İnternet bağlantısı güçlendirme

Bu konuyu okuyanlar

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Merhabalar, ben 3 katlı bir evde oturuyorum ve modem 2.katta, maalesef ki fiber yok bu yüzden Türk Telekom Adsl kullanıyorum. Benim odam 3. katta olduğu için internet çok berbat çekiyor, hem bilgisayarda hem telefonda. Ben bilgisayarda oyun için ethernet bağlatmak istedim fakat benim odaya kablo gelmiyormuş. (Bu modem işlerinden hiç anlamıyorum, anlatabilecek kişi ayrıntı verirse sevinirim.)

Şimdi sorulara geliyorum;
Türk Telekom modemin ayarlarından internet bağlantısını arttırabilir miyim, arttırabiliyorsam bunlar hangi ayarlar?
Türk Telekomun modemi yerine daha kaliteli bir modem alsam bağlantım iyileşir mi? Eğer iyileşirse, hangi modemi almalıyım; aldıktan sonra yapmam gerekenler neler?
Menzil arttırıcı kullanmamın yararı olur mu, eğer olursa hangisini kullanmalıyım? Menzil arttırıcının ethernet girişine bağlasam modemin etherneti kadar performans alır mıyım?
Adsl bölümünde daha iyi hizmet veren bir firma var mı, varsa Türk Telekomu mu yoksa onu mu tercih etmeliyim?
Veyahut başka iyileştirme yöntemleri var mı?

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
ben 30metre kablo aldım aşağı kattan çektim tüm problemlerim düzeldi. Sizede tavsiye ederim.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
ben 30metre kablo aldım aşağı kattan çektim tüm problemlerim düzeldi. Sizede tavsiye ederim.
Maalesef çekilemiyormuş, ama diyelim ki çektim bilgisayardaki problemleri çözdüm, telefon için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
çoklayıcı alabilirsiniz. çekilen kabloyu ona takarsınız.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
WiFi ağ alan arttırıcı alabilirsiniz. Modelleri hakkında pek bir bilgim yok.