Dizi

Filtreler:
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Bir Başkadır

Kasım 2020'de Netflix platformunda yayınlanan bir Berkun Oya harikası.

Krek Film yapımcılığında hayata geçen dizi, başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Defne Kayalar, Tülin Özen, Alican Yücesoy, Nesrin Cavadzade, Derya Karadaş, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Öner Erkan ve Gökhan Yıkılkan gibi usta isimleri ağırlıyor. Netflix tarafından Bir Başkadır dizisinin konusu şöyle özetleniyor:

"Hayatları farklı, hayalleri farklı, korkuları farklı. Birbirlerine zıt görünseler de yolları kesiştiğinde sınırlar ortadan kalkacak ve hepsi birbirinin hayatına dokunacak."

Tek sezonluk bir dizi olan Bir Başkadır, toplamda 8 bölüme sahip. Dram temalı dizi, gerek müzikleri, gerekse hikayesi ile şimdiden kült mertebesine ulaşmış denebilir.
Görüntüleme
146
Oluşturan
Efrahim Aslan

Breaking Bad

60193d27c8c3731d74c8e0e2.jpg


Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından ABD yapımlı bir drama dizisidir. Dizinin konusu, 52 yaşında lisede kimya öğretmeni olarak çalışan Walter White, bir oto yıkama yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Bu andan itibaren Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu satışı yaptığı öğrendiği bir öğrencisi ile beraber metamfetamin üretim işine girer. Kimya konusunda dahili ile beraber öğrencisi Jesse Pinkman'da iş piyasasını bildiği için kısa bir süre içerisinde çok kalitede ve saflıkta metamfetamin piyasası içerisinde çok hızlı bir şekilde tanınır olurlar. "Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim." diye düşünen Walter White'ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

Breaking Bad, ABD'nin New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde çekildi. Dizinin adının anlamı; ABD'nin güney eyaletlerinde konuşma dilinde "kıyameti koparmak" anlamına gelen bir deyimdir ve Walter karakterinin dönüşümünü sembolize etmek üzere Vince Gilligan tarafından özellikle seçildi.

Dizi yapımcısı ile yapılan röportaj da şu ifadeleri kullanmıştır; " Dizi çekimleri sırasında geçen kimyasal deneyler için Oklahoma Üniversitesi'nden organik kimya profesörü Donna Nelson danışmanlık etmiştir." (Gilligan, V. (2012, 07 12). We talk to the cast of Breaking Bad about science, swearing, and Saul Goodman (C. Lamar, Röportaj Yapan).

Dizi jeneriğinde geçen C10 H15 N formülü, metamfetaminin formülü, 149.24 de molekül ağırlığıdır. Dizi toplamda 62 bölüm sürüyor. Periyodik Tablo’daki 62. element Samarium elementidir. Samarium ise kanser hastalarını tedavi etmekte kullanılmaktadır.

Dili: İngilizce (English)
Orijinal Dili: İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi: 20 Ocak 2008

Öne Çıkan Kişiler:
Yönetmen

Michelle MacLaren
Adam Bernstein
Vince Gilligan
Oyuncu
Bryan Cranston
Aaron Paul

Öne Çıkan Linkler: IMDb
Yaklaşık Bölüm Süresi: 49 dakika
Toplam Bölüm Sayısı: 62
Dizi Sezon Sayısı: 5
Ödüller: 16 Primetime Emmy kazandı. Toplam 155 kazanma ve 247 adaylık
Ülke: ABD (Amerika Birleşik Devletleri)
Türler: Suç , Gerilim, Dram
Prodüksiyon: AMC
IMDb Puanı: 9.5/10
Rotten Tomatoes: 96%
Metacritic Puanı: 87/100

Kaynak: https://evrimagaci.org/eser/breaking-bad-621
Görüntüleme
172
Oluşturan
Lord Erenify

It's Always Sunny in Philadelphia

2005'te FX kanalında yayın hayatına başlayan komedi dizisi. Kara mizah temalı sitcom, Rob McElhenney, Glenn Howerton ve Charlie Day imzası taşıyor.

15 sezondur ekranlarda olan It's Always Sunny in Philadelphia, kendilerinden başkasını hiç düşünmeyen, Paddy's adlı başarısız bir İrlanda barı işleten bir grup arkadaşın başından geçen eğlenceli hikayeleri konu alıyor.

