Z3+ mı LG G4 mü?

Bu konuyu okuyanlar

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Kardeşim için telefon almak istiyoruz,bu ikisi arasında kaldım.Sadece bu ikisinden birini seçmeye ihtiyacım kaldı.

Kendisi genellikle oyun oynamayan,sadece gün içerisinde whatsapp,facebook,İnstagram kullanan,1-2-3 saat şarkı dinleyen ve akşamları arasıra film izleyen biridir.Yani öyle performans kullanıcısı deyildir.(Özellikle Z3+ ısınıyor diye duydumşBu kullanımla el yakıcak kadar ısıtmaz sanırım.LG G4 çok kalın ve şarjı iyi değil diye duydum)
Bilmek istediyim şey hangi telefon onu 2-3 yıl ve şarjı da 1 günü çıkarır mı?

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Merhaba, iki cihazdan birisi ise z3+ derim ısınma sorunu güncelleme ise tam olarak çözülmese de hafifledi diye biliyorum. Ben alacak olsam ikisi arasından z3+ alırdım. Şunu belirteyim izlenilen video kalitesine ve ekran parlaklığına bağlı olarak yine ısınma gösterir hangi telefon olursa olsun.

g4 1 günü ucu ucuna çıkartır ama z3+ daha uzun süre kullanım sunar hele ki stanmania modu ile rahat olur

fatihselimy

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Z3+ g4 den malzeme kalitesi ve kalınlık olarak baya iyi sanırsam 6.9mm z3+ g4 9küsür mm ayrıca zaten g4 de ısınıyor.İşlemcisi vs z3+ daha iyi.Ama kamera ve ekran gerçekten g4 daha iyi.Ben olsam z3+ alırdım sırf ince ve daha güzel tasarımlı diye.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba, iki cihazdan birisi ise z3+ derim ısınma sorunu güncelleme ise tam olarak çözülmese de hafifledi diye biliyorum. Ben alacak olsam ikisi arasından z3+ alırdım. Şunu belirteyim izlenilen video kalitesine ve ekran parlaklığına bağlı olarak yine ısınma gösterir hangi telefon olursa olsun.

g4 1 günü ucu ucuna çıkartır ama z3+ daha uzun süre kullanım sunar hele ki stanmania modu ile rahat olur

Ben de öyle düşünüyorum,cevap için teşekkürler artık emin oldum.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Lg g4 9 mm lerde fakat eline alınca hiç de kalın değilmiş dersiniz...Tasarımı kalınlığını hissettirmiyor...Bende z3+ öneriyorum çünkü sony daha şık telefonlar yapıyor ve bence daha iyi...

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Arada baya fiyat farkı var yalnız.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Kardeşim için telefon almak istiyoruz,bu ikisi arasında kaldım.Sadece bu ikisinden birini seçmeye ihtiyacım kaldı.

Kendisi genellikle oyun oynamayan,sadece gün içerisinde whatsapp,facebook,İnstagram kullanan,1-2-3 saat şarkı dinleyen ve akşamları arasıra film izleyen biridir.Yani öyle performans kullanıcısı deyildir.(Özellikle Z3+ ısınıyor diye duydumşBu kullanımla el yakıcak kadar ısıtmaz sanırım.LG G4 çok kalın ve şarjı iyi değil diye duydum)
Bilmek istediyim şey hangi telefon onu 2-3 yıl ve şarjı da 1 günü çıkarır mı?

Merhaba,

Iki urunu birbirine gore kiyasladigimizda,

Performans: iki urunde ust seviye urunler. Lg g4 sd808, z3+ sd810 islemcilerine sahip. Bu konuda z3+ daha basarili. Cunku sd810 daha guclu bir islemci ve z3+'in ekran cozunurlugu 1080p oldugu icin islemci uzerine dusen yuk daha az. Bu nedenlerlede daha yuksek performans gosteriyor. Ayrica sony xperia z ailesi ram kullanimi cok basarili bir aile. Buda size akici, stabil bir kullanim deneyimi olarak geri doner.

Tasarim: Bu konudaki tasarimsal deger zevkler ve renklere girdigi icin birsey soylemek dogru degil. Bu konuya kasa malzeme acisindan yorumlamamiz daha dogru. Lg g4 plaktik bir kasa ile geliyor. Arka kapak icin deri kapak secenegi de mevcut. Deri kapak şık bir yapida ama kullanima dayanikli degil hemen yipraniyor. Sony z3+ cok saglam bir kasa ile geliyor. Z1 ailesinden beri benimsedigu aluminyum cerceveleri son derece dayaniklilik kazandiriyor kasaya. Arka tarafinda ise on camda oldugu gibi dayanikli bir cam ile korunuyor.

Kamera: Z3+ urunu arka ve on kamerada lg g4'un gerisinde kaliyor. Bu konuda g4'un piyasada nam salmis bir basarisi bulunuyor.

Ekran: Bu konuda kamera icin ne soylediysek ekran icinde aynisi gecerli. G4 2k ips paneli ile cok basarili bir ekrana sahip. G4'un bariz bir basarisi var.

Pil: Gundelik kullanimda oyun oynamak haric sony z3+ daha uzun pil suresi sunuyor. Hem ekran cozunurlugunun g4'e gore daha dusuk olmasi,hem yazilimsal guc kullanimi basarisi gibi etkenler arka arkaya eklendiginde z3+ daha iyi is cikariyor. Ust seviye oyun oynamaya basladiginizda z3+ pil suresi kisaliyor. Cunku sd810 guclu bir islemci ama guc kullanimi konusunda pek tasarruflu bir islemci degil. Lg g4 ise basta 2k ekrani yuzunden ve yazilimsal etkilerden dolayi z3+'a gore daha kisa pil suresi sunuyor.

Simdi kullanim seklini goz onune aldigimizda sosyal medya kullaniminin yogun oldugunu belirtmissiniz. Sosyal medya ile hasir nesir olan kullanicilarin cogu cektigi resimleri paylamayi seviyor. Bu nedenle de sosyal medya icin kamera konusunda iyi bir urune yonelmek daha dogru olacaktir diye dusunuyorum. Lg g4 bu konu icin dogru secim olur. Aksamlari arasira film izler demissiniz. Film keyfi icin en onemli unsur ekran. G4 bu konuda kesinlikle daha dogru bir tercih olur. Muzik dinleyen bir kullanici oldugunu belirtmissiniz. Sony xperia z3+ eger ekstra para verip sony kulakliklarindan alirsaniz iyi bir ses performansi alisiniz. Ama kutu iceriginden cikan kulakligi ile ust seviye bir ses performansi beklemeyin. G4'un kutu iceriginden cikan kulakligi cok basarili buldum. Hem dayanikli hemde guzel bir ses performansi var. Sarjin 1 gun gitme konusunda kullanim aliskanligina gore degisiklik gostermekle birlikte z3+ daha uzun pil suresi sunuyor.

Lg g4'un de 1200 tl'den satin alinabilecegi goz onune aldigimizda g4 beklentileriniz icin daha cok artisi olan ve daha uygun fiyata alinabilen bir model. Tavsiyem g4 almaniz yonundedir bu beklentilere gore. Yok biz 1800 civari tekno marketlerden almayi dusunuyoruz derseniz o zaman tavsiyem samsung note 4 modelidir.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Beyler adamın kardeşi oyun falan oynamıyormuş ekranı çok pil tüketse de tasarımını ve ekranını g4 ün daha beğenecektir. Aşırı performans gerektiren işler yapıyormuş zaten. Bana sorarsan g4 ü tercih et. Tabii kamera da var ki sosyal medya yı çok kullanıyormuş.