Android telefonlar, iPhone'a fark attı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Android telefonlar, iPhone'a fark attı!

Yıl sonu raporlarına göre piyasada Android telefonların inanılmaz bir yükselişi söz konusu. iPhone 7, Apple'a pek yaramamış gibi görünüyor. Detaylar haberimizde!

Sizin bu veriler hakkında yorumunuz nedir?

Son düzenleme:

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
satış durumuna bakmam kaliteye bakarım, android cihazlar ucuz olduğu için doğal olarak pazarda payı daha fazla olur

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Android in apple out :D Sorsan cebinde nekadar var söyleyemez ama apple telefonu var 92 model sahin parasina iphone alir :D

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
:D :D :D :D neyse ki anlattığın gibi bir derdim yok :D

Reaksiyon puanı
10,324
Note7 patlamamış olsaydı "Elma" daha da beter olurdu ya, yatıp kalksın Samsung'un beceriksizliğine dua etsinler. :)
Söylemiştim bi çok kez, "artık 'elma'nın sihri bozuldu" diye. Daha da bozulacağı aşikâr.
Daha üstün özelliklerde çıkan bi dünya telefonun iki katı fiyatına satışlar reklam ve algı sihirbazlığı ile bir yere kadar.
Duvara tosladılar. Diğerleriyle eşit şartlarda fiyat politikasına gelmedikleri takdirde "niyazi" olma ihtimalleri çok yüksek. :D

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Note7 patlamamış olsaydı "Elma" daha da beter olurdu ya, yatıp kalksın Samsung'un beceriksizliğine dua etsinler. :)
Söylemiştim bi çok kez, "artık 'elma'nın sihri bozuldu" diye. Daha da bozulacağı aşikâr.
Daha üstün özelliklerde çıkan bi dünya telefonun iki katı fiyatına satışlar reklam ve algı sihirbazlığı ile bir yere kadar.
Duvara tosladılar. Diğerleriyle eşit şartlarda fiyat politikasına gelmedikleri takdirde "niyazi" olma ihtimalleri çok yüksek. :D
Ip4 4s ten sonra bisey yapamadi apple. Pazarlama haric

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Olay da bu ya bu cihaz android değil ios kendisine özel mobil işletim sistemine sahip neredeyse sırf bu yüzden :d
Bunlar fasafiso hep kapitalizmin ayak sesleri özel isletim sistemiymis cart mis curtmus hoop 5000 tl yazik yazik

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
parası olan insana pek koymuyor işte :rolleyes:
Ozaman bu sumu demek oluyor fakir kullanmasin yumurta ekmek yiyen adam da aliyor sirf apple kullaniyorum desin diye mesela benim param var ama almam yazik degilmi 4000 5000 bir cihaza veriliyor

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
:D Samsung'un size maaş bağlaması gerek

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Ozaman bu sumu demek oluyor fakir kullanmasin yumurta ekmek yiyen adam da aliyor sirf apple kullaniyorum desin diye mesela benim param var ama almam yazik degilmi 4000 5000 bir cihaza veriliyor

şuanda durumu iyi olmayan arkadaşlarımızda maksat iPhone/Apple diye fatura üzerinde cihazları alıyorlar çok gereksizce geliyor bana, 3 Bin tl olan bir telefon 4bin küsüre geliyor saçmalığa bak doğrudan para verip alsa daha mantıklı

M

Murat Burç

SDN Okuru
32 GB lik 7 plusun S7 edge gibi bir telefondan daha pahalı satılması başlı başına bir aptallık zaten

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Uzun süredir iphone kullanıyorum ama yok ya cidden hoşnut değilim. Günümün yarısından çoğunu işte geçiriyorum Sdn beş çayını falan hep sonradan izlerim ama telefona atmak illet itunes win 10 da donuyor konu açtım çözüm bulamadım. Hafıza 16 gb bunun 64 lüğünü alsam fiyat uçup gidiyor.

