Çenemde eğrilik var

Bu konuyu okuyanlar

hallex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çenemde sağa doğru eğrilik var bu durumdan çok rahatsızım artık bazı insanlar bu durumu yüzüme karşı söylüyor çok rahatsız oluyorum:(

Yardımcı olacak kişiler lütfen yorum yazsın hangi doktora gitmem gerekiyor tedavisi varmı ne süreçten geçicem :(
yaşım 18

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lütfen cevap

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar çenemde sağa doğru eğrilik var bu durumdan çok rahatsızım artık bazı insanlar bu durumu yüzüme karşı söylüyor çok rahatsız oluyorum:(

Yardımcı olacak kişiler lütfen yorum yazsın hangi doktora gitmem gerekiyor tedavisi varmı ne süreçten geçicem :(
yaşım 18

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Lütfen cevap
Egrilik dis yapini da etkilediyse ortodontiye gitmen gerekiyor. Sadece cenede olan egrilik icin genal cerraha gidip sorununu anlatirsan seni estetik cerraha gonderecektir. Ortodontiyi ilgilendirebilecek durum varsa genel cerrahin yonlendirmesi senin icin iyi olur. Bu konuda cok cesitli medikal cihazlar var. Olcum teknikleri ile egriligi en ince detayina kadar yuze olan orantisini, dislere olan orantisini da hesaba katarak hesapliyorlar. Yuzun belli olmayacak sekilde egriligi gosteren bir fotograf ekleyebilir misin?

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kbb(kulak-burun-boğaz) ye git. nedenini araştırmaları lazım her şey olabilir(abse,tm). ne kadar sürede büyüdüğü, ilerleyip ilerlemediği, yeme içme ve konuşmana ne kadar etki ettiği, diğer komşu yapılara olan etkisi filan. bir an önce bir doktora gözük sorun nerde olduğuna göre çene cerrahisi için zaten diş tedavisi gerekiyorsa yönlendirirler; ortopedi, plastik, kbb çözüme kavuşursun.

hallex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
72ArJa

http://hizliresim.com/72ArJa

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Ortodontiye giderek bu sorunun dislerine yansimasi olup olmadigini ogrenmelisin. Bu sorun sadece cenedeyse estetik cerrahi bu sorunu tedavi eder. Ribery'e bak, kazadan sonra yuzu ne hale gelmisti, buna ragmen estetik vs ile ugrasmadi. Oldugu gibi yasiyor. Ustelik odul ustune odul aliyor. Bu sorunun ruhunu ele gecirmesine izin verme. Cok takiyorsan halledilemeyecek bir sey degil diye dusun ve kendini dinamik tut.

hallex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilgin için teşekkür ederim bu sorun benim kafama takılmıyor şükür sağlığım yerinde tek derdim bu olsun :)

ama daha iyi bi görünüm kazanmak isterim sosyal yaşantım açısından