Genel Bilgisayar Sorunum ve de TP-LINK TL-WN822N internet çok yavaşlıyor

Bu konuyu okuyanlar

hellsbarbar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Öncelikle donanımımı yazayım.

ANAKART :
Gigbyte MA770T UD3
EKRAN KARTI: XFX HD 6790 Serisi, 1GB, 256 Bit.PSU : CODEGEN SX GAMER SERIES 600wİŞLEMCİ :
Amd Phenom II X6 1075T 3,0 Ghz
RAM :
G.Skill ECO 4GB (2x2GB) DDR3 1600 Mhz
HDD :Seagate 250 GB Sata 2,

Öncelikle sorunum bilgisayarımın aşırı yavaş açılması. Forumda birçok yere baktım. İşletim Sistemim Windows 7 Ultimate 64 Bit. Kimi yerlerde crack yüzünden böyle olduğunu kimi yerlerde ise usb bağlantılarının buna neden olduğunu yazıyor. Orjinal kurdum ama yine sonuç değiştirmedi. Usb hub kullandım yine sonuç aynı. Usb kullanmadan açmayı denedim yine aynı. Ya bende bi sorun var ya da donanımım da bir sorun var algılayamadım. Ne yapmam gerekiyor ? Acaba bunun hdd ile bir ilgisi var mıdır ?

Diğer sorunum internet üzerinden oynadığım oyunlarda hem oyunu hemde youtube gibi video paylaşım sitelerinden açtığım videolar, oyunu tam ekran yaptığım anda kesiliyor. Ekranı geri küçülttüğümde ise düzeliyor. Bunun nedeninin flash player olduğunu biliyorum ama ne kadar değiştirme ve düzenleme yaptıysam da hala aynı hala aynı.

Son ve en büyük sorunum ise başlığımda da belirttiğim üzere wireless adaptör sorunum. Adaptörüm 300 mpbs çift anten. Yalnız interneti üst kattan alıyorum ve 4 çizgi göstermesine rağmen internet download hızım 0.56 mbit. Şaka gibi. İnternet sağlayıcı ise Superonline 20 mpbs. Kota aşımı falan da yok şu anda. Modemi ise kaç kere açıp kapadığımı, kaç kere resetlediğimi artık bilemiyorum kafayı yemek üzereyim. ama ne indirirsem indireyim (Download manager kullandım onda bile 130,000 kb yi geçmiyor) hız çok yavaş. Torrentte bile 300 kb yi geçmedi. Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünerekten, bilgisayarıma komple format atıp tekrardan herşeyi yükledim ama yine sonuç aynı. Adaptörde sorun olduğunu düşündüm ama başka yerde kullandım beklediğimden daha iyiydi. Modemde sorun vardır diye bakım için geldiler ama onlar da herhangi bir sorun olmadığını ve bunu kendilerinin de bilemediğini söylediler. Yardım ederseniz çok sevinirim. Yoksa o kadar sinirlendim ki pc yi satacağım.

Şimdiden teşekkür ediyorum