25 gündür kabızım

Bu konuyu okuyanlar

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
konuyu şu an 26 kişi okuyor. ne çok kabız varmış ya la :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zeytinyağını duymuştum ama içiyorlar mı, sürüyorlar mı bilmiyorum artık. Hayatımda hiç başıma gelmedi şükür.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
83.jpg

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
burda yazılanları okuyan artık kabız olmaz ne çok öneri var öyle :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
geçmiş olsun. yapamasanda tuvelete gidip ıkın bağırsakları çalıştırmak için. faydası olacaktır .

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence tıkanıklık sadece bağırsaklarda değil, beyne giden damarlarına da bir baktır dostum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya aynen o sorun bendede hep var. Şu an bile kabızım bunu yapıyorum aradan 2 gün geçiyor tekrar kabız oluyorum hayatım karardı bildiğin kabızlık çok kötü bir şey Allah kimsenin başına vermesin ben kabız olduğumda yatıyorum yattığım yerden kalkmıyorum ama işte bu iyi diğil ailem bana bir sürü meyve tüketememi söylüyor yiyorum sıkıştırıyor fakat acıtıyor diye hiç gitmiyorum tuvalete. Bu arada sakın ha !! sinameke otu içmeyin aslında o ishal yapmıyor sadece bütün vucudumuza işliyor ve kanser olmamıza yol açıyor ve bizde işe yaradığını düşünüp ishal olduğumuzu sanıp içiyoruz bende içecektim fakat ailem bana bunu söylediğinden beri içmiyorum benim önerim şu ; Bizim evimizde önceden komşumuzun verdiği ACI ÇEHRE adında bi tohumcuklar var onlardan en az 5 tane alıp dövecekte ezip suyla ağzımızda çiğneyerek yutuyoruz ama çok acı bir tadı var fakat çok etkili 24 saat içerisinde sizin içinizi lavman gibi boşaltıyor komşumuz küçük bi kavanozda vermişti üzerinde ACI ÇEHRE yazıyor ismi sanırsam ACI ÇEHRE bildiğiniz bir yöntem varsa lütfen banada yardımcı olun ... :(

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kuru kayısı işe yarıyor, tavsiye ederim. alternatif olarak kayısılı form çaylarını da kullanabilirsiniz. (alışkanlık haline getirmemek kaydıyla)

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hahaha konunun üstünden 2 yıl geçmiş ama yeni gördüm. :D Gırgır şamata amacıyla açılmış bence.

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ani degisimlerde mutlaka doktora basvurulmali. Doktor ilac yazip gondermeye kalkarsa hic evet demeyin, doktor muneccim degil. Medikal cihazlar yoksa doktorun teshisi yuzde yuz saglikli olmaz. Bu konuda en iyi teshis kolonoskopi ile konulur. Bagirsak disindaki bolgede de sorunlar olabilir. Akut donemde bagirsagin bu sekilde sos vermesi iyidir. Kimi hastada bagirsak duzensizlikleri hafif atlatilir, akut donemden sonra polip ve polipin kanserlesme suresi 5-7 yil da gectimi sorun icinden cikilamaz bir hal alir. Beden bize verilen bir emanettir. Bu bedeni fiziki ve ruhi hastaliklardan korumak bizim elimizdedir. Her degisim bedeninizde bir eksiklige isarettir. Vucudu yoneten belki beyindir ama akli yoneten de vucudun calismasini saglayan kan, protein, vitamin vs vs vs . Her degisim bir sos'dir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Önemli diye gitmedim abi :(

Acillik miyim ya ben ? Kayısı yiyorum günde 10 tane banamısın demiyor

Kardeş fazla kayısı yeme ölüm tehlikesi var aman diyim Kayısı içinde doğal siyanür vardır fazlası zarardır. Dikkat et.