Annem İçin Orta Segment Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar, başlıkta yazdığı gibi 500~1200 arası bir telefon bakıyorum. Telefonu annem için alıcam. Ben HTC10 alınca S3 Mini'yi ona bırakmıştım ama gel gelelim s3 mini'nin tuşları sapıttı ve saçmalamaya başladı (5sene oldu miyadı doldu herhalde).
"Bana kafayı yemiş telefon bıraktın" diyince üzüldüm açıkçası ve eli yüzü düzgün tam onluk bir telefon almak istiyorum.
Annem akıllı telefondan çok çok anlamaz ama tüm arkadaşları falan hep akıllı telefon kullanıyor :) Doğal olarak ufaktan da olsa bir hevesi var.

O sebeple verdiğim fiyat aralığında kronik sorunu az olan bataryası iyi giden ideal kullanımlı bir telefon bakıyorum.

DipNot: kamerası orta düzey olabilir. Arayüz çok yormayan kolay bir arayüz olabilir. Dediğim gibi çok kullanmaz, bir tek whatsapp kullanır sanırım. Ekran boyutuda çok çok büyük olursa kullanamayabilir. Bunlarıda göz önünde bulundurursanız sevinirim :) Şimdiden Teşekkürler.

Marka tercihleri: HTC, LG, SONY, iPhone
Düşünülebilecek markalar: Huawei, Vestel
Tercih edilmeyecek olan markalar: Casper, Samsung, GM, Nokia, Asus

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bayanlar rengi hoş (Pembe, Mavi, Kırmızı ) ve adı Ayfon olan telefonlardan hoşlanırlar.

ugurcansnkylr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Htc ve lg uzak dur annen sonra bu nasıl telefon dıye basının etını yemesın en ıyısı sony veya iphone alman olucakdır benım sana onerdıgım kolay oldugundan dolayı soyluyorum eger begenırse sony xperia m5 z3 z5 veya m4 aqua alabılırsın cok rahattır ve kolaydır renk ayrıcalıga bulabılırsın.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Merhaba arkadaşlar, başlıkta yazdığı gibi 500~1200 arası bir telefon bakıyorum. Telefonu annem için alıcam. Ben HTC10 alınca S3 Mini'yi ona bırakmıştım ama gel gelelim s3 mini'nin tuşları sapıttı ve saçmalamaya başladı (5sene oldu miyadı doldu herhalde).
"Bana kafayı yemiş telefon bıraktın" diyince üzüldüm açıkçası ve eli yüzü düzgün tam onluk bir telefon almak istiyorum.
Annem akıllı telefondan çok çok anlamaz ama tüm arkadaşları falan hep akıllı telefon kullanıyor :) Doğal olarak ufaktan da olsa bir hevesi var.

O sebeple verdiğim fiyat aralığında kronik sorunu az olan bataryası iyi giden ideal kullanımlı bir telefon bakıyorum.

DipNot: kamerası orta düzey olabilir. Arayüz çok yormayan kolay bir arayüz olabilir. Dediğim gibi çok kullanmaz, bir tek whatsapp kullanır sanırım. Ekran boyutuda çok çok büyük olursa kullanamayabilir. Bunlarıda göz önünde bulundurursanız sevinirim :) Şimdiden Teşekkürler.

Marka tercihleri: HTC, LG, SONY, iPhone
Düşünülebilecek markalar: Huawei, Vestel
Tercih edilmeyecek olan markalar: Casper, Samsung, GM, Nokia, Asus
Gm 5 plus 1000 tl iyi cihaz

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bayanlar rengi hoş (Pembe, Mavi, Kırmızı ) ve adı Ayfon olan telefonlardan hoşlanırlar.
Evet iphone 5s düşündüm açıkçası ama 1500 tl fiyatı var şuanda bile. Diğer iphone'ları çok iyi bilmediğimden arada kaldım. 1500de çok açıkçası. Anneme 100 tl'lik telefonda versen aynı 2000'likte ^^

Htc ve lg uzak dur annen sonra bu nasıl telefon dıye basının etını yemesın en ıyısı sony veya iphone alman olucakdır benım sana onerdıgım kolay oldugundan dolayı soyluyorum eger begenırse sony xperia m5 z3 z5 veya m4 aqua alabılırsın cok rahattır ve kolaydır renk ayrıcalıga bulabılırsın.
Bende öyle düşünmeye başladım. Birde Lenovo vipe p1 takıldı aklıma. Bataryası iyi ama boyutu çok büyük. Sony tank gibi telefon zaten. Z5 falan aşırı pahalı, fiyat aralığım belli ^^ iPhone'da da yukarda belirttiğim durum söz konusu :S

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Tamamda kroniği en çok olan telefonda gm 5 plus.. nerde gördüysem millet yakınıyor. öyle telefon alcağıma hiç almasam daha iyi :D gta 5 oynamıcak neticede annem ideal bir telefon arıyorum bir bayan için :))
Ozaman 1000 tl çıkma gereksiz kalır al bi operatör telefon keyfinize bakın

