[Anket] - TTNetmuzik.com mu? Korsan MP3 mü?

TTnetmuzik.com, uygun fiyata yasal MP3 verirse, yine korsan MP3'ü tercih eder misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    437

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yasal MP3 konusunda, yapılmayanı TTNet yapacak gibi görünüyor. Bu yazıda vereceğim adres, yarın öğle saatlerinde popüler oluyor. Diğerleri, şimdi ağlayabilirler.

Ülkemizde, internet kullanıcı sayısı milyonları buldu ve korkunç bir hızla yükselmeye devam ediyor. İnternet, birçok kullanıcı için aynı zamanda müzik kaynağı. Internet Explorer'ı öğrendikten sonra, MSN'i öğrenenler, 3. bir yazılım olarak Limewire'ı öğrenmekte gecikmiyorlar.

Yasal olmayan bu müzik kaynağına alternatif olacak bir portal, bugüne kadar maalesef oluşturulamadı. Denemeler oldu.

Daha Önce Şansını Deneyenler

Doğan Holding, http://muzik.e-kolay.net adresinde şansını denedi. Power Group'un başarılı olmaya çalıştığı adres de http://www.powerclub.com.tr oldu.

Yasal MP3 siteleri, korsan MP3 kaynaklarına alternatif olur mu? Bu sorunun cevabını tartışabiliriz. Ancak, bu web sitelerinin performanslarına baktığımızda, fiziksel müzik marketlerin de rakibi olamadıklarını gördüğümüzde, projelerin başarısız olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Gelelim TTNet'e.

Yarın Meşhur Olacak Adres, Önce SDN'de!

Yarın saat 12'de duyurulacak olan bir adres var. Yarın, öğleden sonra nasıl olsa Hürriyet, Milliyet, Haberturk gibi popüler sitelerde duyuruları görülecek.

Herkesten önce bu adresi ShiftDelete.Net okurları duysun istiyorum.

www.ttnetmuzik.com

Adından da anlaşıldığı gibi TTNet'in müzik sitesi. İçerisinde yeni albümler, film ve dizi müzikleri ve editörden tavsiye edilen albümler yer alıyor.

Tanıtım, Tarkan ile Yapılacak!

Sitenin duyurusu, Tarkan'ın da katılım sağlayacağı bir basın toplantısında duyurulacak. Şarkıları indirmek için TTNet ADSL abonesi olmanız gerekiyor. Değilseniz, bu hizmetten faydalanamıyorsunuz.

TTNet, sunacağı fiyat ve kampanyalarla bu adresi coşturacağa benziyor. ADSL faturanıza 2 YTL eklemeniz karşılığında Tarkan'ın yeni albümünü bedava ve yasal olarak indirmek gibi.

Zamanında Ne Dediler?

2002'de basılı yayınlarda editörlük yaparken Alman yazılım firması Ashampoo ile olan sıkı iletişimimizde, yasal MP3 satışına imkan veren platformu görmüş ve bu platformu, o sıralar beraber editörlük yaptığım arkadaşım Murat Karslıoğlu ile birlikte Türkiye'deki dev müzik şirketlerine tavsiye etmiştik.

Aldığımız cevap, Türkiye'nin böyle bir siteye ihtiyacı olmadığı ve kimsenin internetten alışveriş yapmayacağı yönünde olmuştu. Önerdiğimiz isimler arasında, Ercan Saatçi ve Mahsun Kırmızıgül de vardı.

Gelelim 2008'e. Şu anda bir değil, birkaç firma internetten yasal müzik satışı için mücadele ediyor ve bu yarışta artık TTNet gibi bir dev var.

Bir internet servis sağlayıcısı (ISS) TTNet, diğer ISS'ler tarafından tekelci olmakla suçlanmıştı. Türk Telekom'dan alan gücünü sonuna kadar kullanan firmanın, yasal müzik konusunda atacağı adımlara karşı rakipleri ne cevap verecek, göreceğiz.

