Mouse Takıldı

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Arkadaşlar selam öncelikle,

Bu yazıyı çok zor şartlar altında yazdım. Durduk yere benim mouse bozuldu. Mouse hareket ettiği anda sol üst tarafa sıçrıyor imleç ve orada kalıyor. Klavyenin sanal faresiye buraya kadar geldim. Mouse'a sol veya sağ tık attığım zaman işlevi yerine getiriyor lakin hareket ettiği ek ekranın sol üstüne yapıyor kımıldamıyor. Nedendir bu? Pc restart ettim ama yine durum aynı. A4 Tech G9-730FX 1 aylık farehemde

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Arkadaşlar selam öncelikle,

Bu yazıyı çok zor şartlar altında yazdım. Durduk yere benim mouse bozuldu. Mouse hareket ettiği anda sol üst tarafa sıçrıyor imleç ve orada kalıyor. Klavyenin sanal faresiye buraya kadar geldim. Mouse'a sol veya sağ tık attığım zaman işlevi yerine getiriyor lakin hareket ettiği ek ekranın sol üstüne yapıyor kımıldamıyor. Nedendir bu? Pc restart ettim ama yine durum aynı. A4 Tech G9-730FX 1 aylık farehemde
Düzgün bir zemin üzerinde kullanıyorsunuz öyle değil mi? bence aldığın yere geri götürün veya başka bir cihazda deneyin yine aynı problem varsa kesinlikle mouse sıkıntılı

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Başka mouse deneme imkanım şuanlık yok gibi pad üzerinde kullanıyorum yani her zamanki yerinde. Bir anda böyle olması ilginç

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Başka mouse deneme imkanım şuanlık yok gibi pad üzerinde kullanıyorum yani her zamanki yerinde. Bir anda böyle olması ilginç
Yere falan düşürmüş olabilir misin?
Bence deneyin ona göre net bir fikir söyleyelim.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Farklı bir fare denemye karar verdiğim anda kendisi düzeliverdi. Göz dağı vermek gerekmiş. (Usb'yi tak çıkar yaptım çalıştı. Temassızlıkı oluşmuş sanırım.)

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Mouse'nin alt tarafındaki sensörü yerinden çıkmış sağa sola kaymış olabilir yada sensörün camı tozlanmış olabilir.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Geçmiş olsun. Maalesef mouse gitmiş. Benzer durum benimde başıma geldi. Çözüm bulamadım, açtım içini vs. ama napacağımı çözemedim. Kısacası garantiye yolla. En mantıklı çözüm bu olacaktır.

Reaksiyon puanı
16,118
masaya koyuyorsun sağ elini 10cm yukarı kaldırıp avuç içi ile tatlı sert tek bir darbe atıyorsun...
eline buz koyman gerekirse oha kardeşim tatlı sert dedim öküzlüğün alemi yok...