Laptop aşırı sesli çalışıyor+%100 disk kullanıyor

Bu konuyu okuyanlar

melowayne15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar iyi günler.
Laptopum aşırı sesli çalışıyor. Kısık kısık ama sık aralıklarla yapıyor. Mesela 10 saniye gayet normal sessiz çalışırken 10 15 saniye elektrik süpürgesi çalışıyormuş gibi ses yapıyor.

Ben işlemci ısınıyor diye düşünüyordum bilgisayarcıya götürdüm, laptop biraz farklı, termal macun sürülecek bir yeri yok. Fanı değişmişti. Buna rağmen yapıyor bunu sürekli.

Dün en son Advanced System Care kurdum. Diğer programlarını hepsini kurdum. Akıllı ram özelliğini açtığımda disk %100 kullanılıyor gösteriyor. Ben bu konuyu açarken Ram %33-40 CPU % 32-42 aralığında.

Disk 100% sorunu yazıp google'a çıkan çözümleri uyguladım yine düzelmedi. PC'yi sıfırladım.

Siz ne önerirsiniz? Bu ses gerçekten çok sinir bozucu ve pc kasılıyor. Fifa 2015 i yüksek ayarlarda rahat oynayabiliyordum mesela. Dün Game of Thrones'un oyununu minimum ayarlarda oynarken bile kasım kasım kasıldı pc. 1080p video açtığımda kasılıyor bazen cihaz.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Services.msc'den yani Hizmetler'den şu iki hizmeti kapatmanız sorunu azaltabilir.
Bu arada donanımsal bir sorun da olabilir.

Kapatılacak hizmetler:
Windows Update
Windows Search

melowayne15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Services.msc'den yani Hizmetler'den şu iki hizmeti kapatmanız sorunu azaltabilir.
Bu arada donanımsal bir sorun da olabilir.

Kapatılacak hizmetler:
Windows Update
Windows Search
Yok hocam düzelmiyor. Dediklerinizi de yapmıştım. :(

melowayne15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun sanırım çözüldü. Hala saç kurutma makinesi gibi ses çıkartıyor arada fakat %100 sorunu bitti sanırım.

Windows 10 %100 Disk Kullanımı Çözümü

Bu talimatı yaptım düzeldi. 2 3 video vardı onları da yaptım fakat ilk onları yapmıştım bir şey değişmemişti en son bunu yaptım bilgisayarı yeniden başlattım şuan sorun çözüldü.

Son mesajlar