Bir dönem Türkiye'de E2 kanalında yayınlanan dizinin başrollerinde Glenn Howerton (Dennis Reynolds), Kaitlin Olson (Deandra Reynolds), Rob McElhenney (Mac), Charlie Day (Charlie Kelly) ve Danny DeVito (Frank Reynolds) yer alıyor.
Görüntüleme
138
Oluşturan
Efrahim Aslan

KUŞ UÇUŞU

DİZİSİ KONUSU

Kuş Uçuşu dizisi 1 sezon 8 bölüm olmak üzere, Netflix platformunda yayınlanan bir Türk dizisidir.


Gerilim dozu yüksek bu diziyi bol entrikalı bir drama olarak tanımlayabiliriz.
Bir tarafta, iş hayatında birilerinin ayağını kaydırarak yükselmeye çalışan birileri diğer tarafta ise insanlarla ve olaylarla değil kendisi ve işiyle yarışan birileri var.

Günümüzde de ne kadar tanıdık olduğumuz durumlar öyle değil mi? Dizinin bu kadar popüler olması da bence durumların hayattan esinlenerek biraz abartı da katılarak yazılmış olması.

Aslan ve kuş sembolleri dizinin ana temasına yayılarak karakterler üzerine entegre edilmiştir.
Peki siz hangi taraftasınız? Aslan mısınız, kuş musunuz?
Aslan gibi yavaş yavaş emin adımlarla ve kendi alnınızın teriyle mi yükselmeyi seversiniz? Yoksa insanların kuyusunu kazarak hızlı bir şekilde kuş gibi uçarak mı yükselmeyi seversiniz?

Tarafını seçenin sonunu, dizi güzel bir şekilde ortaya koyuyor.


KUŞ UÇUŞU DİZİSİ KARAKTER İNCELEMESİ

Karakterler gerçek hayattan esinlenilmiş. Fakat dizide bu durum biraz abartılı bir şekilde yansıtılmıştır.

LALE KIRAN ( BİRCE AKALAY )Yıllardır habercilik yapan, idealist ve başarılı genç bir kadın olan Lale Kıran (Birce Akalay) sunduğu Öteki Taraf haber programıyla göz kamaştıran, çoğu kişinin hayran olduğu biridir. İki çocuklu ve evli Lale’nin iyi bir anne ve eş olmasına ve işinde mükemmeliyetçi tavırlarına, fiziksel olarak dikkat çekici görünümü de eklenince ortaya kusursuz bir profil çıkıyor. Olumsuz olaylara, başına gelmiş kötü olaylara ve tepkilere vermiş olduğu pozitif yaklaşım neredeyse kusursuz. Sinirlerini aldırmış gibi... Kimse kusursuz değildir. Burada gerçek yaşantıdan ayrılıyor Lale karakteri.


ASLI TUNA ( MİRAY DANER )Dizinin ikinci kadın başrolü diyebileceğimiz karakter Aslı (Miray Daner) sınırları zorlayan biri. Çocukluğundan beri Lale Kıran’a hayran olarak büyümüş, hatta yaşam standartlarını bile onun yolundan gitmek üzerine kurmuş diyebiliriz. Tıpkı Lale Kıran gibi Basın – Yayın okumuş.
Lale Kıran’ın çalıştığı yerde stajyer olarak işe girmeyi başarmasına tanık oluyoruz. İşi alış şeklinden Aslı’nın hiçbir şeyi doğru yollardan yapmayacağını görüyoruz. Aslı'nın hayatındaki tek amacı Lale Kıran'ın yerine geçmek olmuş, onu takıntı haline getirmiş. Şeytani duygulara yenik düşmüş biri.

Aslı Tuna gibi kötü düşünceli karakterler de çevremizde mevcut. Bu diziyi izlemek çevredeki dost görünümlü düşmanlardan bir kez daha emin olmamızı sağlıyor.


SELİM KIRAN ( BURAK YAMANTÜRK )Lale Kıran'ın eşi Selim Kıran'ın gerçek dışı bir rolünün olduğuna inanıyorum.
Toplumda kadın üzerine yüklenen sorumluluklar, dizide Selim Kıran'a verilmiş. Bence burada toplumdaki kadının rolüne, gönderme yapılmış olma ihtimalleri oldukça yüksek.
Eşi Lale'ye sabah kahvaltısı hazırlaması, onu işe uğurlaması, çocukların her şeyi ile birebir ilgilenmesi Lale ve Kenan'ın yakınlıklarına ses çıkartamaması vb.
Her şeye oldukça sakin tepkiler vermesi, çok iyi bir baba ve bir eş olması da şaşırtıyor.


