Zirkonyum Diş yaptırmak isteyenler için;

Bu konuyu okuyanlar

Zynb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dişlerim çok bozuktu ve tel tedavisi yaptırmayı hiç düşünmedim ve tel tedaviside iyi sonuç vermeyecekti... yani kapanış bozukluğu vs bir sürü sıkıntı varken tek yol bu idi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba size bu konuda bir şeyler sormak istiyorum bende aynı durumdan muzdaribim ortodonti tedavi görmek istediğim doktorlar çene ameliyatı olmadan olmaz dedi bende bu sebeple zirkonyumu ve dentabellayı düşündüm bu konuda bir kaç şey soracaktım size

Kkevserr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ua
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba size bu konuda bir şeyler sormak istiyorum bende aynı durumdan muzdaribim ortodonti tedavi görmek istediğim doktorlar çene ameliyatı olmadan olmaz dedi bende bu sebeple zirkonyumu ve dentabellayı düşündüm bu konuda bir kaç şey soracaktım size
[/QUOTE
Yardımcı olabilcegim birşey varsa tabikide sorun buyrun

Fatih şanlı34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
6 ay önce zirkonyum diş yaptırma kararı aldım. Konuyu internetten araştırırırken bu forumda kullanıcı yorumlarını okumuştum ve bir arkadaş tavsiye etmişti. Bu yoruma istinaden bende ya odaklandım ve burada dişlerimi yaptırmak istedim

Velhasıl,
i zirkonyum diş tedavim bugün bitti.Buraya yorum yazmak için tedavimin komple bitmesini bekledim.

Google yorumlara yazdığım yorumu buraya bırakmak istedim. Belki benim gibi zirkonyum diş, yada implant vb tedaviler yaptırmak isteyenler istifade eder.

Şahane bir klinik!

Zirkonyum diş yaptırmak için 6 ay boyunca istanbulda bu işi sağlıklı, kaliteli, aynı zamanda ekonomik yapan bir klinik aradım.En sonunda internetten dentabella, yı buldum.Tabi burayıda detaylı araştırdım. İnternet ortamında hakkında 1 tane bile şikayet olmayan bir firma. Sadece bu nedenle tercih ettim. Sonuç;

Müşteri ilişkilerindeki Mehmet beyin nezaket ve sabrı, İşletme sahibi ömer ve selçuk beylerin" önce müşteri memnuniyeti, sonra para politikası",diş ve diş etlerimi yapan Sema hocanın ince el işciliği,cerrahlığı ve empatisine,diğer çalışanların güler yüzüne, kısacası bu kliniğe hayran kaldım.

İyiki burayı tercih etmişim. 18 diş yaptırdım. Ödediğim ücret, aldığım kaliteli hizmeti çok çok altında.İmkanım olsa anlaştığımız fiyatın üstüne ekstra ödeme yapacaktım:)

Netice itibari ile, dişleriniz yapıldıktan sonra gönül huzuru ile "Allah razı olsun" diyebileceğiniz nadide bir klinik. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

serdar06288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Ankarada bu işin ehli klinik varmı bildiğiniz çok araştırıyorum ama güvenemedim çoğuna bir diş için 800tl istiyorlar daha kaliteli zirkonyummuş

markowskiego

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkesin bildiği gibi bu sıralar moda olmuş porselenden sonra çıkmış en sağlıklı metal içermeyen kaplama zirkonyumdur. Alerjik rahatsızlığı olanlar dahi yaptırabilir , gerçek dişten daha orjinal bile gözüktüğü söylenir , bilgisayar ortamında hazırlanan bu dişler %100 en iyi şekilde , en iyi detaylar göze alınarak hazırlanıe böylelikle %100 istenilen sonuç alınır ve diş renginide sizlerin belirlediğinide göze aldığımızda istenilen sonuç çıkar. Acı seviyesine gelirsek ilk gün diş kesimi başlar , lokal anestezi uygulanarak diş kesimi başlar bu sıkıntısız bir süreç dersem yalan söylemiş olurum gerçekten acı çektiğim dakikalar oldu , en zoru ise saatlerce ağzını aç diyen doktor ile başbaşasınız ve o kesim sesi kulakları inletiyor ... lokal anestezi etkisi ile acı hissetmeseniz bile baskıyı hissedebilirsiniz. Zaten lokal anestezi öncesi 8 iğne yiyorsunuz en başta eminim bazı bölgeler hassas olduğundan güzel can yakıyor , ama diş kesimi başlayınca lokal anestezi etkisini yitirirken iğne diye doktora yalvardığınız için susun iğneleri bol bol yapsın :) , çünkü diş hassasiyeti lokal anestezi etkisi bittikçe öyle artıyor ki bağıracak seviyelere gelmeniz mümkün . Lokal anestezi bitmez ise sıkıntı yok acı hissetmiyorsunuz hatta güzel bir şeyler söylemek gerekirse lokal anestezi etkisi bitmeden çok az önce hissiyat azıcık başlarken iğne isteyin hissediyorum diyerek , iğne acısıda o arada lokal ile hissedilmiyor :) ... diş kesimi bittiğinde ki bitmeyecekmiş gibi saatlerce ağzınız açık 10 saniyede bir yutkunuyorsunuz çünkü , ağzınızın içindeki suyu çeken alet pekte çekmiyor gibi gelir bana hep ... birde sıkıntı şu ki ben 28 diş yaptırıyorum sanırsam normal diş düzenine sahip insanların 20 diş yaptırması yeterli. Benim çektiğim acıyı çekmeyecek değilsiniz ama benim gibi 8 diş daha fazla yaptırmanız zamanı elbet arttırıyor , sonuçları ilerleyen günlerde iletmeye çalışırım. Bu arada kesim bittiğinde kalıp alınıyor ve eski dişinizle aynı seviyelere yakın fakat çok saçma bir geçici diş kalıbı ağzınıza takılıyor diş demeye bin şahit gerekli ama idare edilebilir. Soğuk sıcak içebilirsiniz dediler hatta her şeyi yiyebilirmişim ama tabikide yemem , çorba ve starbucks cool lime ile yaaşıyorum şu aralar ayrıca 1 gün sigara içme sızlatır ve ağrı yapar dedi tabikide içtim ve olan ağrımda sigara ile yok oldu , sigara bana iyi geldi. Görüşmek üzere yaptıracak arkadaşlara bir yorum olduysa ne mutlu bana.

