Zoom derslerin sabote edilmesi

Bu konuyu okuyanlar

isimsizyazarxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese iyi forumlar bi şahıs 1haftadır zoom üzerinden işlediğimiz dersleri SABOTE ediyor bu şahısı tespit etmenin bir yolu yokmu hoca bir kere korkutmak amaçlı siber suçlara vericem demişti o da vpn kullanıyor um demişti artık rahatsızlık vermeye başladı mahkeme ye suç duyurusunda bulunsak bulunur mu. Cevap verirseniz çok sevinirim iyi forumlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Herkese iyi forumlar bi şahıs 1haftadır zoom üzerinden işlediğimiz dersleri SABOTE ediyor bu şahısı tespit etmenin bir yolu yokmu hoca bir kere korkutmak amaçlı siber suçlara vericem demişti o da vpn kullanıyor um demişti artık rahatsızlık vermeye başladı mahkeme ye suç duyurusunda bulunsak bulunur mu. Cevap verirseniz çok sevinirim iyi forumlar
Bulunabilir ama değeceğini sanmıyorum.

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
Siber suçlara başvurur iseniz her türlü bulurlar vpn kullanmak sadece işlerini biraz daha karmaşık yapıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bulunabilir ama değeceğini sanmıyorum.
katılıyorum

isimsizyazarxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bildiğim kadarıyla vpn in log kaydı vermesi gerekiyor bunun için devlet meselesi olması gerekiyor

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Şahıs hakkında suç duyurusunda bulunursanız büyük ihtimal ile bulunacaktır,VPN kullanması şahsın bulunamayacağı anlamına gelmez sabote eden şahısın zaten çok bir bilgisi olduğunuda sanmıyorum,iyi günler dilerim.

isimsizyazarxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
şifreler hep aynı dersi sadece bazı hocalar direkt zoom üzerinden açıyor
Yanlız bildiğim kadarıyla bulunması için vpn in log kaydı vermesi gerekiyor log kaydı nı da ancak devlet meselerinde veriyorlar dite biliyorum

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
O zaman hocanız şifreyi değiştirsin bu kadar basit. Eğer bir daha girerse demek ki sınıftan biri veriyor.
veren insanlar var bizim sınıf arkadaşlarımda bunu denemişti okul fark etti. önlem aldı

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Yanlız bildiğim kadarıyla bulunması için vpn in log kaydı vermesi gerekiyor log kaydı nı da ancak devlet meselerinde veriyorlar dite biliyorum
Hayır,belirli merciler sunucu sahibi ile görüşüp oradan bilgileri temin ederler ve illahi devlet meselesi olması gerekmediğini düşünüyorum.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Knk rus elçi yi öldüren eleman expres vpn kullanıyor du expres vpn log kaydı tutmuyoruz kardeşim de di bende böyle biliyorum
Öyle olsaydı internet ortamında herkese hakaret edip üstüne ben VPN kullanıyorum bana bir şey olmaz diyenlerin evine birkaç gün sonra mahkeme kağıdı gelmezdi ayrıca internet üzerinde yaptığınız bütün adımlarda ISS tarafından saklanır yani kimse ulaşılamaz değildir.

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
Zoom üzerinden açmasın hocalarınız.
tm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle olsaydı internet ortamında herkese hakaret edip üstüne ben VPN kullanıyorum bana bir şey olmaz diyenlerin evine birkaç gün sonra mahkeme kağıdı gelmezdi ayrıca internet üzerinde yaptığınız bütün adımlarda ISS tarafından saklanır yani kimse ulaşılamaz değildir.
aynen adam doru sölüo haa

isimsizyazarxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Elbette ulaşılma yoktur çok büyük hacker lar var yanlız böyle bi konu için mahkeme nin log kaydı falan istemesi bana saçma geldi

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hiç kimse tamamen gizlenemez. Uğraşıldığı takdirde herkes bulunabilir. Mesela bir adam 8 yaşındaki bir kıza tecavüz edip işkence yaparak öldürmüştü sonrada bunu darkwebde yayınlamıştı. 35 gün kadar uğraştılar ve buldular. Bu ve benzeri olaylarda uğraşarak buluyorlar. Zaten o darkwebe girenler kadar çok gizlenmemiştir en fazla touch vpn açmıştır.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bize de çok yapıyorlar. Ki bize yapanlar okuldan da değil. Teams kullanıyoruz biz de. Her zaman Tam oluyoruz çünkü. En iyisi mahkemeye vermeyi dene.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Uğraşmaya değmez ama çözüm yolları mevcut.
Siber suçlara şikayet etmek iyi olur.
Diğer çözümler:
- Şifreyi değiştirsin hocanız. Veya her ders farklı ID den açabilirse öyle yapabilir. (Şifre değiştirme kolay diğeri olmayabilir.)
- Daha kolayı ise bekleme odası koysun öğretmeniniz ve ismi tanıdık gelmeyenleri almasın.
- En kolayı ise onları dersten atsın. Ders bitene kadar giremezler.

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
ben sdn'de türkçe dersinin linkini verdiydimde konu silindi.mahkemelikmi oldum yoksa.adınız Yüksel'mi?
edit: bizim hoca zoom acmayı bilmiyodu biz öğrettik burda ne arar