Öneri Annem Ve Babam İçin Sıfır Android Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

filmdefilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi günler dilerim. Annem ve babamın kullanması için sıfır ve andorid işletim sistemine sahip telefonlar bakıyorum. Samsung S1 ve Samsung S3 kullanyorlar ve artık çoğu program açılmıyor. Şarjları da günde 2 defa tükeniyor. Yani telefonlar artık ömürlerini tamamladı.

Annem uzun zamandır Whatsapp, Facebook ve Youtube'uu aktif kullanıyor. Babam ise özellikle fotoğraf çekme ve görüntülü konuşma konusunda çok hevesli. Ama yeni telefonda youtube ve facebook da kullanabilir. Yani kısacası oyun oynamayacaklar ve kurup kullanacakları uygulama en fazla 5 ya da 6.

Dolayısıyla tutar olarak çok üst seviyeye maddi şartlar dolayısıyla da çıkamam. Aralığım düşük yani 1.000 - 1.500 aralığı. Aslında 1.300 - 1.500 TL aralığı diyeyim. Samsung marka kullanıyoruz TV de dahil o yüzden önce ona baktım ama bir iki model çıktı önüme sadece. Öyle olunca model skalasını genişlettim mecburen. Kendim S8 Plus kullanıyprum ve özellikle kamerası şahane. Ama tabi bütçemin çok dışında.

Aradığım modelde mutlaka ekran boyutu 5,5 - 6 inç aralığında olmalı. 5,3 falan belki olabilir. Kamera çok pert olsun istemiyorum ki fotoraf çektiklerinde biraz içlerine sinsin. Tabi işlemci hızı ve bellek önemli çünkü ağırlaştığı zaman cihazar genç yaşlı farketmez geriyor insanı. Cihazları internet üzerinden satın alıp yanımda memlekete götüreceğim.

İlk etapta aşağıdaki modelleri belirledim, siz ne dersiniz?

• Samsung Galaxy J7 Duo 32 GB
  • Samsung Galaxy A01 16GB
  • Huawei P10 Lite 32 GB
  • LG G5 SE 32 GB
  • Xiaomi Redmi Note 4 32GB

Reaksiyon puanı
7,999
Yazdıklarınız arasında G5 SE en iyisi. İlla sıfır alıcam diyorsanız tek seçenek o. Bahsettiğiniz işlerde yetip artacaktır G5 SE.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
İkinci ele yönelin giriş seviyesi android alınmaz kasar.

G5 Se ve P10 lite diyen arkadaşa sesleniyorum o telefonlar kaç senelik kullanılmaz alan kişinin elinde kalır ve pil performansı rezalet

Reaksiyon puanı
7,999
İkinci ele yönelin giriş seviyesi android alınmaz kasar.
G5 SE giriş sayılmaz ama. Orta segment bir cihaz. Redmi serisi gibi dandik de değil LG cihazlar sorun yaşatacağını sanmıyorum.

İkinci el dediğiniz gibi çok daha mantıklı ama arkadaş sıfır istiyor.

filmdefilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dönüşler için sağolun arkadaşlar ancak ikinci el bende şüphe yaratıyor. Açıkçası çalıntı ya da illegal bir cihaza denk gelip başıma iş almak istemediğim için sıfır telefon arıyorum. İnternet alışverişi sonuçta elbette riskler oluşturuyor ancak alışveriş yaptığım platformlar belli ve mutlaka yorumları inceleyip alıyorum. İkinci elde ayrıca tabi performans riski de var. Kullanan nasıl kullandı vs.

Reaksiyon puanı
7,999
Dönüşler için sağolun arkadaşlar ancak ikinci el bende şüphe yaratıyor. Açıkçası çalıntı ya da illegal bir cihaza denk gelip başıma iş almak istemediğim için sıfır telefon arıyorum. İnternet alışverişi sonuçta elbette riskler oluşturuyor ancak alışveriş yaptığım platformlar belli ve mutlaka yorumları inceleyip alıyorum. İkinci elde ayrıca tabi performans riski de var. Kullanan nasıl kullandı vs.
Faturası varsa sözleşme yaparak alabilirsiniz ben satarken öyle satıyorum. "xx.xx.xxxx tarihinde xx.xx saati itibariyle xxx imei nolu cihaz x isimli şahısdan y kişisine satılmıştır" yazıp iki tarafın da imzası olan bir sözleşme imzalayın. Kayıp Çalıntı İllegal gibi durum olursa başınız yanmaz.