KENAN SEZGİN ( İBRAHİM ÇELİKKOL )Kenan Sezgin, Lale Kıran'ın eski sevgilisidir. Aynı zamanda Lale'nin iş ortağıdır. Zeki ve çalışkan aynı zamanda oldukça karizmatik biridir. Kenan hala Lale'ye aşıktır ve onunla tekrar birlikte olmak ister. Bu durum eşi Selim Kıran'la rekabet haline gelir.


MÜGE TÜRKMEN ( İREM SAK )Müge Türkmen, Lale Kıran ile beraber çıktıkları bu yolda kendisini yabancılaşmış ve yalnız hisseden bir karakterdir.
Müge, hem Lale'nin en yakın arkadaşı hem de aslında içten içe ona karşı kıskançlık besleyen bir düşman. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkıyor bu durum.
Bu noktada Müge karakterinin bize söylemek istediği bir şey var. En yakınlarınıza dikkat edin, gelecekteki düşmanınızı besliyor olabilirsiniz.


GÜL ( DEFNE KAYALAR )Bir diğer karakter de Defne Kayalar’ın hayat verdiği Gül karakteri. CEO olarak çalıştığı kanaldaki varlığı her adımında belli oluyor.
Genel olarak karakterlerin hepsi güçlü gözükmeyi seven, çalışkan, zeki, akıllı, prestijli... Gül karakteri de bu karakterlerden birisidir.


KUŞ UÇUŞU DİZİ ELEŞTİRİSİ

Vikipedi'de, Kuş Uçuşu dizisi için yazılan bir açıklamayı çok doğru bulmadım. Cümleyi olduğu gibi yazıyorum. "Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolda yürüme biçimleri X kuşağına göre artık bambaşkadır." Kuşak çatışması olayına girmelerini çok doğru bulmadım. Dizinin kötü karakteri Aslı'ya Z Kuşağı algısı üzerinden gidilmesi, günümüz gençlerini kötü bir şekilde yansıtmış. Halbuki bu durumun kuşakla alakasının olmadığını, tamamen karakterle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Z Kuşağı gençlerinin akıllı, zeki bir o kadar da üretken olduklarını düşünüyorum. Özellikle her konuda bir fikirleri mutlaka var ve atılganlar. Tabi olumsuz özellikleri de yok değil. Aralarında saygısız olanları da var elbette.

Dizi'ye getireceğim bir diğer eleştiri ise, karakterlerin abartılı derecede gerçeklikten uzak olmaları.
İyiler kusursuz derecede iyi. Kötülerde kusursuz derece kötü. Ortası yok. Keskin bir çizgide tüm karakterler. O yüzden benim favori diyebileceğim bir karakter olmadı dizide.
Görüntüleme
389
Oluşturan
Buse Özübek

Mr. Robot

Hackerların beyin yakan dünyasını anlatan ve adeta toplumun namına enfes tiratlar atan Mr. Robot dizisi; konusu ve oyuncuları ile huzurlarınıza geliyor.

mr-robot-un-final-sezonundan-tanitim-videosu-yayinlandi-604567-5.jpg


ABD yapımı psikolojik gerilim türüne mensup bir yapım olan Mr. Robot dizisi, bir yandan toplumun gerçeklerini tokat gibi yüzümüze vururken, bir yandan da Fight Club ve Breaking Bad karışımından oluşan enfes bir dünyayı gözler önüne seriyor. 24 Haziran 2015’de yayınlanan ilk bölümü ile tv hayatına başlamıştı.

İlk bölümünden itibaren dünya çapında binlerce, belki de milyonlarca izleyiciyi kendisine hayran bırakan Mr. Robot, başarısını IMDb’den almış olduğu 8,5’lik puanla taçlandırmayı başardı. Şimdi biz de serinin detaylı incelemesini huzurlarınıza getiriyoruz.

İşte karşınızda Mr. Robot dizisinin konusu ve oyuncuları;

Mr. Robot Dizisi Konusu


Günümüzde daha da fazla yaygınlaşan siber saldırıları da gözler önüne seren seri; çocukluğunda aile içi şiddete maruz kalan, siber güvenlik uzmanı asosyal bir gencin bilgisayar korsanlarından oluşan hacktivistlere katılışını konu alıyor.

