Gear S3 Alma Serüvenim - İlk İzlenimim

Bu konuyu okuyanlar

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Aralık'ın başında Gear S2 Classic modelini almayı düşünüyordum. Fiyatını en uygun 769TL'ye buldum. Daha sonra ininal kartıma para yüklemeye çalıştım. Ayın 1'i olduğu için sıfırlanmış,750TL'ye kadar yükleyebilmem gerekiyordu. Kartın içinde yaklaşık 110-120TL vardı. 600TL sorunsuz yükledim. 150 daha yükleyeyim diyince işler biraz sarpa sardı. Neden yükleyemiyorum diye düşünürken İninal 7/24 destek'i aradım. Saçmalık şu ki kartın içinde 750TL'den fazla bulunduramıyoruz. Kısacası param olduğu halde alamadım. Hemde 20TL yüzünden! Paramıda çekemiyorum bu arada. Adamlarla konuştum indirim yapabilme ihtimaliniz varmı falan diye. Sonuca varamadık bir türlü. Analog saat falan baktım ama hoşuma giden model olmadı bu fiyatlarda. SDN youtube kanalında S3 videosunu görünce. Bir bakayım dedim. 1300TL olduğunu duyunca alamam ben onu ya çok pahalıymış dedim, ve bugün okuldan çıktım. Annemle buluşup almaya gittik, ve ininal beni yine çıldırttı :) İçerisinde 693TL olmasına rağmen (600TL karttan 650TL nakit olarak alacaktım.) 600TL çekemedi adam. Şurda atm var çek gel dedi. 500TL bile çekemedim. O an başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çünkü içeride faturam kesildi neredeyse ve ben olan paramı alamadığım için alamayacaktım. Neyseki annem benim kartımdan alalım o zaman sen bana ödersin dedi ve rahatladım. Sonuç olarak almış oldum :)

Aldığım yer : Armoni Park Samsung
Fiyat : 1350 dediler biraz uğraşarak 1250'ye kadar indirdim. Daha aşağıya inmediler.

Ellerinde Samsung poşet kalmamış o yüzden dandik pazar poşetinde verdiler. Bu biraz üzdü.

20161217_155148.jpg

Kutunun üzerinde bile jelatin var. Samsung kutuyu çok güzel hazırlamış. Yanlız yuvarlak olduğundan koyduğum yerde durmak yerine yuvarlanmayı tercih etti genelde :)

20161217_155214.jpg

Kutuyu açar açmaz şarj adaptörü ile birlikte saat bizi karşılıyor. Bu kısımlarda paketleme çok güzeldi. İlk aldığımda açtığım için ben (harika el becerimle.) tekrar aynı şekilde yerine koyamadım. :)

20161217_155225.jpg

Saati çıkarttıktan sonra şarj etme (her ne deniyorsa ona) padi bizi karşılıyor.

20161217_155241.jpg

Yumuşaklı falan benim baya hoşuma gitti.

Daha sonra kutunun 1 alt kademesine iniyoruz ve ;

20161217_155257.jpg

Gerçekten çok güzel bir paketleme bizi karşılıyor. İçerisinde de ; Şarj kablosu, Hızlı başlatma kılavuzu, Daha kısa kayış bulunuyor. Ama her şeyin belli bir yeri var. Kutu çok güzel tasarlanmış.

Bu da saatin bütün kurulumlarını, tema ayarlamalırını ve stilimi ayarladıktan sonra Always On Display ekranındayken fotoğrafı.

20161217_162506.jpg

Saat ile sorularınızı bilgim dahilinde cevaplayabilirim.

Gamingpc11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hayırlı olsun ilk önce Samsung Gear s3 almak mı mantıklı bir yıl bekleyip Gear s4 almak mı ???? gear s4 te çok büyük değişiklikler olacak diyorlar bu arada gear s3 alırsam yazın alacağım Bir de saat araüyüzünü değiştirmede çok seçenek var mı ?

