Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

BatuHK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, uzun bir süredir forumdan uzaktım. Çok temel bir soru sormak istiyorum. Telefonu rootlu kullanmak ve rootsuz kullanmak güvenlik açığı oluşturur mu? Ben internet bankacılığı uygulamalarını fazlasıyla kullanıyorum. Note 4'üme hiç root yapmadım aylık güncellemeleri alıyorum güncelleme geliyor oluşu hoşuma gidiyordu. Ama sanırım Nougat gelmeyecek ve Note 4 Marshmallow'da kalacak. Cihazı yeni sisteme yükseltip foto atan arkadaşları gördüm ve görsel açıdan çok hoşuma gitri ama aklımdaki soru kullanılabilirlik düzeyi... Ne derece stabil çalışıyor? Günün birinde tak diye bozulmayacağının garantisi var mı? Çünkü Note 4'üm mevcut sisteminde sorunsuz çalışıyor, gelen gideni aratmasın istiyorum. Vakti olanlar ayrıntılı yazabilirse sevinirim, teşekkür ederim. [emoji4]

Reaksiyon puanı
5,171
Rootlu n4den rootsuz n4cülere selamlar...

Odexed stock güncel fw den , deodexed,full bugs rootçulara selam [emoji4] ( Kamera uygulaman force close hatası veriyor mu ...)

Bence odexed deodexeda çok takılmamak lazım çünkü smali editi için deodexed şart...

Şuan kullanfığım romda 2 tane bug var 1.si parmak izi için 3.parti uygulama gerek

2.si aod ile cihaz dozeye girmiyor ki bence bunlar önemli buglar değil...

(Kamera uygulaması şu an a5den port ve fc vermesi için baya zorlamak gerekiyor ancak rom yüklerken isteğe bağlı stock camerada yükleyebiliyorsunız.)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Geçen Ayın güncellemesi gelmedi bu ayında 20 si oldu halen bir şey yok hadi geçmiş olsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba, uzun bir süredir forumdan uzaktım. Çok temel bir soru sormak istiyorum. Telefonu rootlu kullanmak ve rootsuz kullanmak güvenlik açığı oluşturur mu? Ben internet bankacılığı uygulamalarını fazlasıyla kullanıyorum. Note 4'üme hiç root yapmadım aylık güncellemeleri alıyorum güncelleme geliyor oluşu hoşuma gidiyordu. Ama sanırım Nougat gelmeyecek ve Note 4 Marshmallow'da kalacak. Cihazı yeni sisteme yükseltip foto atan arkadaşları gördüm ve görsel açıdan çok hoşuma gitri ama aklımdaki soru kullanılabilirlik düzeyi... Ne derece stabil çalışıyor? Günün birinde tak diye bozulmayacağının garantisi var mı? Çünkü Note 4'üm mevcut sisteminde sorunsuz çalışıyor, gelen gideni aratmasın istiyorum. Vakti olanlar ayrıntılı yazabilirse sevinirim, teşekkür ederim. [emoji4]
Hocam bence launcher falan yükle öyle idare et durumundan memnunsan uğraşma derim. Nougat kesin olarak gelmeyecek haberin olsun. Maddi durumun varsa yaza kadar Note 4 ile devam edip fiyatı düşecek olan Note 8'i alıp uzun süre de onu kullanabilirsin.

Geçen Ayın güncellemesi gelmedi bu ayında 20 si oldu halen bir şey yok hadi geçmiş olsun
Note 5'e Note 8'e S7'ye S8'e veya herhangi bir Samsung cihazına güncelleme gelmedi.

BatuHK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam bence launcher falan yükle öyle idare et durumundan memnunsan uğraşma derim. Nougat kesin olarak gelmeyecek haberin olsun. Maddi durumun varsa yaza kadar Note 4 ile devam edip fiyatı düşecek olan Note 8'i alıp uzun süre de onu kullanabilirsin.

Note 5'e Note 8'e S7'ye S8'e veya herhangi bir Samsung cihazına güncelleme gelmedi.
Yani sadece Launcherini beğendim ama onu nasıl yüklerim bilmiyorum ve sorunsız çalışır mı?

