Bilgisayar açılırken anakart modelinden sonra ilerlemiyor

Bu konuyu okuyanlar

Cihan Köse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamlar iyi forumlar.

Dün öğleye kadar herhangi bir problemim yoktu. Fakat bu akşam bilgisayarımı açtığım zaman Anakart Modelini Gösterdikten Sonra, sol üst köşede yanıp sönen - "tire" işaretinin olduğu kısımda takılı kalıyor.

Güç düğmesine bastığım zaman direk kapanıyor. Reset düğmesine bastığımda ise normal olarak reset atıyor ama açıldığı zaman tekrar aynı yere gelince takılıp kalıyor.
Normalde 3 5 saniye yanıp sönen sol üst köşedeki - sürekli yanıp sönüyor ve sonraki safhaya geçmiyor

Pek Bilgisayar parçalarından anlayan birisi değilimdir.

İşletim Sistemim Win 7 Ultimate 32 Bit. Şu anda evde olmadığım için resim veya video ekleyemiyorum.

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
hdd sorununa benziyor ama arızalı ama yazılımsal.öncelikle bios ayarlarından hdd görünüyormu. windows cd ile dos moduna geçerek chkdsk yapabilirmisin

Cihan Köse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda evdeyim dün akşam o kadar uğraşmama rağmen pc açılmadı ama bugun ilk denememde açıldı.
Umarım sorun devam etmez. Şimdilik sorun yok.

Sorun Hdd ye benziyor demiştiniz. acaba D diskinde 1 gb boş yer kalmış ondan olabilir mi ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
hayır ondan bir sorun olmaz madem pc acıldı şu işlemi yap oncelıkle

başlat / çalıştır / cmd / chkdsk /F
bu işlemden sonra pc kapatıp açmanla chkdsk işlemi başlıyacaktır.

bunu dısında ide yada sata kablolarını kotrol et.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bu tür bir problemi loader kullanarak aktif ettiğim win7 de rastlamıştım. Sabit disk ten boot olamıyor. windows 7 cd si ile başlangıç onarımı yaparak düzeltmiştim.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Tekrar bu sorunla karşılaşman olası. Harddisk ve anakart bağlantıları ide veya sata hangisiyse bağlantıları tekrar kontrol etmekte yarar var genelde ide bağlantılarda metal uçlar takılırken sıyrılabiliyor veya kırılabiliyor. Bağlantı uçlarını da temizlemen yeterli olabilir.

Regza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciyi tak çıkar bip sesi geliyormu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet bendede olmuştu yha halada öyle dediğinizi yapıyorum şuan yüklüyor bişiler ama bende bnm yzümden oldu herhalde çok çıkarıp taktım kabloları evde 3 tane hdd var onları denemek için filan çok çıkarıp taktım zor açıyorum anakartın ekranında kalıyor işe yararmı bu dediğiniz

Son mesajlar