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Hayırlı olsun ilk önce Samsung Gear s3 almak mı mantıklı bir yıl bekleyip Gear s4 almak mı ???? gear s4 te çok büyük değişiklikler olacak diyorlar bu arada gear s3 alırsam yazın alacağım Bir de saat araüyüzünü değiştirmede çok seçenek var mı ?
Valla ben Browser göremedim. Açıkçası bence gerekte yok ufacık ekrandan anlamı kalmıyor. Telefondan girmek çok daha mantıklı. Görüntüsü güzel, Always on display özelliği hoş. Şarj AOD açıkken 3 gün gidiyor bana. S4'te çok değişiklik olacak olsa da dolar ve vergiler artmaya devam edecek ve benim tahminimce 1499TL'den gelecek. Gereklimi diye bi düşünün derim. Wifiye bağlanıyor bu arada. Saat değiştirmede 10-11 tane seçenek var. Saniye göstergesinin rengini vs değiştirebiliyorsunuz. Veya ortadaki 3 kronometreyi farklı şeyler falan yapabilirsiniz. Kendi kendinize güzel tasarımlar uydurabiliyorsunuz yani o açıdan sıkıntınız olmasın.

Reaksiyon puanı
16,118
hayırlı olsun güle güle kullan android 4.0 altına fransız mı? 2.3.6 kesin fransız...

Reaksiyon puanı
16,118
bendeki M8 AN9906 Mastek konuşmayı yapıyor ama telde çalan şarkının adını göstermiyor TurkcellTv'nin sesini de verebiliyor bluetooth hoporlör gibi davranıyor...
254818129_tn50_0.jpg

cagrx105bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gear s3 s7 edgeye bağlıyken telefonum nekadar uzaktayken saatime bildirim gelir acaba ? Algılama mesafesi nekadar acaba

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Gear s3 s7 edgeye bağlıyken telefonum nekadar uzaktayken saatime bildirim gelir acaba ? Algılama mesafesi nekadar acaba
Aynı kombinasyonda kullanıyoruz. Teknik açıdan çok anlamıyorum ama bluetooth bağlı olduğu sürece gelir. Ben telefonla saati aynı odada bulundurduğum sürece bağlı kalıyor.

Reaksiyon puanı
16,118
15metre derler ama araya duvar,kapı,mobilya ve insanlar girerse mesafe düşebilir 3-5-10metre en kötü 3 metre...

cagrx105bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı kombinasyonda kullanıyoruz. Teknik açıdan çok anlamıyorum ama bluetooth bağlı olduğu sürece gelir. Ben telefonla saati aynı odada bulundurduğum sürece bağlı kalıyor.
Baska odadayken baglibkalmiyormu mesela ? Bluetooth çekiyormu demek istiyorum

esezer61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
değerli üstadım merhaba. amerikadan bir arkadaşım bana gelirken ne getireyim diye sorunca gear s3 istedim. sağolsun almış. aklıma bişey takıldı samsung türkiyeye sormama rağmen cevabını alamadım.
konu şu. yurtdışından gelecek olan bir cihaz olduğu için içerisinde türkçe dil desteği varmı yoksa türkiyede buna türkçe dil paketi yüklenebilirmi. servis yüklerim ama cihazın kullanım dışı kalması söz konusu dedi. sizlerden bilgi ve yardım talep ediyorum. saygılarımla...

Reaksiyon puanı
16,118
Türkçe olur standart diller içinde Türkçe var.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bende bi ara fit 2 alıcaktım sonra internette dolaşırken harika bir saat indirimi gördüm yarı fiyatına orjinal bir saat aldım çokta memnunum o saatin beni tek cezbeden yanı değiştirilebilir olması

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Bende bi ara fit 2 alıcaktım sonra internette dolaşırken harika bir saat indirimi gördüm yarı fiyatına orjinal bir saat aldım çokta memnunum o saatin beni tek cezbeden yanı değiştirilebilir olması
Benim almamı sağlayan nokta zaten kayış ve saat dizaynının değişebilmesiydi. Çok memnunum şuan.

Galahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Benim almamı sağlayan nokta zaten kayış ve saat dizaynının değişebilmesiydi. Çok memnunum şuan.
Valla param olsada ben alsam diyicem ne diyim onun yarı fiyatına aldım ben saati spor giyinirken takamıyorum öyle birde sıkıntısı var.
Süreklide spor giyinip spor yapan biri olunca saat haftada 3-4 defa takılıyo oda toplasan günde 6 saat

selcukabanozz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende gear s3 alacagim üç sorum olacakti;
1_ilk şarjini takarken şarji bitirilmeli mi hayir ise şarji %? Kalmali??
2_ilk sarjinda kac saat sarj edilmeli??
3_Telefonum Galaxy E5 telefonumla uyumlumudur Samsung musteri temsilcisinde sordum uyumludur dedi ama kesin olarak emin olmak istedim...
Galaxy E5 ile uyumlumudur?

06.08.2017 tarihinde alacagim

Cevaplarsaniz çok sevinirim☺