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459

Bende stock kullanıyorum ve bankacılık uygulamalar vs kullanıyorsan root vb. işlemler tavsi etmiyorum. ( Muhtemelen V30,Mate 10 Pro, çıkarsa yeni Oneplus alacağım )

Reaksiyon puanı
5,171

Telefonu rootlu kullanan insanların %90ı bankacılık uygulaması kullanıyor ama ben kullanmıyorum çünkü evet ne kadar %1 ihtimalde olsa güvenlik açığı yaratır.(ancak cihazı rootlu kullannak zorunda değilsiniz rom kurulumu sırasında unroot seçeneğini seçerseniz cihaz rootlanmayacaktır ve bu durumda sizin güvenlik açığınızı en aza indirecektir) ancak yinede size garanti veremem kusura bakmayın...

Stabiliteye gelince gerçekten a3 portlar son derece stabil çalışıyor(stock gibi)

Desiğim gibi cihazınızın bozulmayacağının garantisini veremem ama ben şimdiye kadar en fazla birck olanı gördüm ki brick vukuatlarının bir çoğunda cihazı kurtarabiliyorız...

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509

Başlamış bir güncelleme var nedense süreç biraz yavaş işliyor. Ama gelecek.
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonumu dün servisten aldım, bataryası değişti. Telefon %100 şarj olduğu zaman hala şarj oluyor gibi gösteriyor ve led lambası yeşil yerine kırmızı yanmaya devam ediyor. 15 dakika falan bekledim, ondan sonra şarj tamamlandı demeye başladı. Bu sorunu yaşayan var mı?

Bu bir sorun değil. Olması gerektiği gibi davranmış cihazınız. %100 olduktan sonra dolmaya devam eder ve kırmızı ışık sönüp yeşil olur. Uyarı olarak "Şarj Tamamlandı" der.
Ne olmuş bu kulübe böyle.. Sönük kalmış bir çayımızın eksik olduğu sohbetler yok. :) @baycebir @levsa

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Başlamış bir güncelleme var nedense süreç biraz yavaş işliyor. Ama gelecek.

Bu bir sorun değil. Olması gerektiği gibi davranmış cihazınız. %100 olduktan sonra dolmaya devam eder ve kırmızı ışık sönüp yeşil olur. Uyarı olarak "Şarj Tamamlandı" der.
Ne olmuş bu kulübe böyle.. Sönük kalmış bir çayımızın eksik olduğu sohbetler yok. :) @baycebir @levsa
biz note4 den memnunuz,yola devam

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
güncellemeler bitsede su anki furumundan nispeyen memnunum,güç tasarrufunda status bar ın gri olmasına uyuz oluyorum ama nryse [emoji847]

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Bende sahsen memnunum hala hicbir sikintim yok.tabi bende arada bazi degisiklikler istiyorum ama acikcasi guvenlik amaci ile rot atmaya cesaret edemiyorum.soyle guzel bir launcher bulsam onla takiacagim bi4azda ama daha bulamadim..(.nova haric yalniz)

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Bende sahsen memnunum hala hicbir sikintim yok.tabi bende arada bazi degisiklikler istiyorum ama acikcasi guvenlik amaci ile rot atmaya cesaret edemiyorum.soyle guzel bir launcher bulsam onla takiacagim bi4azda ama daha bulamadim..(.nova haric yalniz)
ben novadan mrmnunum abi.prosunu parayla aldım.görsellik olarak da s7 yazı tipleri indirdim canım sıkılınca degiştiriyorum.bir de samsung klavyenin üst versiyonunu kurdum,güzel oldu.tavsiye ederim

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
ben novadan mrmnunum abi.prosunu parayla aldım.görsellik olarak da s7 yazı tipleri indirdim canım sıkılınca degiştiriyorum.bir de samsung klavyenin üst versiyonunu kurdum,güzel oldu.tavsiye ederim
Niva nedense bende baslatici olmuyor..secsemde bazen bir bakiyorum ekran normale donmus..o yuzden cok indirdim kaldirdim sinirlenip[emoji16] yoksa nova yi indirip pixel ikon paketleri hosuma gidiyordu kismet olmadi

Reaksiyon puanı
5,171
N8 tw kullanıyorum kafam rahat
Screenshot_20171021-121757.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler Stock kullanıcılarına soruyorum.
Cihaz kasıyor mu? Memnun musunuz?