D.Eren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Samsung a3 2016 serisini öneririm. Tasarım olsun, kalite olsun orta segment için oldukça başaralı.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bence 5S al :) saydığın özellikler ile tam onluk :)

ugurcansnkylr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet iphone 5s düşündüm açıkçası ama 1500 tl fiyatı var şuanda bile. Diğer iphone'ları çok iyi bilmediğimden arada kaldım. 1500de çok açıkçası. Anneme 100 tl'lik telefonda versen aynı 2000'likte ^^

Bende öyle düşünmeye başladım. Birde Lenovo vipe p1 takıldı aklıma. Bataryası iyi ama boyutu çok büyük. Sony tank gibi telefon zaten. Z5 falan aşırı pahalı, fiyat aralığım belli ^^ iPhone'da da yukarda belirttiğim durum söz konusu :S
ozaman dedigim gıbı dostum ya m5 al yada m4 aqua hıc bı sıkıntı vermez kolay menu kolay senenekler cozumlerı kolay herşeyi ile rahat eder annen.

ugurcansnkylr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
5s alma derım kucuk telefonları sevmez kadınlar genellıkle ve ıphone zor bence alısma surecı odur sudur hemde bellek sorunu felan gereksız bence.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
5s alma derım kucuk telefonları sevmez kadınlar genellıkle ve ıphone zor bence alısma surecı odur sudur hemde bellek sorunu felan gereksız bence.

Küçük telefon konusunda şunu söyleyeyim, annem aşırı telefon kullanamayn ve hep tuşlu klasik telefon kullanmış birisi ^^ çok büyük inç telefonları zaten kullanamaz şu aşamada ^^ iphone boyutları genelde bu tarz kullanıcılara hitap ettiği için aklıma yattı sadece ^^ sony m4 m5 'lere bakıcam şimdi birde

ugurcansnkylr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Küçük telefon konusunda şunu söyleyeyim, annem aşırı telefon kullanamayn ve hep tuşlu klasik telefon kullanmış birisi ^^ çok büyük inç telefonları zaten kullanamaz şu aşamada ^^ iphone boyutları genelde bu tarz kullanıcılara hitap ettiği için aklıma yattı sadece ^^ sony m4 m5 'lere bakıcam şimdi birde
mantıklı dostum oyle yapabılırısn ozaman ben daha once kullanmıs varsaydım oyuzden ama 5s daha zor gelıcekdır annene benden soylemesı ılk baslarda boyle ucuz bı telefonla baslamak daha mantıklı olur 2.el bıle oalbılır alısmak ıcın temız cok telefon var pıyasada bakmanı oneırıım he ıllada sıfır alıcam dıyosan androıdlere bakman en ıyısı.

SRASİM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
dediklerine göre kesinlikle 5s almalısın

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
m4 m5 e hiç girme low telefonlar

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Benim annemde de S3 mini var. 2 yıldır kullanıyor çok rezalet telefon ama. Bence anne için en uygun telefon iPhone dur. Neden derseniz. iOS arayüzü basittir. iPhone SE alırsanız bir de annen çok kullanmaz zaten 10 sene gider. Eniştem hala 2g kullanıyor :D

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Benim annemde de S3 mini var. 2 yıldır kullanıyor çok rezalet telefon ama. Bence anne için en uygun telefon iPhone dur. Neden derseniz. iOS arayüzü basittir. iPhone SE alırsanız bir de annen çok kullanmaz zaten 10 sene gider. Eniştem hala 2g kullanıyor :D
500-1200 tl aralığında telefon sormuş arkadaş SE 1900 :)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
İphone 5s tam anne telefonu, genelde yaşca büyük teknolojiyle pek arası olmayan ( kendi validem dahi ) android cihazlar kullanırken çok zorlanıyorlar bu kesime en doğru ideal tercih iphone.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Herkes genelde 5s önermiş fakat batarya yüzünden sıkıntı yaşayabilir. (hafızası da sıkıntılı) Ben malzeme kalitesi, kamera kullanım kolaylığı, bataryası yönünden A5 2016 derim. Hem üst seviye oyun oynamacağından dolayı grafik işlemcisinin düşük olmasının dezavantajı da olmaz. Ayrıca S3 mini kullandığından Samsung arayüzüne alışkındır. Çeşitlilik açısından Apple iPhone 5s (16 GB) - LG G4 - Sony Xperia M5 - Samsung Galaxy A5 (2016) Karşılaştırması - Epey
Birde imkan varsa muhakkak telefonları elinde bir denesin.

