Fare gibi fare Microsoft Arc Touch

Bu konuyu okuyanlar

ibo1549

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Microsoft Arc Touch Mouse

Selam arkadaşlar bugün ilk gördüğüm, duyduğum andan itibaren çok fazla ilgimi çeken ve çok fazla beğendiğim bir Mouse hakkında sizleri de bilgilendirmek istedim. Çok çok ilgimi çekti çünkü çocukluğumda ilk dizüstü kullanımımda laptop u bir yere götürmek için çantama koyduğumda laptop ve kablosu çantaya çok güzel bir şekilde giriyorken ayrı olarak aldığımız Mouse u çantaya koyduğumuzda dışarısından hem görüntü kirliliği hem de sanki bir yere yaslayınca hafiften çarpınca Mouse çıkıntı gibi durduğu için darbe alacakmış korkusu yaratıyordu ve bu duruma çözüm olarak düz istediğimizde bükebileceğimiz bir Mouse hayal etmiştim. Tabi hayallerin çoğunu gerçeğe dönüştüren sorunlara çözüm bulan Microsoft gene harika bir iş çıkarmış.

Evet, ilk olarak Mouse un yukarıda bahsettiğim özelliğinden bahsetmek istiyorum
brkpgY.jpg

brkpgY.jpg

Üretici şirket Microsoft çoğu çalışan dizüstü bilgisayarıyla o şehirden bu şehre, o ofisten bu ofise koşuşturan çalışanları, çantaya mouse u koyduklarında kırılacak korkusu yaşayanları düşünerek kullanacağımız anda büküp mouse haline getirebildiğimiz kullanmadığınızda ise düzeltip rahat bir şekilde istediğiniz yere koyabileceğiniz bir mouse piyasa sürdüler. Bu sayede işiniz bittiğinde çantanıza küçük düz bir el kitabı koyar gibi mouseunuzu koyabileceksiniz ya da montunuzun ceplerine de koyabilirsiniz.

Bir başka olarak Mouse u hem sağ elle hem sol elle rahatça kullanabilirsiniz. Faremizde ( ilk defa fare dedik :D ) orta tekerleği kaldırmışlar. Parmağınızla yukarı aşağı hareketleri uygulayarak iniş çıkış yapabilirsiniz. Böyle yapmaları normal bir fare ile sayfayı indirdiğimizde “Ay fazla kaçtı!” diyerek fare tekerleği ile doğru yeri tutturmak için ince ayar yapmamıza olan ihtiyacı ortadan kaldırmış çünkü kontrol parmaklarınızda olacak. Bundan sonra kaçırırsanız suçu kendinize atarsınız . :D

Şarj süresini 6 ay olarak söylemişler gayet uzun bir süre fakat bu size bağlı belki daha uzun sürebilir belki daha kısa… Tabi böyle bir cihaza da her yerde kullanabilmek lazım Microsoft bu işide halletmiş halıda tahtada ayna ve şeffaf cam dışında her zeminde rahatça kullanabilirsiniz. Hep iyi bahsettik şimdi diyeceksiniz hiç mi farenin dez avantajı yok var tabi oyuncu birisi için pek kullanışlı değil Son olarak ta 5 metreye kadar 2.4 GHz güvenli bir bağlantı ve Türkiye de 320 TL civarında bir fiyat (düşebilir)($=3,63 TL :D ) olduğunu belirteyim . Evet imlacılar kaç yazım hatası yaptım deyin şimdi

Ek olarak da bu cihazın 2011 IDEA Altın ödülünü kazandığını belirtelim

Bakmak isterseniz diye linkini de koyuyorum hadi gene iyisiniz :D
Microsoft Arc Touch Wireless Mouse | Microsoft Donanım

Son düzenleme: