Bilgisayarm durduk yere kapanıyor ve performans düşüklüğü var

Bu konuyu okuyanlar

K1Q1L1Y

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Merhabalar
Bu sabah bilgisayarımı açtım, açılma hızı falan her şey normal gibiydi ama açıldıktan 1 dakika sonra kapandı ve kendiliğinden geri açıldı. Bunu 2-3 sefer yaptı ve ben bilgisayarı kendim kapattım. Kasayı açıp bütün parçaların sağlam bir şekilde takıldığından emin olup tekrar bilgisayarı açtım. 10 dakika boyunca kapanacak mı diye bekledim. Kapanmayınca daha da emin olmak için youtube'tan videolar izledim. 20 dakika sonra hala kapanmadı. Ben de düzeldiğini düşünüp oyun (The Witcher 3) oynamaya başladım. Oyun açılır açılmaz hafif bir fps düşüklüğü olduğunu hissettim.
MSI Afterburner ile ekran kartını kontrol ettim. Ekran kartı kullanımı %99, fan kullanımı %48, sıcaklığı ise 64 derece, fps ise 55-60 idi. Ayarlar orta seviyedeydi. Dünkü değerler:
Ekran kartı kullanımı %80-%92, fan kullanımı %70-%75, sıcaklık 71-75 derece fps sabit 60 idi. Hiçbir şekilde 60'ın altına düşmüyordu. Bu performans düşüşü sadece 12 saat içerdinde gerçekleşti ve bu 12 saat içersinde PC açık değildi. Bir anda oldu. Bilgisayarım 2 yıllık. En son 4 ay önce temizledim. İşte özellikleri:
-MSI NVIDIA GeForce GTX970 4GB 256bit Ekran Kartı
-Intel Core i7 6700K 8MB önbellek İşlemci
-Gigabyte z170 gaming K3 Anakart
-Gskill 8×2 3200 Mhz Ram

Yardımlarınızı bekliyorum.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ekran kartını test ettin mi değerler normal değil.

K1Q1L1Y

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Y
İkinci değerler.
Yardımınız için teşekkürler

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorun hala düzelmedi. FPS de ciddi düşüklük var. PUBG de düşük ayarlarda 60 fps yi zar zor görüyor. önceden 80-110 arasıydı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorun hala düzelmedi. FPS de ciddi düşüklük var. PUBG de düşük ayarlarda 60 fps yi zar zor görüyor. önceden 80

Son düzenleme: