Zamanda yolculuk mümkün..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Olmayan bir zamani var edemezsin. Buna ne senin gücün yeter ne de bir baskasinin. Degil 300000km hizla, 900000km hizlada gitsen afedersin bir b.k olacagi yok.

Bosa kürek cekiyorsun.

Hay ağzını öpeyim usta ne güzel dedin :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Uzun zamandır böylesi dehşetül vahşet bir cahillikle karşılaşmamıştım :D

Bu arkadaşın ulaşılması güç hayal Dünyasını yıkmayı çok isterdim ancak üzülmesine kıyamam sanırım.Ama sana bir dost tavsiyesi kardeşim.Söylediklerinin ve anlattıklarının bir kelimesinde, bir hecesinde dahi akıl, mantık ve gerçekçilik payı yok.Söylediğin tek bir kelime bile ne bilim ne fizik ne kimya ile uyuşuyor.Korkunç bir yanlış bilgi deposuna sahipsin.Senin bu bilgilere sahip olupta hala yaşaman bile bir mucize.İnan senin yazdıklarını okurken gerçek bilgilerimden oluyordum.

Ya nasıl dehşetli bir yanılgı ve yanlışın içinde olduğunu anlatmaya kelimelerim yetmiyor.Büyük dehşete kapıldım ya.İfade edemiyorum kendimi.Keşke bi açıklama yapsan hepsi şakaydı desen.

Her bir söylediğin bir diğer söylediğinle çelişiyor.Kesinlikle bu konulardan ve bu ilgi alanından uzaklaşmalısın.Yoksa kendi beynini yersin.Sana son kez olarak söylüyorum.Anlattıkların "HAYALLERDE BİLE OLAMAYACAK SAÇMALIK VE YANLIŞLIKLARLA DOLU".Kendini kurtar bu sevdadan.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Şu başlığı bir bilim adamına okutsan kalp krizi geçirip ölür. :D

Biri de çıkmış dünyanın dönüşünü gösteren bir video yok diyor. Dünya dönmüyor zaten, bütün Samanyolu Gökadası dünyanın çevresinde dönüyor. :p

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Fizik can çekişiyor. Einstein sağ olup bu yazılanları okusaydı kafasına sıkardı herhalde.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Einstein mezarinda ters dönmüstür. Kemikleri sizladi merhumun :)

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uzun zamandır böylesi dehşetül vahşet bir cahillikle karşılaşmamıştım :D

Bu arkadaşın ulaşılması güç hayal Dünyasını yıkmayı çok isterdim ancak üzülmesine kıyamam sanırım.Ama sana bir dost tavsiyesi kardeşim.Söylediklerinin ve anlattıklarının bir kelimesinde, bir hecesinde dahi akıl, mantık ve gerçekçilik payı yok.Söylediğin tek bir kelime bile ne bilim ne fizik ne kimya ile uyuşuyor.Korkunç bir yanlış bilgi deposuna sahipsin.Senin bu bilgilere sahip olupta hala yaşaman bile bir mucize.İnan senin yazdıklarını okurken gerçek bilgilerimden oluyordum.

Ya nasıl dehşetli bir yanılgı ve yanlışın içinde olduğunu anlatmaya kelimelerim yetmiyor.Büyük dehşete kapıldım ya.İfade edemiyorum kendimi.Keşke bi açıklama yapsan hepsi şakaydı desen.

Her bir söylediğin bir diğer söylediğinle çelişiyor.Kesinlikle bu konulardan ve bu ilgi alanından uzaklaşmalısın.Yoksa kendi beynini yersin.Sana son kez olarak söylüyorum.Anlattıkların "HAYALLERDE BİLE OLAMAYACAK SAÇMALIK VE YANLIŞLIKLARLA DOLU".Kendini kurtar bu sevdadan.
Benim yazımı baştan okumanı tavsiye eder olaya lütfen bir fizikcinin müdahale etmesini istiyorum ve şurası yanlış şu sebebden ötürü diyebilir, herşeyi geç zamanada yoılculuğu falan her ay ödediğin 150tl elektrik su faturası varya senin gibiler yüzünden amerika elektrik su faturası ödemiyo niyemi benim gibiler yüzünden başka sorusu olan lütfen konu dışına çıkmayalım hayal alemi deyip laf ebeliği yapmayalım şu şu yüzden dolayı olmaz diyelim...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Biri söylesin evrende IŞIK hızından daha hızlı hiç birşey olamaz olmamıştırda :D

Ben ispatladım diyorsun formulle o zaman diğer bilim adamları neden hala diğer gezegenlere ışık hızıyla gidemiyor :D
Adam Prof+Prof beyler dağılın :D

Ve bu teorinin yanlış olduğu günümüz bilim adamları tarafından kabul edilmiştir. Biraz araştır.
Bilimin ilk kuralıdır araştırma.
Senin malum ışık madem o kadar hızlı neden kara deliği görünce içine düşüyo kara delikden ışık bile kaçamaz demekki ışık o kadar yavaş kara delikden kaçamadığına göre başka sorusu olan...Günümüz bilim adamlarına sordum doğruluğunu kabul etti senin içinde yazımı baştan okumanı tavsiye ederim çünkü teorinin yanlış olduğunu bilim adamları kabul etti diyosun bir düzine bilim adamı 11i haklısın dedi 1 olmaz öyle şey dedi sonra onuda ikna ettim başka sorusu olan..

Olmayan bir zamani var edemezsin. Buna ne senin gücün yeter ne de bir baskasinin. Degil 300000km hizla, 900000km hizlada gitsen afedersin bir b.k olacagi yok.

Bosa kürek cekiyorsun.

Samanyolu galaksisinin tam ortasına gittik 1 yıl bekledik haliyle çemberin içinde zaman daha yavaş dönüyo çemberin en dışındada gezegenler daha hızlı dönüyo haliyle daha çok gece gündüz oluyo 1 yıl sonra çemberin dışındaki dünyaya geldik ne kadar vakit geçmiş olabilir tahmini rakam 5014 yılına ulaşmış oluruz..Rakam belki daha fazla veya az da olabilir hesaplamak lazım başka sorusu olan...

Fizik can çekişiyor. Einstein sağ olup bu yazılanları okusaydı kafasına sıkardı herhalde.
Einstein nı tanımıyosun kafasına sıkar diyosun Einsteinnın izafiyet teorisine göre hızlandıkça zman yavaşlar ışıktan hızlı birşey olamaz...Başka sorusu olan

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Herkes gençleşmeye çalışırken o kadar para harcarken neden ileri gidiyorsun ? Dünyanın dönüş yönünün tersinde git ölümsüz ol.
Bunlar hep alkol, uyuşturucu veya klorlu suyun zararları :(

Deutsch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başka sorusu olan ? :D

Madem istedin al sana ! :D

1-) Adolf Hitler neden Danzing'e saldırı düzenledi.
2-) Stalingard Cephesine kadar hızlı bir şekilde ilerleyen Almanlar neden Stalingard'da ağır yenilgiler verdi.
3-) Bu cephenin adı neden Stalingard ? Şaka, Adolf Hitler Türkiye'ye saldırsa Dünya Harbi'nin rotası nasıl değişirdi ?
4-) Horst Wessel Lied'ın yazarı kimdir ? (Başka soru gelmedi)

İstediğiniz şıktan başlayınız. :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar alınmayın ama fazla Discovery Channel izliyorsunuz herhalde :D:D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
devamedebilirim_1_51_10_AROG.png

Reaksiyon puanı
1
bu cihazı yapabilirim diyo ama versen bi flip flop devresi yapamaz okulunu belirtmiyo bişey yapmıyo atıp tutuyo aah ah bide 12 tane bilim adamına sormuş isimleri ne acaba bunların

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benim yazımı baştan okumanı tavsiye eder olaya lütfen bir fizikcinin müdahale etmesini istiyorum ve şurası yanlış şu sebebden ötürü diyebilir, herşeyi geç zamanada yoılculuğu falan her ay ödediğin 150tl elektrik su faturası varya senin gibiler yüzünden amerika elektrik su faturası ödemiyo niyemi benim gibiler yüzünden başka sorusu olan lütfen konu dışına çıkmayalım hayal alemi deyip laf ebeliği yapmayalım şu şu yüzden dolayı olmaz diyelim...

Senin malum ışık madem o kadar hızlı neden kara deliği görünce içine düşüyo kara delikden ışık bile kaçamaz demekki ışık o kadar yavaş kara delikden kaçamadığına göre başka sorusu olan...Günümüz bilim adamlarına sordum doğruluğunu kabul etti senin içinde yazımı baştan okumanı tavsiye ederim çünkü teorinin yanlış olduğunu bilim adamları kabul etti diyosun bir düzine bilim adamı 11i haklısın dedi 1 olmaz öyle şey dedi sonra onuda ikna ettim başka sorusu olan..

Samanyolu galaksisinin tam ortasına gittik 1 yıl bekledik haliyle çemberin içinde zaman daha yavaş dönüyo çemberin en dışındada gezegenler daha hızlı dönüyo haliyle daha çok gece gündüz oluyo 1 yıl sonra çemberin dışındaki dünyaya geldik ne kadar vakit geçmiş olabilir tahmini rakam 5014 yılına ulaşmış oluruz..Rakam belki daha fazla veya az da olabilir hesaplamak lazım başka sorusu olan...

Einstein nı tanımıyosun kafasına sıkar diyosun Einsteinnın izafiyet teorisine göre hızlandıkça zman yavaşlar ışıktan hızlı birşey olamaz...Başka sorusu olan

Adama ışıktan hızlı bişey olamaz demişsin bana ışık demekki okadar yavaş diyosun. 2. Kural bilimde çelişki olmaz

Yeminle bilimi severdim birgün bende böyle olurum diye soğudum.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bir kütle ışık hızına gelince ağırlığı artar diyorsunuz da bu olay foton (ışığı oluşturan tanecikler yada dalgalar) sonuçta fotonlar sadece ışık taşımazlar Içinde ısı da var .Maden konu bilim sıcaklik sürekli yükselme eğiliminde iken nasıl oluyorda güneş ışığı dünyayı bu kadar ısıtabiliyor yada diğer gezegenleri.

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Zamanda yolculuk gerçekten mümkünse aramızda gelecekten gelmiş insanlar olmalı öyle değilmi? [MENTION=409346]hasan356[/MENTION] eğer öyleyse şu sayısalı ve onun gibi oyunları bilenleri incelemek gerekir :) Açtığınız konuya saygım sonsuz...

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bende bunu söyledim zaten, yıl 2014 olmuş dünyanın döndüğünü gösteren video yok.

İlginç yaklaşım mantıklı geldi... belkide dünya dönmüyordur etrafında çekim yapan kameralar dönüyordur! ayrıca varsayalım dönmüyor...peki neden dönüyor gibi gösteriyorlar,amaç ne olabilir? gece gece neler düşündüm yaw :) ne konuymuş arkadaş :)

Reaksiyon puanı
16,118
zamanda yolculuk mümkün olsa bile tek yönlü olabilir tek gidiş...

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Biraz mantıklı düşünürsek bütüün bu konuşmalara hiç gerek yok . @<span class="highlight"><b><a href="http://forum.shiftdelete.net/member.php?u=70340" target="_blank">bayadres</a></b></span> in de dediği gibi eger zamanlar arası yolculuk mümkünse gelecekten birinin böyle bişey var demek için bile olsa burada olması gerekirdi.

Bana göre zamanda ilieriye veya geriye gidiş diye birşey olamaz.Belki çok basit düşünüyorum ama geriye gidebilmek için aynı oyunlardaki "save " mantığı gibi geçmişimizin bir şekilde kayıt edilmesi gerekirdi .

İleriye gitmek ise şöyle imkansız geliyor;hayatta yaptığımız herşey bir seçim.Seçtiğin yolda hayatın defalarca bölünür.
Örnek olsun diye söylüyorum aklınızın basında oldugu hatırlayabildiğiniz en eski yol ayrımınızı düşünün.Seçmek zorunda olduğunuz iki belkide üç seçenek vardı ve birini seçtiniz .Sonucunda bişey oldu ve yine iki seçenek ve yine birini seçtiniz .Bu böyle sürüp gider ve şimdiye geldiğimizde seçmediğimiz seçeneklerde ne olduğunu hiçbir insan bilemez.
Bu sebeple anı yaşa :yes:

Bir örnek : [video]http://www.startv.com.tr/dizi/kardespayi/video-galeri/sayfa/1/paralel-evrenin-sebep-olduklari[/video]

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yaradan nasıl istediyse öyle olur pek kafanızı takmayın bu tür şeylere işin içinden çıkılmaz.
dünyanın düz olduğunu savunan bir amca vardı (açın youtuba bakın)
bunu onun yanına gönderecen bu yazdıklarını o adama anlatacak varya ne diyaloglar çıkar ortaya tahmin edemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Uzay bükme motorunu bekleyin beyler, eğer gerekli enerji sağlanırsa bu motor gerçekleşir. Fakat bu öyle böyle bir enerji değil dev yarasa bir enerji söz konusu, öyle ki işler ters giderse aracın yok olmasına bile neden olur. Bu enerji aracı hem koruyacak hem de hareket ettirecek, ama bugünkkü şartlarda yapılan labaratuvar deneylerinde işlem mümkün fakat gerekli enerji bulunamıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herşeyi okudum.
arkadaş bir kaç teorik fizikçi ve kuramları üzerine belgesel izlemiş...
profesyonel görüşüm;
ya dalga geçiyor yada şizofrenite başlangıcı açısından inceleme...

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Pek bu tip konulara yorum yazmam ama dayanamadım olay ciddi olduğu için ;)

- "Komutan Logar" kapağını kapat :p hava yapmasın :)

Zaman yaşadığın "an"dır ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...