Bence iphone bu düzeyde devam ederse gitgide düşecektir bunun bir sebebi de kullanıcı beklentisi. Kullanıcıların markadan bi talepleri yok durum böyle olunca adamlar da kendilerini kasmıyorlar.
Ama iphone her ne kadar düşerse düşsün kemik müşterileri yine tercih edeceklerdir.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Uzun süredir iphone kullanıyorum ama yok ya cidden hoşnut değilim. Günümün yarısından çoğunu işte geçiriyorum Sdn beş çayını falan hep sonradan izlerim ama telefona atmak illet itunes win 10 da donuyor konu açtım çözüm bulamadım. Hafıza 16 gb bunun 64 lüğünü alsam fiyat uçup gidiyor.

Bence iphone bu düzeyde devam ederse gitgide düşecektir bunun bir sebebi de kullanıcı beklentisi. Kullanıcıların markadan bi talepleri yok durum böyle olunca adamlar da kendilerini kasmıyorlar.
Ama iphone her ne kadar düşerse düşsün kemik müşterileri yine tercih edeceklerdir.

Valla dostum 5s-6s kullandım şimdide 7 kullanıyorum iphoneden çok memnunum şuana kadar 6s cihazım içinb ir kere swap uygulandı başka bir sıkıntım olmadı, olmamasını temenni ediyorum :)

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Valla dostum 5s-6s kullandım şimdide 7 kullanıyorum iphoneden çok memnunum şuana kadar 6s cihazım içinb ir kere swap uygulandı başka bir sıkıntım olmadı, olmamasını temenni ediyorum :)

Zaten telefonda memnuniyetsizlik oluşturacak ileri derece de bir sorun yok sıkıntı aynı işi rahatlıkla görebileceğiniz telefonlardan kat ve kat pahalı olması buda pazarın çoğunluğunu oluşturan orta düzeyi androide sevk eder ki ediyor da. Hatta artık yavaş yavaş android telefonlara 3 bin tl verenleri de görüyorum bu da demek oluyor ki artık üst düzey de kayıyor.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Zaten telefonda memnuniyetsizlik oluşturacak ileri derece de bir sorun yok sıkıntı aynı işi rahatlıkla görebileceğiniz telefonlardan kat ve kat pahalı olması buda pazarın çoğunluğunu oluşturan orta düzeyi androide sevk eder ki ediyor da. Hatta artık yavaş yavaş android telefonlara 3 bin tl verenleri de görüyorum bu da demek oluyor ki artık üst düzey de kayıyor.

Bu yüzden apple :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Appleın iPhone çöplerinin hak etmediği fiyatlarda satılması da tetikliyor bu durumu

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Bence bu daha başlangıç. Apple gelecek sene de ortaya etkileyici bi inavasyon koymazsa. Artık yarışta geride demektir.

srknslck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android dediğiniz sistemi kaç tane telefon markası kullanıyor? IOS sadece iPhone'larda kullanılıyor. Yani buna rağmen androidin zar zor iPhone'u geçebiliyor olması bence en büyük hezimettir. İnsanların aklına saçma ama android denildiğinde Samsung geliyor sanırım ki Samsung telefonlar ile kıyaslama mesajları okuyorum. Ben çok sık telefon değiştiriyorum iPhone 3G'den bugüne tüm iPhone modellerini kullandım. Samsung Galaxy S7 Edge, S3, Note3, HTC M7, M8 kullandım ve hepsinden 2 ay sonra vazgeçip tekrar iPhone aldım. iPhone'un fiyatı düşse eminim buradakine çamur atan çoğu kişi koşa koşa iPhone alacaktır. Bence almalıdır da. En basit neden olarak S7 Edge'in 4GB ram ile bir türlü yakalayamadığı performansı iPhone IOS sayesinde 2 GB ram ile fazlasıyla yakalıyor. Sistem stabilitesi en iyi olduğu için bu kadar pahalı. Samsung veya diğer Android işletimli sistemler orta çağ karanlığındayken iPhone uzay çağı aydınlanmasını yakalamış durumda. Çamur atanlar tabiri caiz ise; ciğere uzanamayıp "mundar" diyen kedilerdir. Umarım herkes aradaki kocaman farkı görerek daha fazla "açık kod kaynaklı sisteme sahip olan" androidlerden vazgeçer veya en azından iPhone çamur atmaktan :)