Sam Esmail’in ellerinde hayat bulan Mr. Robot, yeni nesil bir film olarak karşımıza gelecekti. Breaking Bad ve Fight Club gibi birbirinden başarılı yapımlardan esintiler taşıyan bu proje, ilk bölümünden itibaren izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başardı.

Gündüzleri, Allsafe Cybersecurity şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise bir hackera dönüşüyor. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan bu genç adam, gerek kullandığı uyuşturucu ve ilaçlardan gerekse çocukluğundan gelen travmalardan dolayı psikolojik sorunlar yaşıyor.

Çalıştığı şirkete ait sistemlerin bir grup bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğramasından sonra, Elliot’ın hayatı değişecektir. Yaşanan bu durumla birlikte ikileme düşen Elliot, akabinde büyük bir hactivist grup olan fsociety hackerlarından biri olacaktır.

Neredeyse her bölümde bazı markalara, filmlere ve kitaplara göndermelerde bulunan, replikleriyle ise izleyicileri kendisine hayran bırakan serimiz, “F..k Society” sözüyle de efsaneşemeyi başarmıştır.

Sürü psikolojisiyle yaşayan, neyi ne amaçla yaptığını sorgulamadan yaşayan ve hatta gerek bile duymayan, “koyun” olarak tabir edilen toplum içerisindeki gruba tepki olarak söylenen bu söz, izleyicilerin birçoğunun da mottosu haline gelmiştir.

İzleyicilerle buluştuğu ilk andan itibaren, televizyon dünyasında fırtınalar estiren serinin yaratıcısı Sam Esmail; Taxi Driver, American Psycho, Fight Club, Breaking Bad ve Blade Runner gibi unutulmaz filmlerden esinlendiğini açıklamıştır. Ayrıca ilk sezonun 9. bölümünde çalan Where is My Mind parçasıyla da Fight Club’a selam çakmıştır.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Oyuncular, karakterlerini canlandırmıyor, onları adeta yaşıyorlar. Özellikle de başrolde yer alan Rami Malek, olağanüstü oyunculuğuyla izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Böylece konunun ve işleyişin yanı sıra karakterleri ve oyuncularıyla fark yaratıyor. İşte karakterler ve oyuncular;

Elliot Alderson – Rami Malek

Anksiyete ve kronik depresyon hastası olan Elliot, bilişim alanındaki becerilerini hem işinde hem de hackerlıkta konuşturuyor. Allsafe Güvenlik şirketinde çalışan Elliot ile irtibata geçen yer altı hacker grubu fsociety, onu bünyesine katmak istiyor ve sonunda da katıyor.

Anlaşılması zor bir konuyu işleyen Mr. Robot dizisinin başkarakteri olan Elliot; Müzede Bir Gece, Battleship ve Need For Speed gibi yapımların yanı sıra Alacakaranlık: Şafak Vakti Bölüm 2’de de rol alan Rami Malek’in olağanüstü oyunculuğuyla şekilleniyor.

Mr. Robot – Christian Slater

Elliot’ı fsociety adlı hacker grubuna dahil eden Mr. Robot, başkaldırışı başlatan anarşistlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanı mahvederek yönettiğini düşündüğü çok uluslu şirketlere siber saldırılar düzenleyerek onları iflasa sürüklemeye ve gerçeği açığa çıkarmaya çalışan Mr. Robot, bu şekilde adaleti sağlayabileceğine inanıyor. Bu başarılı dizide Mr. Robot karakteri; Slipstream, Dolan’s Cadillac, Igor gibi başarılı yapımların yanı sıra İlk Canilik’te de harikalar yaratan Christian Slater ile hayat buluyor.

Angela Moss – Portia Doubleday

Hem Elliot’ın çocukluk arkadaşı hem de sevdiği kadın olarak karşımıza çıkan Angela Moss, ayrıca onunla aynı şirkette çalışıyor. Elliot’ın psikolojik sorunlarından ve asosyalliğinden haberdar olan Angela, onu sürekli bir yerlere götürmek ve ona yardımcı olmak istiyor. Ateşli Gençlik başta olmak üzere, Carrie: Günah Tohumu, The Wheeler Boys ve Big Momma’s House 3 gibi yapımlarda da boy gösteren Portia Doubleday, Mr. Robot dizisinde ise Angela karakterine hayat veriyor.

