Soru Daha uzun ömürlü bir telefon için neler yapmalıyız?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar daha uzun ömürlü bir telefon için neler yapmalıyız klasik herkesin bildiği şeyleri yazmayınız lütfen (düşürme,tozlu yerlerde tutma gibi klasik herkesin bilidiği şeyleri yazmayınız)

Mesela ben geçen gün şey öğrendim amoled yanığı mıymış neymiş öyle bir şey varmış o yüzden android deki gezinme çubuğu düğmelerini iPhone gezinme çubuğu gibi yapmak gerekiyormuş mesela bunun gibi bildiğiniz uydurma olmayan bilgiler var mı?

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
16,965
amoled yanığı mıymış neymiş öyle bir şey varmış o yüzden android deki gezinme çubuğu düğmelerini iPhone gezinme çubuğu gibi yapmak gerekiyormuş mesela
AssistiveTouch'dan mı bahsediyorsunuz?

Arkadaşlar daha uzun ömürlü bir telefon için neler yapmalıyız
Batarya için konuşayım, şarjını %20'nin altına düşürmeden şarja tak mümkünse 80-90'da çıkart.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Arkadaşlar daha uzun ömürlü bir telefon için neler yapmalıyız klasik herkesin bildiği şeyleri yazmayınız lütfen (düşürme,tozlu yerlerde tutma gibi klasik herkesin bilidiği şeyleri yazmayınız)

Mesela ben geçen gün şey öğrendim amoled yanığı mıymış neymiş öyle bir şey varmış o yüzden android deki gezinme çubuğu düğmelerini iPhone gezinme çubuğu gibi yapmak gerekiyormuş mesela bunun gibi bildiğiniz uydurma olmayan bilgiler var mı?
İPS ekran kullanıyorum. Ekran yanığı bendede var. Gölge gibi kalmış.

Bisiklet kullanınca Yolu çekmek için telefonumu kullanıyordum. Uzun süre kayıt düğmesinin ekranda bir yerde bulunması panelde siyah leke bırakmış. Beyaz arkafonda kayıt düğmesinin siyah lekesi belli oluyor.

2- Klasörlerden ----- Android -> Data
içinde olan programların klasörleri program geçmişini depoluyor.
En fazla gereksiz temp dosyası toplayan Youtube ve XİAOMİ Gallery uygulamasıdır. Bunların topladığı çöplük telefonun ırzına geçiyor resmen. Temizlenmezse Data fazlalığı nedeniyle telefon kasmaya başlar.

Reaksiyon puanı
21
AssistiveTouch'dan mı bahsediyorsunuz?

Batarya için konuşayım, şarjını %20'nin altına düşürmeden şarja tak mümkünse 80-90'da çıkart.
Assistive Touch değil Android lerde aşağıda son uygulamalar tuşu yada üçgen varya direkt komple o uygulamadan çıkmak için işte iPhonlarda o yok ya onun yerine aşağıda çizgi var ondan bahsediyorum

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369

Telefonları ne kadar dikkatli kullanırsak kullanalım Üretici parça ömürlerini dayanıklığını ne kadar belirlemişse o zaman gelince eskiyecektir. Bizim elimizde değil. Ticari olarak ömürlerini çok uzun kullanım olarak üretmezler. Tüketici ortalama 3 yıl kullansın tekrar alsın isterler.

Son düzenleme:

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Markası Xiaomi&Redmi&Poco olanlar aşağıda yer alan konumdaki yönergeleri takip ederek telefonlarını hızlandırabilir, batarya ömrünü uzun tutabilir.
Markası Xiaomi olmayan birçok telefonda da bu menüler farklı isim ve şekillerde muhakkak var, onları bulup uygulamak lazım.

Son mesajlar