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Beyler Stock kullanıcılarına soruyorum.
Cihaz kasıyor mu? Memnun musunuz?
bende cok memnunum,bir cok kereler rootladım ve custom rom yükledim,hiçbiri stabil değil,stock en iyisi,s3 varken custom romlar cok stabil oluyordu ama note4 de olmuyor maalesef

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Niye Note 8 değilde bunlar meraktan soruyorum :D

Kavisli kenarlı uzaktan kumanda sarmadı beni .
Rootlu n4den rootsuz n4cülere selamlar...

Odexed stock güncel fw den , deodexed,full bugs rootçulara selam [emoji4] ( Kamera uygulaman force close hatası veriyor mu ...)

Bence odexed deodexeda çok takılmamak lazım çünkü smali editi için deodexed şart...

Şuan kullanfığım romda 2 tane bug var 1.si parmak izi için 3.parti uygulama gerek

2.si aod ile cihaz dozeye girmiyor ki bence bunlar önemli buglar değil...

(Kamera uygulaması şu an a5den port ve fc vermesi için baya zorlamak gerekiyor ancak rom yüklerken isteğe bağlı stock camerada yükleyebiliyorsunız.)

Sorunsuz bir deodexed rom görmedim. İlla bir pürüz olacak.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Mesela ne gibi hata gördünüz n4 deodexed romlarında

Çokça hatalar gördüm
Mesela ne gibi hata gördünüz n4 deodexed romlarında

Yazmaya başlarsam uzar gider sen söyle bana sorunsuz bir rom var mı bildiğin onu yükleyeyim hemen , aksi takdirde hepsi yamalı bohça kanımca. ( hepsi deodexed , odexed romlar 5.1 den beridir yok çünkü tool yok)

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
İyi akşamlar arkadaşlar. Kusura bakmayın bugün çok müsaid olamadım.
Ama gerçekten özlemişiz dostları.
Bende Note 4 ile devam ediyorum(şimdilik).
Allah a şükür herhangi bir kasma yok.
Bende farklılık olsun diye nova launcher ı kullanıyorum bu aralar.
Çok önceden Pro sunu satın almıştım.
Muhabbetimiz bol olsun.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
İyi akşamlar arkadaşlar. Kusura bakmayın bugün çok müsaid olamadım.
Ama gerçekten özlemişiz dostları.
Bende Note 4 ile devam ediyorum(şimdilik).
Allah a şükür herhangi bir kasma yok.
Bende farklılık olsun diye nova launcher ı kullanıyorum bu aralar.
Çok önceden Pro sunu satın almıştım.
Muhabbetimiz bol olsun.
Ben novadan mesela ayarsan cikinca novadanda cikiyorum yinedenedim bi gaziniza geldim;))) nerden varsayilan yapacagim bunu ben..
Birde o apk bende indi ama smart switch indi klavye gelmedi @bozkan33

Reaksiyon puanı
5,171
Çokça hatalar gördüm

Yazmaya başlarsam uzar gider sen söyle bana sorunsuz bir rom var mı bildiğin onu yükleyeyim hemen , aksi takdirde hepsi yamalı bohça kanımca. ( hepsi deodexed , odexed romlar 5.1 den beridir yok çünkü tool yok)

En azından bir kaç tane deodexed dan kaynaklı hata söylerseniz benide aydınşatmış olursunuz çünkü böyle bir durumu ilk defa sizden duydum.

Mesela air rom en hatasız romlardan birisi tek sorun parmak izi için 3.parti uygulama gerekmesi onun dışında hatası yok.

Birde odexed için toola gerek yok ki stock firmwarenin içinden çıkan sistem(.img) dosyası zaten odexed halde ancak odexed haldeki bir romda port yapamayız ki çünkü smaliler okunabilir durumda değil aynı şekilde editte yapılamayınca pekde işimize yaramıyor.