Darlene Alderson – Carly Chaikin

Eliot’ın kız kardeşi olarak görünen daha sonra ise fsociety grubunun sıra dışı bir üyesi olan Darlene Alderson da Mr. Robot dizisinin ana karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son Şarkı, Ölümden Kaçış Yok, In a World ve Suburgatory gibi yapımlarda da yer alan genç oyuncu Carly Chaikin, dizideki Darlene karakterine hayat veriyor.

Tyrell Wellick – Martin Wallström

Evil Corp olarak da bilinen E Corp şirketinin yöneticisi olan Tyrell Wellick, hırslı yapısıyla dikkat çekiyor. Şirketin başkan yardımcısı olan Tyrell, ilerleyen zamanlarda izleyicileri şaşırtarak akıllarda soru işareti oluşmasını sağlıyor. Mr. Robot dizisinin Tyrell Wellick’i İsveçli oyuncu Martin Wallström tarafından canlandırıyor. Sevilen, Aşkın Formülü Yok, Ego, Easy Money III ve Nirbashito gibi yapımlarda da yer alan Wallström, Wellick performansıyla da takdir topluyor.

Dominique “Dom” DiPierro – Grace Gummer

E Corp şirketinde yaşanan hackleme olayını araştırmakla görevli bir FBI saha ajanı olan Dominique “Dom” DiPierro, Mr. Robot dizisine 2. sezon ile birlikte dahil oluyor. Dizinin yeni karakteri Dominique DiPierro’ya; American Horror Story, The Newsroom, The Homesman, Ruhların Evi ve Extant gibi yapımlarda da yer alan Grace Gummer hayat veriyor.

Whiterose (Zhang) – B. D. Wong

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Devlet Güvenlik Bakanı olan Zhang ya da diğer adıyla Whiterose, Dark Army adındaki hacker grubuyla da birlikte çalışan transeksüel bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Jurassic Park ile tanınan; Oz, Gelinin Babası, Tibet’te Yedi Yıl, Focus, Kritik Karar, Savaşçı ve Gitme gibi başarılı yapımlarda da yer alan usta oyuncu B. D. Wong, Mr. Robot’taki Zhang karakteriyle de övgülerin odak noktası haline geliyor.

Kaynak: https://Bu içerik forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı filtrelenmiştir./mr-robot-dizisi/
Görüntüleme
274
Oluşturan
Lord Erenify

Squid Game

Squid Game (Korece: 오징어 게임, Ojing-eo Geim), Netflix tarafından 17 Eylül 2021 tarihinde Dünya çapında yayınlanan Güney Koreli bir drama dizisidir. Hwang Dong-hyuk tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerinde Lee Jung-jae, Park Hae-soo, O Yeong-su, Wi Ha-joon, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi ve Kim Joo- ryoung oynamıştır.

Konusu
Boşanmış ve borçlu bir şoför olan Seong Gi-hun, büyük bir nakit ödül şansı için bir dizi çocuk oyunu oynamaya davet edilir. Teklifi kabul ederek bilinmeyen bir yere götürülür ve kendisini benzer büyük borçlara sahip 455 diğer oyuncu arasında bulur. Yeşil renkli eşofman giydirilen oyuncular, Front Man tarafından denetlenen oyunlarla birlikte kırmızı tulumlu maskeli korumalar tarafından her zaman gözetim altında tutulur. Oyuncular kısa süre sonra bu oyunlarda kaybetmenin ölümleriyle sonuçlandığını keşfederler ve her ölüm potansiyel ₩45,6 milyar büyük ödüle 100 milyon₩ ekler. Gi-hun, çocukluk arkadaşı Cho Sang-woo da dahil olmak üzere diğer oyuncularla, oyunların fiziksel ve psikolojik dönüşlerinden kurtulmaya çalışmak için müttefik olur.