Reaksiyon puanı
686

filmdefilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Faturası varsa sözleşme yaparak alabilirsiniz ben satarken öyle satıyorum. "xx.xx.xxxx tarihinde xx.xx saati itibariyle xxx imei nolu cihaz x isimli şahısdan y kişisine satılmıştır" yazıp iki tarafın da imzası olan bir sözleşme imzalayın. Kayıp Çalıntı İllegal gibi durum olursa başınız yanmaz.
Eyvallah tavsiye için ama sıfır bakacağım. Bahsettiğim programların en azından 5-6 sene çalışabilmesi için en az hangi android sürümü gerekir?

filmdefilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eyvallah ancak fazla büyük ekranlar onlar için. Ekran 5,5 inç ile 6 inç arası olmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfır alınırsa bencede GM 21 alınmalı tam anne-baba telefonu.
Dediğim gibi biraz fazla büyük onlara. Huawei Y5'e ne dersiniz?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Eyvallah ancak fazla büyük ekranlar onlar için. Ekran 5,5 inç ile 6 inç arası olmalı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi biraz fazla büyük onlara. Huawei Y5'e ne dersiniz?
Küçük ekran istiyorsanız bu olabilir lakin hafıza konusunda ve ram konusunda sıkıntı yaşatabilir yukarda attığımız cihazlar daha iyi daha az sıkıntı yapar bu olabilir küçük ekran için

LG K9

https://www.hepsiburada.com/lg-k9-16-gb-lg-turkiye-garantili-p-HBV00000C5DEN?magaza=muratel

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Herkese iyi günler dilerim. Annem ve babamın kullanması için sıfır ve andorid işletim sistemine sahip telefonlar bakıyorum. Samsung S1 ve Samsung S3 kullanyorlar ve artık çoğu program açılmıyor. Şarjları da günde 2 defa tükeniyor. Yani telefonlar artık ömürlerini tamamladı.

Annem uzun zamandır Whatsapp, Facebook ve Youtube'uu aktif kullanıyor. Babam ise özellikle fotoğraf çekme ve görüntülü konuşma konusunda çok hevesli. Ama yeni telefonda youtube ve facebook da kullanabilir. Yani kısacası oyun oynamayacaklar ve kurup kullanacakları uygulama en fazla 5 ya da 6.

Dolayısıyla tutar olarak çok üst seviyeye maddi şartlar dolayısıyla da çıkamam. Aralığım düşük yani 1.000 - 1.500 aralığı. Aslında 1.300 - 1.500 TL aralığı diyeyim. Samsung marka kullanıyoruz TV de dahil o yüzden önce ona baktım ama bir iki model çıktı önüme sadece. Öyle olunca model skalasını genişlettim mecburen. Kendim S8 Plus kullanıyprum ve özellikle kamerası şahane. Ama tabi bütçemin çok dışında.

Aradığım modelde mutlaka ekran boyutu 5,5 - 6 inç aralığında olmalı. 5,3 falan belki olabilir. Kamera çok pert olsun istemiyorum ki fotoraf çektiklerinde biraz içlerine sinsin. Tabi işlemci hızı ve bellek önemli çünkü ağırlaştığı zaman cihazar genç yaşlı farketmez geriyor insanı. Cihazları internet üzerinden satın alıp yanımda memlekete götüreceğim.

• Huawei P10 Lite 32 GB
  • LG G5 SE 32 GB
Annen için alıyorsun galiba, S7 Edge bence hala iş görür, onun dışında Redmi Note 6 Pro hatta bulursan Redmi Note 7 rom ve gcam kurup telefonu genel olarak daha iyi hale getirmiş olursun ve gcam ile de daha net ve kaliteli fotoğraf ve video çekilebilir ama bunlar Redmi markası için olan tüm telefonlara geçerli, diğer markaların yazılımları çok iyi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

filmdefilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şöyle yenilenmiş 1 yıl Hepsiburada garantili ürün düşünür müsün ? Bence çok düşük iyice giriş seviyesininde girişi telefon alacağına şu tarz yenilenmiş ürün alsan daha faydalı olacaktır.

Android kullandıkları için apple bakmıyorum eyvallahç

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

• Huawei P10 Lite 32 GB
  • LG G5 SE 32 GB
Bu cihazlar arasından LG G5 SE öneririm.İkinci el cihaz istemediğiniz için yenilenmiş Galaxy S7 Edge öneririm. Bu cihazlardan hertürlü daha iyidir emin olun.