Bu arada, TTNet'in teknik ekibinden bir isteğim var. Site, Firefox'ta çuvallıyor :) Yarına kadar bir çare…

:: Ucuz fiyata MP3 varken korsan MP3 tercih eder misiniz? Yukarıdaki ankete katılın.

Hakkı Alkan / ShiftDelete.Net

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ucuz varken korsana devam etmem.Zaten bilgisayarımda korsan mp3 bulundurmuyordum.Ama artık bu kampanyayla indiririm :D

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
internett ücretsiz varken niye buradan alayım ki ??? Ha güzel bulduklarımı tabiiki satın alıyorum.ama ttnetten asla !!! bu adsl ücretine göre aslında bize ayda 20mp3 falan bedava vermeleri lazım :mad:.

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTNet'in "gizli" amacı kotalı kullanıcılara kotalarını aştırmak :mad:

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Online sitelerden programla kaydediyorum.Bu korsan değil değil mi?

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ttnet mail adresimi bilmiyorum. Çağrı merkezini arayıp öğrenebilirsiniz demişler ama çağrı merkezi baya bi süredir meşgul

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
tt net önce bana attığı kazığı düzeltsin...
bir baglantı problemımı asamadılar
her ay parayı catır catıre almayı bılıp de karsılıgını ver(e)meyen kurum!!

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
ulvi_kcky dedi ki:
ttnet mail adresimi bilmiyorum. Çağrı merkezini arayıp öğrenebilirsiniz demişler ama çağrı merkezi baya bi süredir meşgul

daha önce almadıysan yeni hesap açma lazım

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Albüm çıkıyor hemen ertesi gün rapidshare ve ftp linkleri hazır. Bu durumda korsana alternatif çok ama çok zor. Ben şahsen rapide devam kusura bakmasınlar :/ Çok yamuk yapıorum sanatçılara ama öle geldi öle gidio...

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Huylu huyundan vazgeçmez derler ya bende ki durumda o. Torrentlerde full albümleri indirmek varken neden para vereyim..

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:
ulvi_kcky dedi ki:

daha önce almadıysan yeni hesap açma lazım

Abone olunca otomatik verdiler diye aklımda kalmış. Senin dediğini deneyeyim bide.Teşekkürler :D

such

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TTnet önce verdiği hizmetlerin kalitesi ni bir artırsın.

Aldığı parayı haketsin ondan sonra amenna istediğini yapsın isterse internet üzerinden dvd satsın. Ama önce kalite bir artsın youtube da kalitesiz amator bi video bile dolması için bi saat bekliyorum şu saatlerde.
Sözde 4096 bağlantı hızına sahibiz ama pratikte hiç öyle görünmüyor.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
http://ttnet.net.tr/145.aspx Bu adreste ücretsiz diyor.
TTNetMüzik'ten 2 farklı üyelik imkanları ile yararlanabilirsiniz:

1) Standart üyelik: 1M 4GB limitli paket abonelerimizin ücretsiz olarak sahip olacakları üyeliktir. Bu üyelik kapsamında, kullanıcılar portal içindeki içerikleri (haberler, müzik listeleri vs.) görüntüleyebilir, parça listelerini inceleyebilir, aylık 10 şarkıyla sınırlı olmak üzere bilgisayarlarına şarkı indirirebilirler.

2) Gold üyelik: 1M 6GB ve üstü paketlerdeki abonelerin, herhangi bir ekstra ücret ödemeden sahip olacakları üyelik tipidir. Gold üyelik kapsamında, kullanıcılar TTNetMüzik sitesini istedikleri gibi gezebilir, parça listelerini inceleyebilir, aylık 500 şarkıya kadar bilgisayarlarına indirebilir, her ay CD'ye 100 adete kadar paça kayıt yapabilirler. İndirilen parçaları aktif abonelik periyodu içinde en fazla 3 bilgisayarda çalabilir ve bu eserleri 2 farklı müzikçalar cihaza aktarabilirler.

