Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Bu konuyu okuyanlar

Ankaraguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sus olarak duruyor hacı gelen giden çocuklar için[emoji2]. Ben oyun oynamıyorum.

dr4nn0r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
çift ekran :tearsofjoy:

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    2.7 MB · Görüntüleme: 301

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Bu da benden olsun o zaman. :D Duvar kağıdını değiştirme gereği bile duymadım :D

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17
dağınık olduğu doğrudur.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    216.6 KB · Görüntüleme: 574

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Hocam Windows'u İngilizce kullanmanızın bir nedeni var mı?

Hata mesajları vs vs.
Mesela birşey çalışmıyorsa ya da problem varsa Türkçesini aratıp sonuç bulamazsın.
Örnek "Bilinen dosya türleri için uzantıları kaldır işaretlenmezse 7-zip programı kapanmıyor".
Google'a bunu yazınca sonuç bulamazsın.
Lakin "7-zip will not close if hide extensions for known file types not checked" şeklinde aratırsan birşey bulma şansın çok yüksek. (Böyle birşey yok, misal olarak verdim)

Reaksiyon puanı
2,146
Hata mesajları vs vs.
Mesela birşey çalışmıyorsa ya da problem varsa Türkçesini aratıp sonuç bulamazsın.
Örnek "Bilinen dosya türleri için uzantıları kaldır işaretlenmezse 7-zip programı kapanmıyor".
Google'a bunu yazınca sonuç bulamazsın.
Lakin "7-zip will not close if hide extensions for known file types not checked" şeklinde aratırsan birşey bulma şansın çok yüksek. (Böyle birşey yok, misal olarak verdim)
Öyle birşey olunca kendim ingilizceye çevirip aratıyorum tam kelime karşılıklarını bulamasam bile google düzeltiyor. :D

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Öyle birşey olunca kendim ingilizceye çevirip aratıyorum tam kelime karşılıklarını bulamasam bile google düzeltiyor. :D
Her zaman bu mümkün olmuyor.
Bazı çeviriler misal Arapça'ya yakın oluyor, artık her şeyde moda bu yönde olduğu için.
ZY0bRG.jpg

Bazıları da çok alakasız oluyor, misal bir Linux dağıtımında "console" = "uçbirim öykünücüsü" olarak çevirmişler.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@izzetpasa linux ekran görüntülerini aşağıdaki linkte paylaşırsan daha iyi olur, geçmişte bununla ilgili baya huzursuzluk yaratanlar vardı. Gerekli bir tartışma mıydı ? Tamamen gereksizdi bununla ilgili örneklerde verdim dur demedikleri postlara vs. aşağıdaki linke at linux ekran görüntülerini :D

Linux Ekran Görüntülerinizi Paylaşın..

ekran.png

Oyun sistemimden bir görüntü :)