Arabaya Uydudan Yerini Bulma Cihazı Ekleme

Bu konuyu okuyanlar

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Konuyu doğru yere mi açtım bilemedim ama bir bilgiye ihtiyacım var.

Özel arabaya çalınmaya karşı önlem almak için uydudan yerini bulmama yaracak bir cihaz var mı? O cihazı arabama takıp konumunu evden öğrenebileceğim bir cihaz. Tabi cihaz nasıl çalışır bilmiyorum ama internet paketine ihtiyaç olur mu? internet paketine ihtiyaç olmadan bir uydu yer belirleme cihazı var mıdır? Örneğin araba çalıştı ve arabanın çalışmasıyla cihaza elektrik gitmesiyle konumunu internetten öğrenebileceğim bir cihaz.

Yardımcı olrsanız memnun olurum.

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Belirli güvenlik şirketleri var onlardan cihaz satın alıp yapabilirsin ancak yoksa kafana göre olmaz.

cesurtarih

Asistan
Reaksiyon puanı
1
GPS cihazları var su an hemen hemen her yerden 230 tl alabilirsin bir tane de sim kart alman lazım bu cihaz sayesinde rahatlıkla harita üzerinden takip edebilirsin ama ben sana en ucuz olan yöntemi söyleyim.
Hattın ne ? diyelim ki avea
Kullanmadığın çok eski de olabilir bir telefon ve hangi hattı kullanıyorsan aynı operatörden bir sim kart
sim kartı al eski telefona tak telefonuda arabaya gizle
kendi no dan eski telefona bir mesaj ile eski telefonun yani arabanın konumu mesaj olarak gelsin
3 operatörunde bu yönde servisi var
en gelişmişi Turkcell http://acabanerede.com/
ben avea kullanıyorum kimnerede.avea.com.tr
Vodefonu arastırmadım ama illaki vardır

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadasim.dunya genelinde gsm sirketleri uzerinden sim.kart ile calisan uydu takip sistemleri var, ancak bazi cihazlar uydu takip sistemi calisiyor,onlar da kullanici adi sistemini kiralamaktadirlar,

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel bir yöntem teşekkür ederim.