4k televizyonu monitör olarak kullanma

Bu konuyu okuyanlar

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
4k televizyon alıp fps ve online oyunlar harici story oyunlar veya mk11 gibi oyunları ve oyun dışında dizi, filmleri bu televizyondan açmak istiyorum ama performansı hakkında pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayaramının özellikleri şu şekilde;

Sapphire rx5700 xt nitro
Ryzen 5 3600
16gb RAM
M2SSD + HDD.

Performans kaybı olacağını biliyorum o yüzden kasacak oyunları 2k veya 1080p şeklinde televizyona yansıtsam bir sıkıntı olur mu?

1buraksapmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla televizyonların ms(gecikme süreleri) monitörlere göre fazla ama fps oyunları dışında hikayeli felan oyun oynarsan sıkıntı olacağını sanmıyorum.
(Az bir bilgiyle bunu söyledim. Hatam varsa affola.)

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bildiğim kadarıyla televizyonların ms(gecikme süreleri) monitörlere göre fazla ama fps oyunları dışında hikayeli felan oyun oynarsan sıkıntı olacağını sanmıyorum.
(Az bir bilgiyle bunu söyledim. Hatam varsa affola.)
Sağ olun dediğim gibi sadece story mod veya mk11 gibi oyunların online kısımlarını oynayacağım için MS çok fazla ihtiyacım olan bir özellik değil o yüzden benim için çok fark etmiyor.

1buraksapmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fps oyunlar dediğim PubG, Cs:Go gibi oyunlar onların dışında hiç bir sıķıntınız olmaz diye umuyorum.
Daha bilgili biri cevaplarsa iyi aynı olayı 2 sene önce bende yapmayı planlıyordum aldığım cevaplar böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Fps oyunlar dediğim PubG, Cs:Go gibi oyunlar onların dışında hiç bir sıķıntınız olmaz diye umuyorum.
Daha bilgili biri cevaplarsa iyi aynı olayı 2 sene önce bende yapmayı planlıyordum aldığım cevaplar böyleydi yanlış hatırlamıyorsam.
Biraz daha ekran kartına yönelik cevaplar arıyordum aslında televizyonu veya çözünürlüğü destekler mi? Şu an bir monitörüm var eski bir monitör fps oyunlar için kullandığım ekran geçişleri yaptığımda çözünürlük sıkıntısı çeker miyim monitörüm ve televizyonum arasında gibi

1buraksapmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O kadar bilgim yok maalesef.
Ama söylemeyi unutmuşum mausunuz kaç dpi 4k da rahat hareket edermi acaba.

1buraksapmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok öyle bir sıkıntı olmaz. Ben hala aynısını yapıyorum benim 4k televizyonum var playstationum olmadığı için pc den fifa oynuyorum onuda arasıra tv ye bağlıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor gamepad le

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yok öyle bir sıkıntı olmaz. Ben hala aynısını yapıyorum benim 4k televizyonum var playstationum olmadığı için pc den fifa oynuyorum onuda arasıra tv ye bağlıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor gamepad le
Tamamdır, teşekkür ederim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yakından oynamayın, TV ve monitörler benzer olsa da arkalarında kullanılan teknolojiler farklı. Yakından bakarsanız gözünüzü hasar verebilirsiniz.

Son mesajlar