Oyuncular ve karakterler

Ana karakterler

 • Lee Jung-jae - Seong Gi-hun (No. 456)
Bir şoför ve kumar bağımlısı, annesiyle birlikte yaşıyor ve kızını maddi olarak desteklemek için mücadele ediyor. Birçok borcunu kapatmak için oyuna katılır.
 • Park Hae-soo - Cho Sang-woo (No. 218)
Bir menkul kıymetler şirketindeki yatırım ekibinin başkanı, Gi-hun'un küçük bir öğrencisiydi ve Seul Ulusal Üniversitesi'ne giren yetenekli bir öğrenciydi, ancak şimdi müşterilerinden para çaldığı için polis tarafından aranıyor.
 • Yeong-su Oh - Oh Il-nam (No. 001)
Dışarıda ölmeyi beklemek yerine Oyunu oynamayı tercih eden beyin tümörlü yaşlı bir adam.
 • Anupam Tripathi - Abdul Ali (No. 199)
İşvereni ona aylarca ödeme yapmayı reddettikten sonra genç ailesine bakmak için Oyuna giren Pakistanlı bir yabancı işçi.
 • HoYeon Jung - Kang Sae-byeok (No. 067)
Hayatta kalan aile üyelerini bu ülkeden bulabilecek ve geri alabilecek bir komisyoncu için ödeme yapmak üzere Oyuna giren Kuzey Koreli bir sığınmacı.
 • Wi Ha-joon - Hwang Jun-ho
Kayıp kardeşini bulmak için Oyuna gizlice giren bir polis memuru.
 • Heo Sung-tae - Jang Deok-su (No. 101)
Büyük kumar borçlarını kapatmak için Oyuna giren bir gangster.
 • Kim Joo-ryoung - Han Mi-nyeo (No. 212)
Zavallı bekar bir anne olduğunu iddia eden gizemli ve manipülatif bir kadın.

Yardımcı karakterler

Yarışmacılar

 • Yoo Sung-joo - Byeong-gi (No. 111)
Yaklaşan oyunlar hakkında bilgi karşılığında ölü katılımcıların organlarını kaçakçılığı yapan bir grup yozlaşmış gardiyanla gizlice çalışan bir doktor.
 • Lee Yoo-mi - Ji-yeong (No. 240)
Tacizci babasını öldürdükten sonra hapisten yeni çıkmış genç bir kadın.
 • Kim Si-hyun (No. 244)
Dindar bir papaz.
 • Lee Sang-hee (No. 017)
30 yılı aşkın deneyime sahip bir cam üreticisi.
 • Kim Yun-tae (No. 069)
070 numaralı eşiyle Oyuna katılan bir oyuncu.
 • Lee Ji-ha (No. 070)
069 numaralı eşiyle Oyuna katılan bir oyuncu.
 • Kwak Ja-hyoung (No. 278)
Deok-su'nun grubuna katılan ve onun uşaklığını yapan bir oyuncu.
 • Chris Chan (No. 276)
Halat çekme oyununda Seong Gi-hun'un grubuna katılan bir oyuncu.

Personeller

 • Gong Yoo, oyun için katılımcı toplayan bir satıcı rolünde (Bölüm 1 ve 9)
 • Lee Byung-hun, Ön Adam / Hwang In-ho rolünde. (Bölüm 8 ve 9)

Siviller

 • Kim Young-ok, Gi-hun'un annesi rolünde.
 • Cho Ah-in, Gi-hun'un kızı Seong Ga-yeong rolünde.
 • Kang Mal-geum, Gi-hun'un eski eşi ve Ga-yeong'un annesi rolünde.
 • Park Hye-jin, Sang-woo'nun annesi rolünde.
 • Park Si-wan, Kang Cheol, Sae-byeok'un erkek kardeşi rolünde.
Görüntüleme
145
Oluşturan
Jarvisit

Yakamoz S-245

Gişe Memuru, Sarmaşık ve Kelebekler filmleri ile tanıdığımız Tolga Karaçelik tarafından yönetilen Netflix Türkiye dizisi.

2022'nin ilk çeyreğinde yayınlanacağı tahmin edilen post apokaliptik dram dizisi; Jason George, Atasoy Koç, Cansu Çoban, Sami Berat Marçalı ve Murat Uyurkulak tarafından yazıldı. Yapımcı koltuğundaysa OGM Pictures oturuyor.

Eski ismi "Bir Denizaltı Hikayesi" olan Yakamoz S-245, dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman'ın, bir doğa felaketi sonrası araştırma yapmak üzere ekibiyle askeri denizaltısında yolculuğa çıkmasını konu alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer almakta:
Görüntüleme
256
Oluşturan
Efrahim Aslan
Üst