Bilgisayar normal bir şekilde kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. Sistemimi bilmek isteyen varsa imzamda yazıyor. Sorunum şöyle ki; misal GTA 4 oynuyorum ve birden bire, sanki bilgisayarı normal bir şekilde başlatı açıp kapat der gibi önce oyun kapanıyo sonra açık olan klasör vs. varsa kapanıyo ve bilgisayar kapanıyor diyip kapanıyor. Yani çat diye elektrik kesilmiyor. Isı değerlerini sorarsanız, ekran kartını ve işlemciyi ayrı ayrı stress testine soktuğumda ikiside sapasağlam çıkıyor testten. Oyun oynarkende ekran kartı en fazla 60-65 dereceye çıkıyor. İşlemci ise taş çatlasın 45e çıkıyor.(Bunlar oyun oynarkenki değerler tabiki) Bilgisayarı topladığımdan beri bir türlü stabil çalıştıramadım arkadaşlar yardımcı olun ya. Teşekkürler şimdiden..

Sistem imzada yazmıyormuş arkadaşlar buyurun :

İşlemci : İntel Core i5 4690K 3.5 GHz
Anakart : Asus Z97-AR
Ekran Kartı : Asus R9 280x 3GB 384 Bit
RAM : Corsair Vengeance Pro 8GB (2x4GB) 1866 MHz CL9
HDD : WD Caviar Blue 1TB 7200 RPM
SSD : Kingston Hyperx 3K 120GB
PSU : Xigmatek Vector S 80+ 750W

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yazılımsal bir sorun olarak gözüküyor. Format atmak en temizi. Zararlı yazılım bulaşmış olabilir Combofix veya Malwarebytes Anti Rookit yazılımlarını kullanmanda fayda var. Gereksiz servis ve gereksiz başlangıç öğelerini devre dışı bırak.

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal bir sorun olarak gözüküyor. Format atmak en temizi. Zararlı yazılım bulaşmış olabilir Combofix veya Malwarebytes Anti Rookit yazılımlarını kullanmanda fayda var. Gereksiz servis ve gereksiz başlangıç öğelerini devre dışı bırak.

Başlangıçta Win 8.1 yüklüydü bi 2-3 hafta falan hiç böyle problem çıkmamıştı. Şimdi Win 7 yükledim ve böyle bir sorunla karşılaşmaya başladım. Acaba diyorum hani arkaplanda bi güncelleme var ve güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarı kapat gibi bi seçenek mi var diye düşünüyorum. Orjinal kaspersky antivirüs ile tam tarama yaptım fakat bir virüs bulmadı.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
pzmgroA.png

pf6O58Z.png

Buraları böyle ayarla öyle bir dene bakalım

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptım bakalım gözlemleyim bikaç gün.. Teşekkürler yardım için.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Benimde steamde gece bırakıyorum indirsin diye 10 15 dakika sonra kapanıyor masaüstü

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
masaüstü derken pcyi kastetmiştim tümden kapanıyor yani aynı sizin dediğiniz gibi

Anladimda, bir indirmeden vs. kaynaklanan bisey oldugunu sanmiyorum. Cok kurcaladim arka planda kendi kendine kurulan guncellenen bisey var mi diye ama yokmus.

dersok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba, sorunun çözümü söylenenlere göre yazılmsal diye düşünüyor temiz bir format at gerekirse farklı cd'yle ata eğer sorun devam ederse donanım olark power suppylden test etmeye başla.

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba, sorunun çözümü söylenenlere göre yazılmsal diye düşünüyor temiz bir format at gerekirse farklı cd'yle ata eğer sorun devam ederse donanım olark power suppylden test etmeye başla.

PSU sıkıntılı olsa gucu yetmedigi yerde bilgisayar aniden elektrigi kesilir diye dusunuyorum ben. GPU ve CPU'yu aynanda bile stress teste soktugum oluyor. Hic problem olmuyor. Yazilimsalsa eger windows 10 tam surum ciktiginda belki temiz bi gecis yaparim. Bikac sey deniyorum su anda duzelir belki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı sorun bana da oluyor tavsiyem fanları güzelce temizlemek o zaman gerçekten fark ediyor, kapanma olmuyor yani ve kapalı fan varsa onu da açın.

Ama Bluestack diye bir program var o programı açtığımda nolursa olsun yine de kapanıyor bilgisayar ben de onu çözemiyorum yardım edebilcek varsa lütfen yardım bekliyorum

Not: Bilgisayar Sistem hatası verdiğinde kendini otomatik yeniden başlatmazsa ilerde büyük sorunlar getirebilir.