Dizi Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Dizisi Yorumlarım.

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Ben ağır bir yüzüklerin efendisi geek'iyim. Çok severim.
Bu dizinin 7. bölümünü de bitirdim ve düşüncelerimi yazıya döktüm.

İyi tarafları:
-Görseller harika, bu güne kadar gördüğüm Avatar' dan sonra en iyi cgi efektleri var. Renkler tasarımlar mükemmel. Daha iyi bir örnek cidden görmedim çok çok güzel.
-Müzikler meh, fena değil ama orjinal LoTR'un yanından geçmez. Ama iyi.
-Cüceler çok iyi, şahsi fikrim filmdekinden bile iyi olmuş olabilir, yarışır. Karakteristiği çok hoş.
-Hobbitlerin ataları da, yine meh. Gideri var güzel. Daha iyi verilebilirdi diye düşüneyrum.

Ama gerisi.... Gerisi çok kötü. MEWW!!:. OMFG!
Ben siyahi elf, siyahi cüce kısımlarına takılmadım birçok kişi gibi. Hatta bence güzel bile olmuş. Siyahi elf diğerlerinden çok daha elf gibi davranıyor.

-Sırf ırk dağılımı olsun diye bütün lore'un içinden geçilmiş.
-Bir köy var, 200 kişilik uzaklardaki köyde ne hikmetse asyalı, hintli, beyaz tenli, britanyalı, siyasi orta doğulu, moğol ve diğer her tür etnik kökene sahip kişi var.
-7. bölüm de dahil olmak üzere bütün bölümler birer anime filler bölümü gibi. Neredeyse hiçbir olay hikaye anlatımı beslenmesi için verilmemiş. Bir etnik ve siyasi mesaj amacıyla verilmiş.
-Olaylar göz damlasıyla veriliyormuş gibi, neredeyse hiçbir mikro olay makro bir etki bırakmıyor,
-2500 yaşında ama halen ergenlikten çıkamamış elfler,
-Zaman/mekan hissi neredeyse hiç olmayan, bildiğin ışınlanılan yolculuklar,
-Düşük bütçeli filmlerde görmeye alıştığımız düşük profilli aksiyon sahneleri,.....

Aman yazmaya üşendim, o kadar çok sıkıntılı kısmı var ki.

Kişisel yorumum; Eğer bu dizi bir LOTR içeriği değil, LOTR-Like bir dünyada geçen fantastik bir dizi olsaydı olurdu. Güzel bir dizi olurdu işte. Ama bu LoTR değil. Çok kötü abi. Çok üzücü. Benim kalbim kırıldı. Ha Jeff Bezos için benim kalbimin kırılması bir şey ifade etmiyor olabilir, yine de kırıldı.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Katılıyorum, bu LOTR dizisi değil, kişiler ve olaylar çok siyasi ve ırksal.?

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ben diziyi beğendim ama yüzüklerin efendisindeki o hava dizi de yok. Sahneler görseller vs. güzel. Güzel bir mitoloji dizi kendini izletiyor. Yanlız galadrieli oynayan abla sanırım iyi rol yapamıyor. Yani senaryodaki o muhteşem, muazzam galadriel bu mu dedirtiyor izleyene. Film özellikle galadriele endekslenmiş. Tamam hikayede zaten yeri çok fazla ama aktör rol beceremeyince bu endeksleme de sırıtıyor. Ama şu da var tabi her dizi ilerledikçe oturur aktörler rollere iyice uyum sağlar. Bakalım neler olacak.