Nvidia 1080 li ekran kartları hakkında sorum var

Bu konuyu okuyanlar

erma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben evga 1080 ftw almak istiyorum stokta yok şu an bana diğer 1080lerin kıyaslar mısınız model marka olarak msi,zotac,asus kafa bırakmadılar adamda.

Görkem Narinoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En hızlısı ROG STRIX O.C. olan versiyondur. En serin çalışan ise Gigabyte G1 Gaming diye biliyorum. En sessiz çalışan MSI , en iyi O.C. potansiyeli olan ise Zotac AMP Extreme ve EVGA FTW . Ama hiç bir O.C. yapmadan hepsini fabrika çıkışlı test etsen aralarında en fazla 3-4 FPS fark oluyor. Benim tavsiyem en güzel gözüken ve O.C. yapmayacaksan en ucuzunu alman :)

erma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En hızlısı ROG STRIX O.C. olan versiyondur. En serin çalışan ise Gigabyte G1 Gaming diye biliyorum. En sessiz çalışan MSI , en iyi O.C. potansiyeli olan ise Zotac AMP Extreme ve EVGA FTW . Ama hiç bir O.C. yapmadan hepsini fabrika çıkışlı test etsen aralarında en fazla 3-4 FPS fark oluyor. Benim tavsiyem en güzel gözüken ve O.C. yapmayacaksan en ucuzunu alman :)
Teşekkürler yorumunuz için benim kafam çok karıştı sistemimi novadan topluycam bi ekran kartı markasının 3-4 tane modeli var adı farklı çözemedim
Ekran Kartı - Nvidia GTX, AMD Radeon Ekran Kartı fiyatları şurdan 3050 tlye kadar olanlara bakıp bana fikrinizi söyler misiniz bu arada overclock yapmak isterim ama garanti kapsamı dışına çıkar mı detaylı anlatırsanız çok mutlu olurum iyi günler.
Dip not:Vatan pc den evga 1080 ftw modeli alma imkanımda var onuda değerlendirin lütfen şimdiden çok teşekkür ederım

Görkem Narinoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Attığın linkteki ekran kartlarından isimlerine göre söyleyim. İlk önce Founders Edition olanlar stok soğutma kullanır ve herhangi bir O.C. içermez. Yani NVIDIA nın bizlere sunduğu ilk sürüm diyebiliriz. Ben onları almanı önermem. Oradaki Zotac ve Evga nın Founders Edition modelleri var onları ele. Ben olsam kesinlikle ASUS GTX 1080 STRIX OC modelini alırdım. Aralarında en fazla fabrika çıkışlı O.C. sağlayan odur. Ha sen diyorsun ki fabrika çıkışı önemli değil ben manuel O.C. yapıp sınırları zorlarım o zaman Zotac AMP Extreme ve ya EVGA FTW senin için daha ideal çünkü daha fazla güç çıkışlarıyla voltaj artırımlarını daha iyi sağlar. Ama dediğim gibi 5-10 FPS fazla almak için zaten fabrika çıkışlı O.C. üzerine bir de ben binmezdim ve ASUS GTX 1080 STRIX OC alır keyfime bakardım.

erma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Attığın linkteki ekran kartlarından isimlerine göre söyleyim. İlk önce Founders Edition olanlar stok soğutma kullanır ve herhangi bir O.C. içermez. Yani NVIDIA nın bizlere sunduğu ilk sürüm diyebiliriz. Ben onları almanı önermem. Oradaki Zotac ve Evga nın Founders Edition modelleri var onları ele. Ben olsam kesinlikle ASUS GTX 1080 STRIX OC modelini alırdım. Aralarında en fazla fabrika çıkışlı O.C. sağlayan odur. Ha sen diyorsun ki fabrika çıkışı önemli değil ben manuel O.C. yapıp sınırları zorlarım o zaman Zotac AMP Extreme ve ya EVGA FTW senin için daha ideal çünkü daha fazla güç çıkışlarıyla voltaj artırımlarını daha iyi sağlar. Ama dediğim gibi 5-10 FPS fazla almak için zaten fabrika çıkışlı O.C. üzerine bir de ben binmezdim ve ASUS GTX 1080 STRIX OC alır keyfime bakardım.

Bi sorum var orda üç tane asus gtx 1080 var
1. tanesi ASUS GTX 1080 STRIX, 8GB, GDDR5X, 256 bit Ekran Kartı (STRIX-GTX1080-8G-GAMING)
2.senin dediğin ASUS GTX 1080 STRIX OC, 8GB, GDDR5X, 256 bit Ekran Kart
3.ise
ASUS GTX 1080 STRIX A8G GAMING, 8GB, GDDR5X, 256 bit Ekran Kartı (STRIX-GTX1080-A8G-GAMING)
bu 1 ve 3 ne oluyor founders edition mu

Görkem Narinoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1. olan standart STRIX modeli. Üzerine pek fazla hız aşırtma yapılmamış modeli. Yine de Founders Edition dan hızlı.
2. olan Premium STRIX modeli. O.C. yazısından da anlayabileceğin üzere kart üzerinde bayağı bir hız aşırtma var.
3. olan ise Advanced STRIX modeli. Bu modelin amacını anlamış değilim fakat Clock hızları STRIX den yüksek fakat O.C. STRIX den düşük. Yani ikisinin ortası diyebiliriz.

Yani O.C. STRIX > Advanced STRIX > STRIX

erma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamamdır çok çok teşekkür ederim size Görkem Bey overclock yaparsam eğer ftw modeline 5-10 fps için değmez dediniz bi sorum daha var ilerde sli yapmak istersem bu model bana sıkıntı yaratır mı ya da ftw daha mı avantajlıdır?

Görkem Narinoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben çok fark edeceğini sanmıyorum fakat EVGA'nın güzel bir HB Bridge 'i var. SLI konusunda biraz daha iyi iş çıkarabilir gibi geldi bana. Herneyse SLI yapacağın zaman da (ki bence SLI yapma ileride bu kartı sat yeni modelini al) en fazla 5-10 FPS fark eder yine.

erma123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zotac amp 1080 2.566,08 TL alınır mı? gerçi extreme olanı değilmiş onu farkettim

Görkem Narinoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Alınabilir. Fakat Zotac AMP! diğer 1080'lere göre ısınan bir kart. Ama fanları sessiz :) Ben olsam alırdım. Sıcaklığı sıkıntı edeceksen fanların hızını artırırsın olur biter. 300-350 TL daha ucuz sonuçta diğer modellerden :)

zaza_yk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burası soru sorma yeri değil ki ? 2.el satma yeri.