Acısı sonucuna değiyor ise ne mutlu bana..
Yazinizin uzerinden cok gecmis ancak ben yine de sizin yazinizdan cesafet alarak kendi deneyimimi yazmak istedim.Aslinda biraz korku ve huzursuzlugum var.Ön üst dislerim (10 tane) zirkonyum tedavisi yaptirdim.Kalicilar 2 gun once takildilar ancak telaffuz sorunu yasiyorum. Sizin yazinizi gorunce biraz rahatladim gerci.Bilemiyorum siz de gecti umarim ben de de gevici bir durum olur bu. Icinde s harfi olan bir kelime hele de u harfiyle birlesiyorsa pelteklesiyorum.Olsun diyemiyorum mesela. Yani biraz daha bekleyecegim olmazsa tekrardan discime gidecegim.Umarim iyi olur.Basindan buna benzer bir deneyim gecen arkadaslarin paylasimindan cok memnun olurum.Herkese saglikli gunler.

Deli_yazilimci

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Öncelikle hepinize geçmiş olsun ?
Bu arada zirkonyum dan bıçak yapıyorlardı enson dış yapmaya ne ara geçtiler yav teknoloji ne hızlı ilerliyor ?

ayseecan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende zirkonyum yaptırmıştım memnunum bir sorun yaşamadım.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
@_Zaur_ bu konudakilerin mesaj sayılarına bak bir çoğu reklam yapmak için gelir yazar kaçar bu tip konulara

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
@_Zaur_ bu konudakilerin mesaj sayılarına bak bir çoğu reklam yapmak için gelir yazar kaçar bu tip konulara
Aynen. Reklam yaptığına emin olmak için soruyordum.
Çünkü diğer konudada diş teli taktırmak istediğini yazmış.

Zirkoryum diş üzerinden tel mi taktıracaksın? diye sormak istedim ?

Sihri bozdun be abi biraz eğlenicektim.

Reaksiyon puanı
1,338
zirkonyumu bilmem ama diş yaptırır ken dişleri kestirmek ayrı bir sıkıntı yaptırmak ayrı bir sıkıntı en iyisi zamanında dişlere iyi bakmak ha diş yapısı bozuktur anlarım tamamını yaptırmaya sağlam dişler kestirilip yaptırılmaz
Aynen hocam.

Deniz Mercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben lamine veener yaptırdım ve asla aşındırma problem yaşamadım. Arkadaşım hızlıca karar vermişti lakin yaptırdıktan sonra uzun bir süre aşındırma sorunundan dolayı yemek bile yiyemeyecek dereceye geldi size tavsiyem iyice araştırmadan veya konuya tam olarak hakim olmadan yaptırmayın yoksa acısını bir ömür çekebilirsiniz cidden. Gitmeden önce diş eti tipinizi ve uyan tipi vs. öğrenin bilmeden gitmeyin kesinlikle. Konuya tam olarak hakim olmak isterseniz de önereceğim yer ve makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.

mertkrox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu yorumu yanlış buldum. Açıkcası mesela ben bu konuya yazmak içi üye oldum :) google a zirkonyum diş yaptırdım yazınca çıkmıştı.

Pandemiden dolayı kalıcı yapıştırmaya fırsat olmadı bu yüzden çıkıyor sürekli. Ayrıca bir kere yuttum ama ücretsiz yenilediler. Dişlerim konusunda memnunum ağrı sızı yok yapışkan şeyler çiğnediğimde hafif ağrı oluyor ama kalıcı yapıştırılmadığından dolayı sanıyorum

Son mesajlar