Bilgisayarımda HDD Görünmeme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba masaustu bilgisayarım sata hdd yi görmüyor yeni sata hdd aldım onuda görmüyor sorun nedir Windows yüklerken de biostada görünmüyor Windows üzerinde USB belleğe yükleyip öyle açmayı düşündüm yükledim USB belleğe fakat açılır gibi oluyor PC komple kapanıyor bu pcnin sorunu nedir bı yardım edin Allah aşkına kafayı yemek uzereyim.

Son düzenleyen moderatör:

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bağlantı kablolarını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Sata bağlantısını anakart ve hdd ile yapacaksınız , güç kaynağından gelen kabloda arızalı olabilir başka uç varsa onlarına deneyin

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsini denedim olmadı sata DVD var onun kablolarını denedim olmadı güç kablolarını denedim yine olmadı ama sata DVD çalışıyor

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar merhaba masaustu bilgisayarım sata hdd yi görmüyor yeni sata hdd aldım onuda görmüyor sorun nedir Windows yüklerken de biostada görünmüyor Windows üzerinde USB belleğe yükleyip öyle açmayı düşündüm yükledim USB belleğe fakat açılır gibi oluyor PC komple kapanıyor bu pcnin sorunu nedir bı yardım edin Allah aşkına kafayı yemek uzereyim.
Sisteminin özellikleri nedir?

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biostada ana kart AMD athlon 64 işlemci 4 GB ram

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biostar
--- Gönderi Güncellendi ---
Biostar N68S3 +

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios güncel siteden indirdiğim güncel yazılımı yukledim Windows 8 Windows 7 Windows 10 Windows Xp var PC sata hdd yi görmediği için yukleyemiyorum.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Bios güncel siteden indirdiğim güncel yazılımı yukledim Windows 8 Windows 7 Windows 10 Windows Xp var PC sata hdd yi görmediği için yukleyemiyorum.
Başka SATA kablosu ile dener misiniz? Veya başka HDD ile...

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalışan sata DVD romun kabloları ile denedim olmadı gittim yeni sata hdd aldım yine olmadı görmüyor.

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sata portları arızalı ise sata DVD ile CD yi nasıl okuyor

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Sata portları arızalı ise sata DVD ile CD yi nasıl okuyor
Hım DVD'yi SATA üzerinden mi bağlıyorsunuz... O zaman BIOS'u son sürümden bir önceki sürüme güncelleyin... Ayrıca şu da var ki, anakart yongası güncel HDD'leri veya SSD'leri görmeyebiliyor. Zira başıma SSD yüzünden gelmişti...

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet DVD de sata bağlantılı bunun bir yolu yok mu ne yapmam gerekiyor

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Evet DVD de sata bağlantılı bunun bir yolu yok mu ne yapmam gerekiyor
USB portundan bağlanan taşınabilen HDD veya SSD kullanmanızı öneririm. Ayrıca sorun anakart yongası eski olduğu için kaynaklanıyor olabilir. Bir önceki BIOS sürümüne dönün. Eğer hala aynı sorun yaşanıyorsa, taşınabilir SSD veya HDD almanızı öneririm. Eğer elinizde HDD var ise dönüştürücü alabilirsiniz.

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde USB 500 GB ve 8 GB var 500 GB görmüyor 8 GB görüyor ona Windows 7 yükledim onda da açılırken kapanıyor direk gücü kesiyor

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok maalesef.

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir olanağım yok maalesef
Boot etmemesinin çaresi yok mu

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Öyle bir olanağım yok maalesef
Boot etmemesinin çaresi yok mu
Dostum, anakart eski olduğu için böyle sorunlar olması normal... Maalesef. Bir önceki BIOS sürümünü deneyin..

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki ne şu anda Windows 8 yükleme çalışıyorum Windows 8 yükleme ekranı geldiğinde PC kendini komple kapatıyor bunun nedeni ne olabilir

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır hdd görmüyor USB belleğe 8 GB bellek var ona yüklemeye çalışıyorum olmuyor ama Windows 7 ve Windows Xp yükledim sorunsuzca USB bellege

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hayır hdd görmüyor USB belleğe 8 GB bellek var ona yüklemeye çalışıyorum olmuyor ama Windows 7 ve Windows Xp yükledim sorunsuzca USB bellege
Dediğim gibi. Başka sistemde deneyin... Eğer çalışıyor ise, boot etmiyordur... Güncel ise bir önceki BIOS sürümüne dönüp tekrar deneyin değil ise en son sürüme güncelleyin.

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam sağol teşekkür ederim

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Hocam sen Windows 8 i nasıl 8 gb belleğe kurmayı düşündün benim kafam karıştı vallahi , sata kabloları sağlam ise dvd yi okuyup hddyi okumaması saçma olur senin aldığın hdd bozuk olmasın ? Başka bir bilgisayarda denemeden çözüme ulaşabileceğini sanmıyorum .

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Hocam sen Windows 8 i nasıl 8 gb belleğe kurmayı düşündün benim kafam karıştı vallahi , sata kabloları sağlam ise dvd yi okuyup hddyi okumaması saçma olur senin aldığın hdd bozuk olmasın ? Başka bir bilgisayarda denemeden çözüme ulaşabileceğini sanmıyorum .

Ayrıca dvdyi okuyor dedin fakat dvdyi biosta görüyor musun güç geldiğinde açılıp kapanması normaldir açıldığına göre görüyor diye düşünmeyesin.

buster26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8 değil Xp kurdum
Biosta zaten sadece sata DVD yi görüyor başka bişey görmüyor yeni aldım sata hdd onu da görmedi