fan kontrolcüye bağlayınca fanlar çalışıyor mu?

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Peki molexe bağlarsak direk gücü PSU'dan alacağı için fazla voltaj alır mı? Tehlikeli mi? Birde anakartımda yeterli fan girişi yok. Fanları fan kontrolcüye bağlayınca fanlar çalışıyor mu?
Biz sanırım fan çoklayıcı kullandık. Bu tarz konulara çok hakim değilim. Montajında orada bulundum ama çok ta detaylı izleme fırsatım olmadı.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Fan kontrolcüde bidevi fan çoklayıcı görevi görüyor sanırım. Yani fanları kontrolcüye bağlıyorsun kontrolcüyüde sanırım molexle bağlıyorsun. Kasanın kapağını açabilme gibi bir şansın var mı?

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Fan kontrolcüde bidevi fan çoklayıcı görevi görüyor sanırım. Yani fanları kontrolcüye bağlıyorsun kontrolcüyüde sanırım molexle bağlıyorsun. Kasanın kapağını açabilme gibi bir şansın var mı?
Parça olarak bilgim var da. Kablolama hakkında bilgim 0 maalesef.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Neyse teşekkür ederim.
Gücü molex bağlantısından alıyor ve sizin ayarladığınız hız düzeyine göre elektriği fanlara iletiyor. Bir nevi çoklayıcı gibi ama kontrol sizde. Kasanın içinde fan kontrolcünün kabloları var. Fanların güç kablosunu fan kontrolcü kablosuna bağlıyoruz. Sonra usb portlarının bulunduğu yerde bir molex güç girişi olması gerek(sata güç kablosu da olabilir) oraya psu'dan uzattığımız kabloyu takabiliriz. Bu sayede fan kontrolcü kullanıma hazır :) Dilediğiniz gibi susleyip servis edebilirsiniz afiyet olsun :D

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Evet molex sanırım zaten video izlemiştim görmüştüm. Sizde mi Dark N10 kullanıyorsunuz?

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Evet molex sanırım zaten video izlemiştim görmüştüm. Sizde mi Dark N10 kullanıyorsunuz?
Hayır kullanmıyorum ama almayı düşünüyorum. Fan kontrolcü olan herhangi bir kasada kesinlikle ya molex ya da sata güç girişi vardır :)

Son mesajlar