Z3 Compact hala alınır mı?

Z3 compact mi Z5 compact mi

• Kullanılan toplam oy
    7

Bu konuyu okuyanlar

mhmtgns

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Asil hayranligim z5 compacta fakat butcem yeterli olmadigi icin z3 compact dusunuyorum. Kucuk ekranli performansli telefon istiyorum. 2016 yilindayiz z3 compact hala alinir mi kullananlarin yorumlari nedir???

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Snapdragon 801 işlemci 2 gb ram 2.2 mp ön kameraya adreno 330 grafik işlemciye sahip aslında alınabilir ön kamera biraz korkutuyor kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa değerlendirilebilir, yada bir magazada inceleyip te karar verebilirsiniz.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Asil hayranligim z5 compacta fakat butcem yeterli olmadigi icin z3 compact dusunuyorum. Kucuk ekranli performansli telefon istiyorum. 2016 yilindayiz z3 compact hala alinir mi kullananlarin yorumlari nedir???

Her telefon alınabilir ama sizin beklentileriniz de önemli, donanım olarak sizi bu sene üzmez ama seneye ne olur ona birşey diyemeyiz xcom gibi oyunlarda 801 ve 330 oyun deneyimini bozmasa da ısınıyor en azından eski g2 o tarz oyunlarda baya ısınıyordu yanlış hatırlamıyorsam antutudan 26.000 civarı bir puan alıyor 801+330+2 ram üçlemesi

imkan varsa z5c yönelin 810 ısınma sorunu var ama yanılmıyorsam sony güncellemede ince ayar çekerek işlemcinin daha serin çalışmasını sağladı.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Z3c'in iyi oldugu noktalari belirteyim. Sana uyarsa alabilirsin,

+ sd801 ac yongasi ile geliyor. Guclu bir islemcidir. Gundelik kullanim islerini rahatlika yapar, adreno 330 grafik islemcisi ile gunumuz ust seviye oyunlarini sorunsuz oynatir.

+ 720p ekran. Aslinda bu bir dezavantaj gibi gozukebilir ama degil. Cunku cihaz 4.6" yani kucuk yani 1080p,2k gibi cozunurluklere ihtiyac yok. Tam ayarinda. Kaliteli net ve en onemlisi performansli. Sd801 islemcisi 1080p'de cok basarili bir calisma sergiliyor. 720p'de ise resmen ucuyor grafik islerinde. Ayrica 720p olmasinin bir diger avantaji pilden tasarruf saglamasi.

+ Sony'nin yazilimsal basarisi ve 720p ekrani sayesinde pil performansi cok iyi.

+ Kasa malzeme kalitesi cok iyi. Sony xperia z ailesi bu konuda takdiri hak eden bir aile.

* Stabil ve performansli calismasi. Sade ve optimizasyonu cok iyi yapilmis bir arayuze sahip. Kasma donma takilma sorunlari yasamazsin. Ram kullanimi oldukca iyi. Iyle gereksiz yere dolan bir ram kullanimi yok. Sony xperia z ailesi amdroid platformunda stock android cihazlardan sonra ram kullanimi, stabilitesi en iyi olan modeller. Diger modellerde ya arayuzleri cok buyuk ve agir yada ram kullanimlari yuksek.

Eksileri,

- Kamera performansi. Ozelliklede on kamerasini hic basarili bulmuyorum. Arka kamera isigin yeterli oldugu yerlerde guzel cekimler yapiyor. Fakat yetersiz yerlerde oda basarisizlasiyor.

- 2gb ram. Sony her ne kadar z5c'da da 2gb ram kullanmayi diretsede ben bu hamleyi dogru bulmuyorum. Cunku artik stock android olan gm5plus bile ram ihtiyacindan dolayi 3gb ram ile geliyor. 2 gb ram ile gelmesi bir eksidir. Ama su sekilde dusunmeyin performansta veya stabilitede bir sorun yaratmiyor 2 gb ram. Bu konuda sony nin ram kullanim optimizasyonu iyi oldugu icin tikir tikir calisiyor. Fakat sonuc olarak z5c'da alsaniz bunu bir eksi olarak belirtmek gerekiyor.

Ozetle;

Sony xperia z3c modeli kamera performansi disinda sizi diger konularda fazlasiyla memnun edecek bir cihazdir. Kucuk ekran sevenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Not:

Sony xperia z5c modeli tekno magazalarda 1600-1800 tl arasi satiliyor. Bu durum butcenizi asiyorsa;

Daha gecenlerde sahibinden'de 15-20 gunlik z5c 1250 tl'den satiliyordu. Hadi onuda gectim gene sahibinde'de sifir sony garantili z5c 1400 tl'ye satiliyordu esnaf telefoncularda. Oraya bir bakin derim. Cunki hem garatisi saglam yer olan sony olup hemde 1400 tl'ye alabilmek iyi bir firsat. Bence 1400 tl'ye dedigim gibi esnaf telefonculara bir bakin sahibinden'den.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynen yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi ben z3 compact kullanıcısıyım ve benim açımdan iki eksisi var onlar da ön kamera bence iyi değil (s3 mini'den buna geçince ilaç gibi gelmişti ama) ve işlemci ısınıyor güncellemeyle de çözülmüş değil hala ısınıyor yani benim telefon. Performansına diyecek yok 1 sene oldu hala bir değişiklik yok performansta henüz takılma falan yapmadı. Tek sorun ben biraz dengesiz şarj ettiğim için pil ömrü azaldı bir nebze. Ama hala 7 saat ekran süresi alıyorum otomatik parlaklıkta. Z5c çıktığında açıkçası pek üzülmedim bana kalas gibi gelmişti :D 2.el falan bulabilirseniz tabi ki almışken en yenisini alın derim ama z3 compact sizi kesinlikle üzmez.