ARDARDA26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Huawei P9 Lite Sony XA ve Huawei P8 Lite a bakabilirsiniz.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Xiaomi düşünmüyorum açıkçası :) Ama öneri için teşekkür ederim. Ben kendim için bile Xiaomi'ye bakmadım

dediklerine göre kesinlikle 5s almalısın
Öyle görünüyor ama 5s 'de ucuz değil. Fakat geleceğe yatırım olsun istiyorum yani konuda belirttiğim gibi çok uygulama kullanan yada sık kullanan birisi değil. Tek isteğim telefon zamanla çöküp yok olmasın ve bataryası onu rahat rahat idare etsin.

m4 m5 e hiç girme low telefonlar
m4 m5'i çok iyi inceledim ve m4 bataryası herşeyi ile mükemmel bir telefon olmasına karşın 8gb bellek sunuyor. Telefon satılmıyor artık resmi yerlerde. Vatan, teknosa gibi yerlerde tükenmiş. 8GB hafızaya rağmen alıcaktım çünkü 4-4'lük bir telefon. Çok uygulama kullanılmayacağı için hafızası yetecekti. M5 ise gidip afedersiniz m*llık edip mediatek kullanmış ve batarya performansı bir hayli düşmüş. MediaTek'i hiç sevmiyorum şahsen. Almakta istemiyorum o sebeple 2'sini eledim.

Öyle düşünüyorum 5s konusunda. Basit bir arayüzü var. Virüs sokması imkansız :D iPhone SE pahalı. Yani o kadarada gerek yok açıkçası ama iPhone 5s sizce ne kadar gider? Yani telefon 1 2 sene sonra çöküp gider mi? Çok uygulama kullanılmayacak ve standart bir kullanım olucak. Bazı telefonlar zamanla ölüp gidiyor. En iyi örneği s3 mini ^^ Bunun gibi olmasın istiyorum. Sağlam ve normal kullanımda gayet uzun ömrü olsun istiyorum. Öneriniz ve yorumunuz nedir bu konuda?

İphone 5s tam anne telefonu, genelde yaşca büyük teknolojiyle pek arası olmayan ( kendi validem dahi ) android cihazlar kullanırken çok zorlanıyorlar bu kesime en doğru ideal tercih iphone.
Sülalem malesef teknoloji özürlüsü bir yapıda :D Hepsinde iPhone var :D hepsi memnun. iPhone tam Türkler için üretilmiş bir telefon o sebepten ^^ O yüzden düşünüyorum iPhone'yi hala daha. Ama Android'de düşünmüyor değilim bir yandan da.

Leno k5 note öneririm. Hepsiburadada 999 tl.
Aynen ona bakıyorum bende Lenovo K5 Plus - General Mobile 4G arasında kaldım Android bazlı telefon olarak. Buna ek olarakta iPhone 5s hala aklımın bir kenarında

Herkes genelde 5s önermiş fakat batarya yüzünden sıkıntı yaşayabilir. (hafızası da sıkıntılı) Ben malzeme kalitesi, kamera kullanım kolaylığı, bataryası yönünden A5 2016 derim. Hem üst seviye oyun oynamacağından dolayı grafik işlemcisinin düşük olmasının dezavantajı da olmaz. Ayrıca S3 mini kullandığından Samsung arayüzüne alışkındır. Çeşitlilik açısından Apple iPhone 5s (16 GB) - LG G4 - Sony Xperia M5 - Samsung Galaxy A5 (2016) Karşılaştırması - Epey
Birde imkan varsa muhakkak telefonları elinde bir denesin.
LG G4 kardeşimde var kronik sıkıntılı bir telefon. Birde gerek yok açıkçası o kadar güçlü bir telefona. iPhone 5s aklımda hala daha. Samsung almayacağım. Almayacağım 2 şey varsa birisi samsung, diğeride MediaTek işlemcili bir telefon ^^ M5 mediatek kullanıyor ve pil performansı düşük o sebepten. Samsung seri ÖLEN bir telefon. Ömrü kısa. Hiçbirşey yapmasanda ömrü bitiyor kendiliğinden.

Huawei P9 Lite Sony XA ve Huawei P8 Lite a bakabilirsiniz.
Huawei markası aklımda yok açıkçası. XA çok güzel ama bataryası çok sıkıntı çünkü hıyarlık edip gidip MediaTek kullanmışlar. Hangi akla hikmet mediatek kullanıyorlar çözemedim ^^ SnapDragon 410 kullan daha iyi yani.. Yoksa M5 E5 ve XA yı iyi inceledim genel anlamda..

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
E4g ve M4 aqua.Gayet stabil ve güzel telefonlar.5s'de güzel hala dayanır.Htc benim için Andorid'in en iyisi özellikle Sense arayüzü. ;)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
E4g ve M4 aqua.Gayet stabil ve güzel telefonlar.5s'de güzel hala dayanır.Htc benim için Andorid'in en iyisi özellikle Sense arayüzü. ;)
E4g derken GM 4G kastettiysen şuan radarımda olan bir telefon güncelleme potansiyeli ve F/P telefonu olması nedeniyle. M4 Aqua'yı çok beğendim. 8GB hafıza harici 1 tane bile eksisi olmayan bir telefon ama gel gelelim satan yer yok :) Hep teşhir ürünü kalmış yani açık kutu (umarım hatalı demedim).
HTC 10 benim elimdeki telefon. Memnunum ama htc'nin ufak versiyounları nasıl bilemedim açıkçası..

Son mesajlar