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Yukarıdaki arkadaş iPhone'dan gelir sağlıyor herhalde yırtınarak savunmuş aksini iddia eden yok.İnsanlar fiyatı çok pahalı diye almıyor ve fiyatına çamur atıyorlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Stabil olduğu için pahalı ne demek? Bu nasıl bir komedidir arkadaş? :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
O değil de, Mate 9 çıktı. Karşılaştırmalar gelsin bakalım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Android dediğiniz sistemi kaç tane telefon markası kullanıyor? IOS sadece iPhone'larda kullanılıyor. Yani buna rağmen androidin zar zor iPhone'u geçebiliyor olması bence en büyük hezimettir. İnsanların aklına saçma ama android denildiğinde Samsung geliyor sanırım ki Samsung telefonlar ile kıyaslama mesajları okuyorum. Ben çok sık telefon değiştiriyorum iPhone 3G'den bugüne tüm iPhone modellerini kullandım. Samsung Galaxy S7 Edge, S3, Note3, HTC M7, M8 kullandım ve hepsinden 2 ay sonra vazgeçip tekrar iPhone aldım. iPhone'un fiyatı düşse eminim buradakine çamur atan çoğu kişi koşa koşa iPhone alacaktır. Bence almalıdır da. En basit neden olarak S7 Edge'in 4GB ram ile bir türlü yakalayamadığı performansı iPhone IOS sayesinde 2 GB ram ile fazlasıyla yakalıyor. Sistem stabilitesi en iyi olduğu için bu kadar pahalı. Samsung veya diğer Android işletimli sistemler orta çağ karanlığındayken iPhone uzay çağı aydınlanmasını yakalamış durumda. Çamur atanlar tabiri caiz ise; ciğere uzanamayıp "mundar" diyen kedilerdir. Umarım herkes aradaki kocaman farkı görerek daha fazla "açık kod kaynaklı sisteme sahip olan" androidlerden vazgeçer veya en azından iPhone çamur atmaktan :)
Ulaşamadığımız ciğere mundar demek ?
Ben aptal miyim bir çöpe 3900 TL yatıracam
(S7 ve Gear S2 kullanıyor):D
Mazide kalmayın gerçekleri görün o sizin olduğunu sandığınız efsane zamanlar (hiç olmadı hemde hiç) bitti :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çamur atanlar tabiri caiz ise; ciğere uzanamayıp "mundar" diyen kedilerdir.
Öncelikle iPhone almayanlara ve alamayanlara dolaylı yoldan fakir demek ahlakınızın ne seviyede olduğunu gösterir.

IOS sadece iPhone'larda kullanılıyor. Yani buna rağmen androidin zar zor iPhone'u geçebiliyor olması bence en büyük hezimettir.
88 mi yazıyor orda
AA evet evet 88 bencede büyük bir hezimet size katılıyorum beyfendi

Android işletimli sistemler orta çağ karanlığındayken iPhone uzay çağı aydınlanmasını yakalamış durumda
Biz savaşa 2016 üretim yeni nesil tank ile gidiyoruz yeterince hızlı ama teçhizatlıda savaşa hazır
Siz savaşa birinci Dünya savaşından kalma uçaklarla gidiyorsunuz evet hızlısınız ama tahrip gücünüz ne kadar az kendiniz farkında değilsiniz :D

srknslck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iPhone almayanlara ve alamayanlara dolaylı yoldan fakir demek ahlakınızın ne seviyede olduğunu gösterir.

88 mi yazıyor orda
AA evet evet 88 bencede büyük bir hezimet size katılıyorum beyfendi

Biz savaşa 2016 üretim yeni nesil tank ile gidiyoruz yeterince hızlı ama teçhizatlıda savaşa hazır
Siz savaşa birinci Dünya savaşından kalma uçaklarla gidiyorsunuz evet hızlısınız ama tahrip gücünüz ne kadar az kendiniz farkında değilsiniz :D

Bu laf bir atasözüdür ve ben tabiri caiz ise demişim değil mi? Hayatım boyunca kimseyi hakir görmedim görmem de! Sizin ön yargılarınızdan haberiniz yok galiba? Ya da okuduğunuzu anlayamama probleminizden!