Yurtdışından iPhone almak mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba ben iPhone 13 Pro veya 13 alacağım fakat burada fiyatlar malum acaba bir arkadaşım vasıtasıyla yurtdışından Irak vs. aldırsam bana verince kendi pasaportuma kayıt ettirebiliyor muyum acaba? Yani arkadaşım alsa bile ben Türkiye'de kendi adıma İMEİ attırabiliyor muyum acaba? Yardımcı olup fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233
Eğer kayıt ettirmezsen 6 ay açık, 6 ay kapalı olur şebekesi. Ben de öyle. Kaçak iPhone aldım 6 ay açık, 6 ay kapalı. 4 yıldır öyle kullanıyorum.

Telefon çok da önemli bir şey değil bence. Sen bilirsin. Riske atma paranı.

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer kayıt ettirmezsen 6 ay açık, 6 ay kapalı olur şebekesi. Ben de öyle. Kaçak iPhone aldım 6 ay açık, 6 ay kapalı. 4 yıldır öyle kullanıyorum.

Telefon çok da önemli bir şey değil bence. Sen bilirsin. Riske atma paranı.
Yok hocam kayıt ettiricem fakat mesela arkadaşım alınca illaki alan kişinin üzerine mi olması gerekiyor imei normalde o alıcak telefonu bana vericek bende Türkiyede imei ücretini verip kullanıcam .

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Linux gibi çocuk

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
233

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yurtdisi 13 Pro'ya o parayi verecegime 13 alirim daha iyi. Burada garantin olmayacak o cihaza bir sey oldugu an 20K elinde kalir. Pro ile duz 13 arasinda da muazzam farklar olmadigina gore... Satmaya kalksan limit var, suresi var. Ugrasilacak dert degil yurt disi cihaz.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Merhaba ben iPhone 13 Pro veya 13 alacağım fakat burada fiyatlar malum acaba bir arkadaşım vasıtasıyla yurtdışından Irak vs. aldırsam bana verince kendi pasaportuma kayıt ettirebiliyor muyum acaba? Yani arkadaşım alsa bile ben Türkiye'de kendi adıma İMEİ attırabiliyor muyum acaba? Yardımcı olup fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Arkadaşının yurtdışından getirdiği iPhone u kendi pasaportuna ve hattına kayıt edip kullanabilirsin.Cihazı getirdikten itibaren 4 ay içinde pasaport kaydını yapman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yurtdisi 13 Pro'ya o parayi verecegime 13 alirim daha iyi. Burada garantin olmayacak o cihaza bir sey oldugu an 20K elinde kalir. Pro ile duz 13 arasinda da muazzam farklar olmadigina gore... Satmaya kalksan limit var, suresi var. Ugrasilacak dert degil yurt disi cihaz.
Yurtdışı bile olsa 13 Pro yu 13 e tercih ederim.120hz ekran hızı bile o cihazı almak için yeterli sebep.

Reaksiyon puanı
8,023
Arkadaşın getirirse ve kendi pasaportuna kaydederse sadece kayıt yaptıran kişinin adına olan sim kartı kullanılabiliyor. Yani arkadaşın pasaportu üzerine kaydederse hattının da arkadaşının adına olması lazım. Kendi üzerine kayıt ettirmek istiyorsan yurtdışına gidip gelmen gerekiyor.

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşın getirirse ve kendi pasaportuna kaydederse sadece kayıt yaptıran kişinin adına olan sim kartı kullanılabiliyor. Yani arkadaşın pasaportu üzerine kaydederse hattının da arkadaşının adına olması lazım. Kendi üzerine kayıt ettirmek istiyorsan yurtdışına gidip gelmen gerekiyor.
kral benim pasaportum var fakat hiç yurtdışına çıkmadım arkadaşım getirse bile benim kayıt etmem için illaki yurtdışına mı gitmem lazım

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
IRAK tan uzak dur Habur Gümrük te calısmıs biri olarak sunu soylim ki calıntı Kacak, Hırsızlıga sahtekarlıga, ve TÜM Pkk islerıne karısmıs cihazlar Zaho dan geliyor, ve bu cihazların bir cogunda dinleme cihazlarina dahi rastlama sansımız oldu, o bakımdan uzak durun IRAK tan ki ordan gelip gelmediğini de Profesyonel olmayan biri anlayamaz, bir cok cıhaz da ordan gelıyor, ucuz alcam dıye oto boka karısmayın.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Arkadaşının yurtdışından getirdiği iPhone u kendi pasaportuna ve hattına kayıt edip kullanabilirsin.Cihazı getirdikten itibaren 4 ay içinde pasaport kaydını yapman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yurtdışı bile olsa 13 Pro yu 13 e tercih ederim.120hz ekran hızı bile o cihazı almak için yeterli sebep.

120 Hz ekran bence hic yurtdisina bulasmak icin yeterli bir sebep degil. Bir suru sarti var. Kayit ettirmen bir dert, ettirdin sonra satmak istesen bin dert. Cihazda garanti yok bir sey yok. Velev ki uretim hatali cihaz geldi, 20K elinde kalir.

mctcnhrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Geçen sene İphone 12 Pro Max aldım yurtdışı cihaz olarak. Nerden aldın sorarsan Türkiyede bazı yerlerde satılıyor 0 kutu olarak. Ben fiyatı 10k'en aldım. Evet halen kullanıyorum . Nasıl kullanıyorsun sorarsan . 6 Aylık kullanmam sürem doldu. İnstada bi kullanıcı var ismi vermiyim senelik uzatma alıyorum 500 Tl'ye . Pasaportum yok böyle kullanmak bana mantıklı geldi . Cihazın garantisi yeni bitti ama hiç bi sıkıntı yok dikkatli kullanıyorum .

Hastake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
120 Hz ekran bence hic yurtdisina bulasmak icin yeterli bir sebep degil. Bir suru sarti var. Kayit ettirmen bir dert, ettirdin sonra satmak istesen bin dert. Cihazda garanti yok bir sey yok. Velev ki uretim hatali cihaz geldi, 20K elinde kalir.
Amerikadan vs alsam 1 yıl global garanti olmuyor mu acaba?

Son mesajlar