Biri bunu bana açıklasın,ne demek istiyorlar burda :)

14henry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birileri bize kapitalzmi benimsetmeye çalışıyorlar
bu tip sitelerin hali ortada bence bu bi sonuç almıcak
kısacası (evde yemeye lor yok mp3 cebimde para hiç yok) :p :p

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ya 1mbit kotalıysan ayda 10 tane indiriyomuşun onun üstündekiler otomatik gold üye onlara sınır yok yada sınır yüksek işte
ama 1mbit 4 gb de 2 ytl ye gold üye oluyosun temmuzdan sonramıydı neydi bu 2 ytl 5 ytl oluyo bu gold üyeliği iptal ettireceksende 10 ytl ödüyosun olay bu anlayacağın

kaptanyalnizkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yasal site mite neymiş. hele o ttnet midir nedir onun hiç konuşmaya hakkı yok. önce o hizmetini düzgün versin vatandaşı yaptı zam ve verdiği hizmetle bezdirdi zaten. o sıfır elde sıfır alır benden mp3 konusunda. hele mersine turksat kablonet gelsin bakalım telefonu başına atacam onun. ağaya selam korsana devam!

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kendi gücünü kötüye kullanıyor. Bu microsoft tun yaptığından daha kötü ve dur diyecek yok. Zaten 1 Mbits limitsiz için 50 Ytl istiyor utanmadan, bide mp3 satıcısı kesildi başımıza. İşin komik tarafı 80.000 şarkı diyorlar, ben baktım benim pc den bile daha az şarkı var, 8000 mp3 çıkarsa gene iyi, hata yapıyorsam söyleyin. Kendi dilinde tarife yazmışlar birşey anladıysam mesleği bırakacam. Birşeyler bedava, iptal diyo ne demek istediklerini bir anlasam. Asıl soygun en alttaki ibarede, bi orayı anladım :D :D :

*29 Şubat 2008 tarihine kadar Gold üyelik için başvuran 1MB/4GB limitli paket aboneleri, 01 Temmuz 2008 tarihine kadar aylık 2 YTL ücretlendirileceklerdir. Bu tarihten sonra TTNetMüzik Paketi Gold üyelik ücreti olarak aylık 5 YTL faturalarına yansıtılacaktır. Kampanya kapsamında ayda 2 YTL ödeyerek TTNetMüzik Gold üyelik alan 1M 4GB limitli paketteki müşterilerimiz, 1 Temmuz 2008'den önce TTNetMüzik Gold üyeliklerini ya da ADSL aboneliklerini sonlandırmak istediklerinde, bir defaya mahsus olmak üzere 10 ytl kampanya iptal ücreti alınacaktır.

Ne indirecem 50 Ytl alıyorlar bide üye olsak faturayı dahada şişircekler. Gelde korsanı destekleme sonra.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Diyelim ki, evinizi (ev basmak zor) veya iş yerinizi BSA veya MÜYAP bastı ve zilyon tane MP3 ile yakalandınız. Bunları nasıl edindiniz derlerse, cevap olarak da TTNet üyesiyim ordan aldım derseniz ne yapacaklar acaba?

revix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TT Net internetten yolduda birde mp3 tenmi zengin yapacagım
avucunu ylarlar onlara inat korsan derim

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Arkadaşlar, korsan MP3'ü desteklemeyelim. En azından kullanıyorsanız da tavsiyede bulunmayın derim. Fiyatları gördünüz. Sizce çok mu pahalı bu fiyatlar?

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Troy dedi ki:
Diyelim ki, evinizi (ev basmak zor) veya iş yerinizi BSA veya MÜYAP bastı ve zilyon tane MP3 ile yakalandınız. Bunları nasıl edindiniz derlerse, cevap olarak da TTNet üyesiyim ordan aldım derseniz ne yapacaklar acaba?

Pc yi bıraktım gece açık trojan varmış bütün TTNet arşivini sömürmüş, dosyalarıda silemiyorum, ben suçsuzum herşey virüsün suçu ;D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bence Müyap'ın olayı buraya kadar. İnternet için artık tek bir kelime edemezler. Sadece site kapattırabilirler. Bundan sonra bu MP3'ü nerden aldın devri biter.

Bu arada sizlerin görüşlerini almak istediğim bir diğer konu....

TTNet, Türk Telekom'un en büyük destek verdiği şirket. Her ne kadar "Türk Telekom ayrı, TTNet ayrı" deseler de aslında durum hiç de öyle değil.

Sizce, SmileADSL veya Superonline gibi ISS'ler, haksız rekabet yapıyor diye TTNet'e dava açabilirler mi?

Aynı şekilde, Powerclub.com.tr veya muzik.e-kolay.net de dava açabilirler mi?

ulvi_kcky

Doçent
Reaksiyon puanı
0
http://forum.shiftdelete.net/index.php?topic=15587.0

Buradaki yazıda "Çok kesin olmamakla birlikte konuyla ilgili aldığım duyumlar söz konusu işbirliği ile ilgili TTnet‘in MÜYAP‘a $3 milyon ödediği yönünde oldu." diye bir haber var.

Haber doğruysa ve bu yüzden dava olursa TTNet aleyhine sonuçlanmaz gibi. Korsana karşı sağlam bir destek ne de olsa bu proje

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Troy dedi ki:
Bence Müyap'ın olayı buraya kadar. İnternet için artık tek bir kelime edemezler. Sadece site kapattırabilirler. Bundan sonra bu MP3'ü nerden aldın devri biter.

Bu arada sizlerin görüşlerini almak istediğim bir diğer konu....

TTNet, Türk Telekom'un en büyük destek verdiği şirket. Her ne kadar "Türk Telekom ayrı, TTNet ayrı" deseler de aslında durum hiç de öyle değil.

Sizce, SmileADSL veya Superonline gibi ISS'ler, haksız rekabet yapıyor diye TTNet'e dava açabilirler mi?

Aynı şekilde, Powerclub.com.tr veya muzik.e-kolay.net de dava açabilirler mi?

Zannedersem ttnetten indirilen mp3ler playsforsure dijital hak yönetimi imzalı gelecek yani kopya korumalı. Oradan indirilen mp3lerle korsan mp3ler arasında belirli bir fark vardır mutlaka.

Bu arada site beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir amazon.com gibi albüm kapağı indirme, şarkı id tagları güncellem gibi özellikleri olsaydı çok güzel ve kullanışlı olurdu.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
Arkadaşlar, korsan MP3'ü desteklemeyelim. En azından kullanıyorsanız da tavsiyede bulunmayın derim. Fiyatları gördünüz. Sizce çok mu pahalı bu fiyatlar?
fiyat bana ucuz gibi geldi indirmediğimdendir belkide :D ya aslında benimde büyük bir arşivim vardı tv den duydum bir şarkıcı hakkımı helal etmiyorum gibi birşey demiş bende sonra kafayı toplayıp sildim.korsan indirmiyorum artık ve gerçekten bu konuda telekomu tebrik ederim ama sömürüyolar o başka yaptıklarını yamamasınlar toptan fiyatları düşürsünler sömürülüyoruz orası doğru

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İnternet radyosu kullanıyorum. Çalınan şarkıları kaydetme özelliği var hemde parça parça kendi ayırıyor, üstelik id3 bilgilerinide kaydediyor. Buda yasaksa programı yapanı suçlu yapar. O da olmadı Dijital tv kartımdan kaydederim, mp3 ü nerden buldun diye soramazlar, kaynak tv kartı hehehehe ;D . Ne verecem para TTNet' e, 1 Ytl bile koklatmam :D

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yasal oluyomu öyle oluyosa bende yapayım :p :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bdco, o şekilde de yasal olmuyor :D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
TTnet bu konuda rakipsiz olur bence, her türlü altyapısı var adamlarda çünkü

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Troy dedi ki:
bdco, o şekilde de yasal olmuyor :D

Mynet 2 sene Önce felan İnternet radyolarından Kayıt Yöntemi hatta Programına kadar vermişti. Başlık olarakta "İnternetten yasal müzik" demişti. Neden yasal değil ? Ayrıca Radyo varken bu yasallık bence çelişkili... Az mı kayıt yaptık "Kırmızı Record" Düğmesi ile :)